ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" листопада 2011 р. Справа № 2a-3679/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Боброва Ю.О.,
секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,
за участю представників сторін:
заявника Воришка Я.Я., Кучірки В.Й.,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України
заявника: державної податкової інспекції в місті Івано-Франківськ
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Вествудсервіс»
про стягнення податкового боргу в сумі 811946,51 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
07.11.2011 року о 16:45 год. державна податкова інспекція в місті Івано-Франківськ (надалі -заявник) звернулася з поданням в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України до товариства з обмеженою відповідальністю «Вествудсервіс» (надалі -відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 811946,51 грн.
08.11.2011 року о 10:00 год. ухвалою суду відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено її до судового розгляду.
Вимоги заявника мотивовані наступним. 22.08.2011 року відповідач самостійно задекларував суму податку на додану вартість, яка підлягає сплаті в бюджет за сім місяців 2011 року в розмірі 801540,00 грн. Однак, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України не сплатив вказану в декларації суму ПДВ протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем вказаного звітного періоду. У зв'язку з цим, податковим органом 06.09.2011 року відповідачу направлена податкова вимога від 01.09.2011 року за №2380 про сплату загальної суми узгодженого грошового зобов'язання в розмірі 801531,00 грн. Після отримання податкової вимоги відповідач не погасив податковий борг. Тому, ДПІ в місті Івано-Франківськ звернулася до суду в порядку, передбаченому нормами статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України з поданням про стягнення суми податкового боргу відповідача зі сплати ПДВ в розмірі 811946,51 грн., з яких основний борг -801531,00 грн., пеня -10415,51 грн.
Представники заявника в судовому засіданні підтримали в повному обсязі вимоги щодо сплати податкового боргу відповідача з підстав, вказаних у поданні та, крім того, пояснили суду, що на момент розгляду даної адміністративної справи, податковий борг в сумі 811946,51 грн. відповідачем не погашений. Тому, просили подання задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення з відміткою про неможливість вручення копії ухвали про відкриття провадження за поданням та повістки про виклик до суду в зв'язку з відсутністю відповідача за місцем юридичної адреси, вказаної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (а.с. 19).
Враховуючи вимоги статей 33, 35 КАС України, суд вважає, що виклик в судове засідання вручений відповідачу належним чином.
Тому, суд розглянув подання без участі представника відповідача, оскільки відповідно до пункту 3 частини 7 статті 183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Розглянувши подання податкового органу про стягнення з відповідача боргу зі сплати податку на додану вартість, заслухавши пояснення представників заявника, дослідивши наявні в матеріалах адміністративної справи письмові докази, судом установлено наступне.
01.12.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Вествудсервіс»зареєстроване виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за реєстраційним номером 10049522448, ідентифікаційний код юридичної особи -36733159, є платником податків та зборів, встановлених законодавством, в тому числі, податку на додану вартість (а.с. 6-7).
22.08.2011 року відповідач самостійно задекларував суму податку на додану вартість за сім місяців 2011 року в розмірі 801540,00 грн., що підтверджується дослідженою в судовому засіданні податковою декларацією з ПДВ за вказаний звітний період, котра була подана ним до ДПІ в місті Івано-Франківськ (а.с. 8-9).
06.09.2011 року, у зв'язку з несплатою вказаного податку, заявником направлена відповідачу податкова вимога від 01.09.2011 року за №2380 щодо сплати загальної суми податкового боргу з ПДВ в розмірі 801531,00 грн. (а.с. 10).
Разом з тим, податковий борг на вказану суму відповідачем після надіслання податкової вимоги сплачений не був, що підтверджується перевіреною судом довідкою про борг ТОВ «Вествудсервіс»зі сплати ПДВ від 24.10.2011 року за №420 (а.с. 12).
Розмір пені, яка нарахована на суму несплаченого податкового боргу відповідача станом на 21.10.2011 року становить 10415,51 грн. (а.с. 13).
В судовому засіданні встановлено, що загальна сума боргу відповідача перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість на момент розгляду справи судом становить 811946,51 грн. (а.с. 12).
Згідно із частиною 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 16.1.4 Податкового Кодексу України (надалі -Кодекс) передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг -це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 54.1 статті 54 Кодексу передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 вищевказаної статті Кодексу).
Пунктом 59.5 статті 59 Кодексу передбачено, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Кодексу передбачено право органів державної податкової служби звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Кодексу).
Пунктом 95.3 цієї ж статті Кодексу передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частиною 1 статті 183-3 КАС України встановлено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання щодо, в тому числі, стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до вимог частини 2 статті 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту виникнення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
В судовому засіданні встановлено, що право ДПІ в місті Івано-Франківську на звернення до суду з поданням про стягнення з ТОВ «Вествудсервіс»виникло у податкового органу о 00:01 год. 07.11.2011 року. Таким чином, заявник своєчасно звернувся до суду з вказаним поданням.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає вимоги заявника обґрунтованими, а подання таким, що підлягає задоволенню.
Згідно частини 7 статті 183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Згідно частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити повністю.
Стягнути в доход бюджету з товариства з обмеженою відповідальністю «Вествудсервіс» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 36733159, вул. Хриплинський промвузол, без номера, місто Івано-Франківськ, 76018) податковий борг в сумі 811946 (вісімсот одинадцять тисяч дев'ятсот сорок шість) грн. 51 коп. з розрахункових рахунків платника податку: №26008228127 в АТ «Райффайзенбанк Аваль» у м. Києві, МФО 380805; №26009286641 в АТ «Райффайзенбанк Аваль» у м. Києві, МФО 380805; №26001206232 в АТ «Райффайзенбанк Аваль» у м. Києві, МФО 380805; №2600401303032 в АТ «БМ Банк», МФО 380913.
Відповідно до вимог частини 7 статті 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Бобров Ю.О.
Постанова в повному обсязі складена о 17.05 год. 09.11.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2011 |
Оприлюднено | 09.07.2012 |
Номер документу | 25121719 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Бобров Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні