№2/528/1049/12
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2012 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Сухоручко Ю.О.
при секретарі Ксенофонтові Д.І.
за участю позивачки ОСОБА_1
відповідача Іваненко Є.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справа за позовом ОСОБА_1 до Краматорського технологічного технікуму про визнання наказу недійсним та стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Краматорського технологічного технікуму про визнання наказу № 37 від 03.02.2012 р про оголошення догани - недійсним та стягнення моральної шкоди у розмірі 10 000 грн.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що працює в Краматорському технологічному технікуму з 11.10.2004 року . На теперішній час займає посаду заступника директора технікуму. За весь час роботи ні коли ні притягувалась до дисциплінарної відповідальності. Окрім того вона є членом профспілкової організації.
03.02.2012 р. її було оголошено догану відповідно до наказу директора технікуму № 37, за порушення п. 15а, 16б, 16д Правил внутрішнього трудового розпорядку. Вважає що догодна була оголошена по надуманим підставам, та не було попередньої згоди профспілкового органу, членом якого вона є.
З часу ознайомлення з даним наказом вона дуже переживала, стала нервозною, що призвело до її моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків, все це вимагає від неї додаткових зусиль для організації свого життя.
У судовому засіданні позивачка просила залишити позовні вимоги про визнання наказу недійсним - без розгляду, оскільки наказом директора технікуму від 22.06.2012 р. наказ про винесення догани -скасовано. Відносно вимого про стягнення моральної шкоди, просила задовольнити та послалася на обставини які викладені у позові , окрім того зазначила, що після оголошення їй догани 03.02.2012 р. вона дуже страждала, це її психічно травмувало та пригнічувало. Вона неодноразове зверталася до лікарів,10.02.2012 р. вона вимушена була викликати швидку медичну допомогу. Моральну шкоду оцінює в 10 000 грн.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, оскільки вважає , що ОСОБА_1 не надала до суду переконливих доказів про моральні страждання, окрім того Краматорський технологічний технікум є державною установою, та до бюджету технікуму не входять витрати пов»язані зі стягненням моральної шкоди
Ухвалою суду від 25.06.2012 р. позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання наказу про оголошення догани недійсним, залишенні без розгляду.
Вислухавши позивачку, представника відповідача, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
У судовому засідлані встановлено, що 03.02.2012 р. директором Краматорського технологічного технікуму винесено наказ № 37 про оголошення ОСОБА_3 догани за порушення п. 15а, 16б, 16д Правил внутрішнього трудового розпорядку. ( а.с.6).
Наказом директора Краматорського технологічного технікума № 123 від 22.06.2012 скасовано наказ № 37 від 03.02.2012 р. про винесення догани ОСОБА_1, тобто даний наказ свідчить про визнання допущеної помилки керівництвом технікуму про винесення незаконного наказу про оголошення догани позивачці.
Оскільки наказ про оголошення догани існував з лютого по червень 2012 р. позивачка наполягає на задоволенні вимог про стягнення моральної шкоди .
Згідно до виписки із журналу реєстрації викликів по міської станції швидкої медичної допомоги, 10.02.2012 р. ОСОБА_1 була обслугована робітниками станції медичної допомоги по АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 237- 1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Відповідно до п. 13 постанови Пленум Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»судам необхідно враховувати, що відповідно до ст. 237-1 КЗпП (набрала чинності 13 січня 2000 р.) за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин (незаконного звільнення або переведення, невиплати належних йому грошових сум, виконання робіт у небезпечних для життя і здоров'я умовах тощо), яке призвело до його моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків чи вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя, обов'язок по відшкодуванню моральної (немайнової) шкоди покладається на власника або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності чи галузевої належності.
З матеріалів справи встановлено, що наказ про оголошення догани позивачці було винесено незаконно, оскільки відповідач визнав це, та самостійно скасував його, даний незаконний наказ існував з лютого по червень 2012 року, а тому порушення прав позивачки завдавало їй моральних страждань, оскільки на протязі чотирьох місяців позивачка страждала , нервувала ся.
Згідно п. 9 постанови Пленум Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров'я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.
Визначаючи розмір моральної шкоди, суд враховує тривалість та характер душевних страждань, яких зазнала позивачка в зв'язку з оголошенням їй догани, суттєвість змін в організації життя позивачки, та виходячи з вимог розумності, виваженості та справедливості оцінює моральні страждання позивачки в 300 грн.
Слід зазначити, що моральну шкоду не можна відшкодувати в повному обсязі, так як не має і не може бути точних критеріїв майнового виразу душевного болю, спокою. Будь-яка компенсація моральної шкоди не може бути адекватною дійсним стражданням, тому будь-який її розмір може мати суто умовний вираз.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8,10,60,213,215 ЦПК України, ст.ст. 252,237-1 КЗПП України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Краматорського технологічного технікуму про стягнення моральної шкоди - задовольнити частково.
Стягнути з Краматорського технологічного технікуму (код ЄДРПОУ 03062935, юридична адреса: Донецька область м. Краматорськ б-р Машинобудівників, 36) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає: АДРЕСА_2, у відшкодування моральної шкоди - 300 ( триста ) гривень.
Рішення суду може бути оскаржено в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги до Краматорського міського суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання цього рішення.
Рішення складене в одному екземплярі в нарядчій кімнаті.
Суддя Краматорського
міського суду Ю.О. Сухоручко.
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 24.07.2012 |
Номер документу | 25042147 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Сухоручко Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні