Рішення
від 19.06.2012 по справі 8/52/10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" червня 2012 р. Справа № 8/52/10

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний навчально-консультативний центр міжнародного туризму і менеджменту",

54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59,

до відповідача Дочірнього підприємства виоробничо-комерційне підприємство "Глобус-Трейдінг",

54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59,

про стягнення коштів, -

Суддя Гриньова -Новицька Т.В.

Представники:

Від позивача -ОСОБА_2, довіреність № 12 від 12.06.2012р.

Від відповідача -не з'явився.

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональний навчально-консультативний центр міжнародного туризму і менеджменту" (надалі -позивач) звернулося до суду з позовом, з урахуванням поданої 18.06.2010р. заяви за № 24, про стягнення з Дочірнього підприємства виробничо-комерційне підприємство "Глобус-Трейдінг" (надалі - відповідач) коштів у сумі 146041 грн. 60 коп. -неустойка за прострочення виконання обов'язку по поверненню орендованого майна, а також про усунення перешкод у користуванні належними на праві власності позивачу приміщеннями загальною площею 240,2 кв.м. на першому та другому поверхах адміністративної будівлі, розташованої за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59, шляхом фактичного звільнення цих приміщень відповідачем.

Про дату, час і місце розгляду справи сторони повідомлені у встановленому Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України) порядку, шляхом надсилання на їхні адреси ухвали від 31.05.2012р. Вказана ухвала, що направлена відповідачу за адресою його місцезнаходження -54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернута до суду підприємством зв'язку з посиланням "за зазначеною адресою не проживає".

Відповідно до ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Отже, суд вважає, що ухвала про дату, час і місце розгляду справи вручена відповідачу належним чином.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.

Відповідач правом участі у судовому засіданні та надання відзиву на позовну заяву не скористався.

За таких обставин, відповідно до ст. 75 ГПК України, спір розглядається за наявними у справі матеріалами.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача господарський суд, -

встановив:

03.10.2006р. між сторонами укладено Договір № 23 найму (оренди) частини будівлі (надалі - Договір), за умовами якого позивач передав, а відповідач - прийняв в тимчасове користування нежитлові приміщення площею 351 кв.м., розташовані на першому та другому поверхах нежилої адміністративної будівлі за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59.

Відповідно до п. 4.1 Договору термін оренди складає 11 місяців і 25 днів з моменту прийняття приміщень, що орендуються, за актом приймання.

Якщо жодна сторона в термін за три місяці до закінчення Договору не заявить про намір його розірвати, Договір автоматично продовжується на той же термін (п. 4.2 Договору).

01.11.2008р. між сторонами укладено Угоду про розірвання договору найму (оренди) частини будівлі № 23 від 03.10.2006р. (далі - Угода), відповідно до умов якої сторони шляхом переговорів дійшли згоди розірвати Договір.

Згідно з п. 2 Угоди відповідач зобов'язався в день підписання Угоди за актом здачі-приймання повернути орендоване приміщення позивачу.

Між тим відповідач свої зобов'язання не виконав, повернув позивачу лише частину приміщень на першому поверсі адміністративної будівлі загальною площею 110,8 кв.м. Решта приміщень загальною площею 240,2 кв.м. й досі знаходиться у користуванні відповідача.

Неповерненням у добровільному порядку орендованих приміщень відповідач змусив позивача звернутися до суду з даним позовом за захистом порушеного права.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 7 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Застосування господарських санкцій до суб'єкта, який порушив зобов'язання, не звільняє цього суб'єкта від обов'язку виконати зобов'язання в натурі, крім випадків, коли інше передбачено законом або договором, або управнена сторона відмовилася від прийняття виконання зобов'язання.

Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Частиною 1 статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

У разі розірвання договору зобов'язання сторін припиняються (ч. 2 ст. 653 ЦК України).

Статтею 785 ЦК України встановлено, що у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона булла одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.

З укладенням сторонами 01.11.2008р. Угоди у відповідача виник обов'язок негайно повернути орендоване майно позивачу.

Станом на день розгляду спору відповідач свого обов'язку щодо повернення приміщень належним чином не виконав, повернув позивачеві лише частину орендованих приміщень, решта 240,2 кв.м. до цього часу залишається неповернутою.

З огляду на викладене, позивач цілком правомірно просить стягнути з відповідача неустойку у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення, що за період з 01.11.2008р. по 01.06.2010р. складає 146041 грн. 60 коп. (розрахунок вказаної суми наведений позивачем на а.с. 43, 44).

З огляду на викладене, суд вважає, що вимоги позивача ґрунтуються на Договорі та Угоді сторін, чинному законодавстві України, матеріалами справи підтверджені, відповідачем не спростовані отже, підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України господарські судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82, 82 1 , 84, 85 ГПК України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства виробничо-комерційне підприємство "Глобус-Трейдінг" (54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59; ідентифікаційний код 24057938) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний навчально-консультативний центр міжнародного туризму і менеджменту" (54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59; ідентифікаційний код 19290041) 146041 (сто сорок шість тисяч сорок одна) грн. 60 коп.; 1546 (одна тисяча п'ятсот сорок шість) грн. витрат на оплату позовної заяви державним митом; 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Дочірньому підприємству виробничо-комерційне підприємство "Глобус-Трейдінг" (54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59; ідентифікаційний код 24057938) усунути перешкоди у користуванні належним на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "Регіональний навчально-консультативний центр міжнародного туризму і менеджменту" (54001, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59; ідентифікаційний код 19290041) приміщеннями загальною площею 240,2 кв.м. на першому та другому поверхах адміністративної будівлі, розташованої за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 59, шляхом фактичного звільнення.

Повне рішення складено та підписано "25" червня 2012 року

Суддя Т.В.Гриньова-Новицька

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення19.06.2012
Оприлюднено11.07.2012
Номер документу25103927
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/52/10

Ухвала від 27.04.2010

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Гриньова-Новицька Т.В.

Ухвала від 18.02.2010

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Попова І.А.

Рішення від 19.06.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Гриньова-Новицька Т.В.

Ухвала від 31.05.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Гриньова-Новицька Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні