справа № 0670/3038/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2012 р. час прийняття 10:25
приміщення суду за адресою: 10014, м. Житомир, вул. М. Бердичівська, 23
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфіменко О.В. ,
при секретарі - Любась Т.М.,
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Приватного багатопрофільного малого підприємства "Сан" про стягнення податкової заборгованості у сумі 17840,16 грн.,-
встановив :
У травні 2012 року Державна податкова інспекція у м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у м. Житомирі) звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного багатопрофільного малого підприємства "Сан" податковий борг в сумі 17840,16 грн., а саме: з податку на додану вартість у сумі 12566,80 грн.(11258,00 грн. - основного платежу та 1308,80 грн. - фінансових санкцій) та з податку на прибуток у сумі 5275,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити його у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в матеріалах справи є поштові повідомлення про отримання судових повісток відповідачем 24 травня 2012 року та 11 червня 2012 року. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не надав.
За таких обставин суд вирішив розглянути справи за відсутності представника відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Приватне багатопрофільне мале підприємство "Сан" (далі - ПБМП "Сан"), зареєстроване як юридична особа 27.02.2008 Виконавчим комітетом Житомирської міської ради, код ЄДРПОУ 20425397. Знаходиться за адресою: 10025, м. Житомир, вул. Промислова,8, та перебуває на податковому обліку в ДПІ у м.Житомир.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з пунктами 1, 2, 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до положень 41.1.1 Податкового кодексу України, контроль за справляння платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження.
Таким чином, позивач - державна податкова інспекція у м.Житомир є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому законами України повноваження.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 цього Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Згідно із пунктами 203.1., 203.2. ст. 203 Розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідачем до податкового органу була подана податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2012 року від 20.04.2012 №9020614778, в якій самостійно обчислено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 11258,00 грн. (а.с. 22-23).
Судом встановлено, що 11.04.2012 податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку по питанню своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість. Під час перевірки виявлено той факт, що відповідач в порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання. За результатами перевірки працівниками податкового органу складено акт № 155/153 від 11.04.2012 року (а.с.25). На підставі вказаного акту винесено податкове повідомлення-рішення № 0003911601 від 11 квітня 2012 року, яким відповідачу нараховані штрафні санкції у сумі 1393,64 грн. (а.с. 24). ПБМП «Сан» було частково сплачено фінансову санкцію у сумі 84,84 грн.
Таким чином, внаслідок несплати податкових зобов'язань за вказаною декларацією та податковим повідомленням рішенням у відповідача утворилась заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 12566,80 грн., яка підтверджується також зворотнім боком облікової картки платника податків.
Згідно із п. 152.1. ст. 152 розділу ІІІ "Податок на прибуток підприємств "ПК України, податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.
Відповідачем до податкового органу була подана податкова декларація з податку на прибуток підприємств від 09.02.2012 №9015770742, в якій самостійно обчислено податкове зобов'язання з податку на прибуток в 5275,00 грн.
Внаслідок несплати податкового зобов'язання за наведеною декларацією утворилась заборгованість з податку на прибуток у розмірі 5275,00 грн., яка підтверджується також зворотнім боком облікової картки платника податків.
Відповідно до п. 95.1. та п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідачу податковим органом була виставлена податкова вимога від 22.02.2012 № 285 на суму узгодженого боргу з податку на прибуток у розмірі 5273, 36 грн., яка направлялась відповідачу, про що свідчить копія поштового повідомлення, долученого до матеріалів справи (а.с. 13).
Загальна сума заборгованості ПБМП «Сан» становить 17840,16 грн.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів сплати заборгованості у сумі 17840,16 грн. відповідач суду не надав.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 23, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив :
Позов Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Приватного багатопрофільного малого підприємства "Сан" про стягнення податкової заборгованості у сумі 17840,16 грн. - задовольнити.
Стягнути з Приватного багатопрофільного малого підприємства "Сан" (ідентифікаційний код 20425397) в дохід Державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби податкову заборгованість у розмірі: 17840,16 грн., а саме: з податку на додану вартість у сумі 12566,80 грн. (11258,00 грн. - основного платежу та 1308,80 грн. - фінансових санкцій) та з податку на прибуток у сумі 5275,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Єфіменко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2012 |
Оприлюднено | 12.07.2012 |
Номер документу | 25136018 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні