Справа № 2108/2640/2012
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в справі
02.07.2012 м. Гола Пристань
Суддя Голопристанського районного суду Херсонської області Францішко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 до Голопристанської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку площею 4,50 га, розташовану на території Голопристанської міської ради, Голопристанського району, Херсонської області, виділеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за кадастровим номером 6522310100:07:026:0016, обґрунтовуючи вимоги тим, що після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона стала спадкоємицею вищевказаного майна, відповідно до заповіту від 22.01.2004 року, однак в установлений строк із заявою для прийняття спадщини до нотаріальної контори не зверталася.
Під час підготовки справи до розгляду з'ясовано, що позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства з наступних підстав.
У відповідності до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування»від 30.05.2008 року роз'яснено, що Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину, в порядку установленому цивільним законодавством.
За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. З такою вимогою особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження лише у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину.
Із змісту позову вбачається, що позивач є спадкоємцем земельної ділянки відповідно до заповіту, в установлений законом строк із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звернувся, під час оформлення у спадкових правах нотаріус повідомив позивача про необхідність поновлення строків для прийняття спадщини, будь-які інші перешкод для видачі свідоцтва про право на спадщину відсутні.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження в справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Так, як відсутня офіційна відмова нотаріуса в оформленні права на спадщину і є наявні умови для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину, вимоги, у такому вигляді, які подані до суду, про визнання права на спадщину через пропущення строків звернення до нотаріуса, судовому розглядові не підлягають, тому у відкритті провадження необхідно відмовити.
Керуючись п.1 ч.1 ст.122 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Голопристанської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в апеляційний суд Херсонської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
Суддя: Ю. В. Францішко
Суд | Голопристанський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2012 |
Оприлюднено | 11.07.2012 |
Номер документу | 25072512 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голопристанський районний суд Херсонської області
Францішко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні