Постанова
від 03.07.2012 по справі 5013/1360/11(13/11/11)
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2012 р. Справа № 5013/1360/11(13/11/11)

Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. -головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.,

розглянувши касаційну скаргу Кіровоградської обласної державної хлібної інспекції, м. Кіровоград,

на рішення господарського суду Кіровоградської області від 26.09.2011

та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.11.2011

зі справи № 5013/1360/11(13/11/11)

за позовом Кіровоградської обласної державної хлібної інспекції (далі -Інспекція)

до Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі -Відділення), м. Кіровоград,

про визнання недійсним рішення,

ВСТАНОВИВ:

Інспекція звернулася до господарського суду Кіровоградської області з позовом про визнання недійсним рішення адміністративної колегії відповідача від 25.11.2010 № 142 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції " (далі -Рішення АМК).

Справа неодноразово розглядалася господарськими судами.

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 26.09.2011 (суддя Мохонько К.М.), залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.11.2011 (колегія суддів у складі: Павловський П.П. -головуючий суддя, судді Чус О.В., Швець В.В.), у позові відмовлено.

Прийняті судові рішення з посиланням на приписи статті 59 Закону України від 11.01.2001 № 2210 "Про захист економічної конкуренції" (далі -Закон № 2210) мотивовано відсутністю передбачених законом підстав для визнання недійсним Рішення АМК.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Інспекція просить судові рішення зі справи скасувати внаслідок їх прийняття з порушенням норм матеріального і процесуального права, а справу передати на новий розгляд до місцевого господарського суду.

Відділення подало відзив на касаційну скаргу, в якому зазначило про безпідставність її доводів та просило судові рішення зі справи залишити без змін, а скаргу -без задоволення.

Учасників судового процесу відповідно до статті 111 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Представники учасників у судове засідання не з'явилися.

Перевіривши повноту встановлення попередніми судовими інстанціями обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги з урахуванням такого.

Місцевим та апеляційним господарськими судами встановлено, що Рішенням АМК:

- Інспекцію визнано такою, що за підсумками 2009 року та І-го півріччя 2010 року займала монопольне (домінуюче) становище на ринку платних послуг з сертифікації якості зерна, продуктів його переробки та насіння олійних культур при відвантаженні та транзиті (інспектування) в територіальних межах Кіровоградської області (пункт 1);

- Інспекцію визнано такою, що за підсумками 2009 року та І-го півріччя 2010 року займала монопольне (домінуюче) становище на ринку платних послуг з визначення показників якості та безпеки зерна та продуктів його переробки відповідно до ДСТУ з видачею протоколу лабораторних випробувань у територіальних межах Кіровоградської області (пункт 2);

- дії Інспекції щодо застосування економічно необґрунтованих тарифів на платні послуги з оформлення сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки при надходженні, відвантаженні та транзиті (інспектування) визнано порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону № 2210, у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку платних послуг з сертифікації якості зерна, продуктів його переробки та насіння олійних культур при відвантаженні та транзиті (інспектування), що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (пункт 3);

- дії Інспекції щодо застосування економічно необґрунтованих тарифів на платні послуги із визначення показників якості та безпеки зерна і продуктів його переробки визнано порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону № 2210, у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку платних послуг з визначення показників якості та безпеки зерна і продуктів його переробки відповідно до ДСТУ з видачею протоколу лабораторних випробувань, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (пункт 4);

- за порушення, зазначене в пункті 3, на Інспекцію накладено штраф у розмірі 7 000 грн. (пункт 5);

- за порушення, зазначене в пункті 4, на Інспекцію накладено штраф у розмірі 7 000 грн. (пункт 6);

- Інспекцію зобов'язано вжити заходів щодо унеможливлення вчинення вказаних порушень у подальшій діяльності (пункт 7).

Попередні судові інстанції, беручи до уваги підстави заявленого позову, з урахуванням виключних повноважень органів Антимонопольного комітету України щодо кваліфікації наявних дій як відповідних порушень, встановивши належне дослідження Відділенням сукупності питань, що впливали на встановлення в діях позивача як особи, яка діє на ринку названих платних послуг, складу згаданих правопорушень, дійшли обґрунтованих висновків щодо прийняття відповідачем оспорюваного Рішення АМК у межах наданих йому повноважень та стосовно відсутності передбачених статтею 59 Закону № 2210 підстав для визнання Рішення АМК недійсним, а тому й правомірно відмовили Інспекції в задоволенні даного позову.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків місцевого та апеляційного господарських судів, викладених у оскаржуваних судових рішеннях. При цьому в частині встановлення фактичних обставин справи та переоцінки наявних доказів касаційна скарга не відповідає наведеним вимогам статті 111 7 ГПК України стосовно меж перегляду справи в касаційній інстанції.

Таким чином, рішення місцевого і постанова апеляційного господарських судів зі справи відповідають встановленим ними фактичним обставинам, прийняті з дотриманням норм матеріального та процесуального права і передбачені законом підстави для їх скасування відсутні.

Керуючись статтями 111 7 - 111 11 ГПК України, Вищий господарський суд України

ПОСТАНОВИВ:

Рішення господарського суду Кіровоградської області від 26.09.2011 та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.11.2011 зі справи № 5013/1360/11(13/11/11) залишити без змін, а касаційну скаргу Кіровоградської обласної державної хлібної інспекції -без задоволення.

Суддя В.Селіваненко

Суддя І.Бенедисюк

Суддя Б.Львов

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення03.07.2012
Оприлюднено07.07.2012
Номер документу25102738
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5013/1360/11(13/11/11)

Постанова від 03.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Львов Б. Ю.

Ухвала від 12.06.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Львов Б. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні