Справа № 1625/2642/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" червня 2012 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого Кіндяк І.С.
при секретарі Токар М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Валківської сільської ради Полтавського району, треті особи - державний реєстратор Полтавської районної державної адміністрації, Полтавська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до Полтавського районного суду з позовною заявою про визнання право власності на фермерське господарство в порядку спадкування після смерті свого батька ОСОБА_3, в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що після смерті її батька відкрилася спадщина, спадкову масу якої в тому числі складає фермерське господарство «Марія».
Після смерті свого батька до теперішнього часу вона не може переоформити фермерське господарство та внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тому за захистом свого права на спадщину змушена звернулася до суду.
В судове засідання позивачка не з'явилася, надавши заяву про слухання справи без її участі, просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач - Валківська сільська рада до суду не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без їх участі, при вирішення справи покладається на розсуд суду.
Представники третіх осіб - державний реєстратор Полтавської районної державної адміністрації, Полтавська районна державна нотаріальна контора у судове засідання не з'явились, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи без їх участі, при вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про фермерське господарство», до складу майна фермерського господарства /складеного капіталу/ можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, обладнання, а також інші майнові права/в т.ч. на інтелектуальну власність/ грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.
Згідно вимог ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не впливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до вимог ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті і стаття ст. 1223 ЦК України визначає право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України спадщина спадкоємцеві належить з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України № 973 -1 від 19.06.2003 року «Про фермерське господарство»успадкування фермерського господарства /цілісного майнового комплексу або його частини/ здійснюється відповідно до закону.
Судом встановлено і підтверджується матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3, відповідно запису в книзі реєстрації смертей Валківської сільської ради 8 січня 2010 року за № 1.
Після його смерті відкрилася спадщина, спадкову масу якої в тому числі складає фермерське господарство «Марія», державну реєстрацію якого було здійснено на підставі Розпорядження голови Полтавської райдержадміністрації № 467 від 25.09.2001 р., що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 123419, серія АОО від 25.09.2001 року. Номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 15771200000000171. Засновником господарства, згідно статуту, є ОСОБА_3.
З метою ведення фермерського господарства спадкодавцю була виділена земельна ділянка, яка підтверджується Державного акту на право постійного користування землею серії ПЛ № 19-00027 виданого Полтавською районною радою, земельна ділянка, площею 5,6 гектарів. На підставі редакції статуту фермерського господарства (п.1.5.), яка пройшла державну реєстрацію, позивач є членом фермерського господарства.
Відповідно до п.3.5 статуту фермерського господарства, у разі втрати працездатності або досягнення пенсійного віку,засновник господарства у встановленому законом порядку передає свої права на володіння і користування земельною ділянкою іншому члену сім»ї, який спільно з ним веде господарство. Успадкування земельної ділянки і майна господарства здійснюється відповідно заповіту або в порядку, встановленому законом.
Спадкодавець ОСОБА_3 заповідав все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося б і взагалі все те, що буде належити йому на день смерті і на що по закону він матиме право - своїй дочці ОСОБА_1, що підтверджується заповітом від 12.02.2002 р.
В передбачений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори, де була заведена спадкова справа.
Позивач від спадщини не відмовилася і продовжує займатися всіма справами, пов'язаними із статутною діяльністю господарства, тобто фактично вступила у його володіння.
Враховуючи викладене, суд вважає, що визнання відповідачами позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та охоронювані законом інтереси інших осіб, позивач є спадкоємцем за законом та право власності ніким не оспорювалося, тому позовні вимоги є доведеними в судовому порядку та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та ст. ст. 15, 16, 328, 392, 1216, 1217, 1218,1223, 1261, ч. 5 ст. 1268 ЦК України, ст.19,23Закону України «Про фермерське господарство»керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 158, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити в повному обсязі
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на фермерське господарство «Марія»(цілісний майновий комплекс), ідентифікаційний код юридичної особи 23556013, юридична адреса : Полтавська область, Полтавський район, с.Лозівка, вул. Гордієнка 57, у порядку спадкування за заповітом, що відкрилася після смерті її батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І. С. Кіндяк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 13.07.2012 |
Номер документу | 25082371 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Кіндяк І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні