ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2012 року 10:00 Справа № 0870/2973/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Авдєєва М.П.,
при секретарі судового засідання Задунайському І.О.,
за участю:
представника позивача - не з'явився;
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,
ВСТАНОВИВ:
02.04.2012 Управління Пенсійного фонду України в місті Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, у якому просить стягнути з відповідача заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1762 грн. 80 коп.
Ухвалою судді від 05.04.2012 відкрито провадження в адміністративній справі №0870/2973/12 та призначено розгляд на 23.04.2012. Провадження у справі було зупинено до 23.05.2012.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 23.05.2012 надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, позов підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилися з неповажної причини, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, проте до суду повернулась поштова кореспонденція із штампом «за закінченням терміну зберігання».
За правилами ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.
Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
З 01.01.2004 набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який визначив принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 64 зазначеного Закону серед інших повноважень територіальним органам Пенсійного фонду надано було право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Статтею 1 зазначеного Закону дано визначення страхових внесків, згідно з чим страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно з законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а також платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та повинен своєчасно і в повному обсязі сплачувати збір та внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду.
Згідно з п.2.2 Розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №26-1 від 05.11.2009, фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним періодом.
Також, п.п.4 п.8 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.
Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески
Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені ч. 6 ст. 20 Закону - щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Окрім цього, відповідно до абз. 5 п.7 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Як свідчать матеріали у справі, відповідачем 28.02.2011 було надано звіт про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік, за період з січня по грудень 2010 року вказано розмір страхових внесків, який підприємець визначив самостійно, на загальну суму 1822 грн. 80 коп. Фактично сплачено страхових внесків за вказаний період на загальну суму 60 грн. 00 коп. (відрахування 42% з єдиного податку). Таким чином несплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 1762 грн. 80коп.
Враховуючи, що відповідачем не були сплачені зобов'язання на кінець звітного періоду по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, управлінням відповідно до Розділу 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (у редакції, що діяла до 01.01.2010), 02 листопада 2011 року була сформована вимога № Ф-3-У за формою згідно з додатком 10 Інструкції на суму недоїмки 1762 грн. 80 коп., яка узгоджена з відповідачем 24.11.2011 про, що свідчить підпис на вимозі про отримання.
Однак, після одержання вимоги про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання відповідачем не було сплачено зазначену у вимозі суму недоїмки.
На час судового розгляду справи відповідач доказів сплати спірної суми не надав, доводів позивача не спростував.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 71 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з відповідача 1762 грн. 80 коп. заборгованості по сплаті страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, є законними, обґрунтованими, підтверджуються зібраними в справі доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 35, 41, 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративній позов - задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ІПН НОМЕР_1) заборгованість у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні) 80 коп. зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області на р/р 25604303001074 в ТВБВ 10007/0242 філії ЗОУ АТ «Ощадбанк», МФО 313957, код ЄДРПОУ 37830810.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.П. Авдєєв
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2012 |
Оприлюднено | 09.07.2012 |
Номер документу | 25125582 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Авдєєв Максим Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні