справа № 0670/3034/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2012 р. м. Житомир
час прийняття 10:30
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфіменко О.В.,
за участі секретаря Дворнікової А.М.,
за участі представника позивача Зеленової Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор" про стягнення податкової заборгованості у сумі 13377,58 грн.,-
встановив :
У травні 2012 року Державна податкова інспекція у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор" заборгованість в загальній сумі 13377,58 грн., яка складається з податку на додану вартість у сумі 8672,66 грн., а саме: 6474,96 грн.- основного платежу, 2064,48 грн.- фінансових санкцій, 133,23 пені; заборгованість по земельному податку у сумі 4704,92 грн.: 1869,57 грн. - основного платежу та 2835,35 грн. - фінансових санкцій.
Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги і просив стягнути лише заборгованість з земельного податку в розмірі 1945,49 грн., яка складається з основого платежу в розмірі 1869,57 грн. та нарахованої пені 76,00 грн. у зв'язку із частковим погашенням боргу відповідачем.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти подання до суду не надав.
Вислухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор", зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Житомирської міської ради 19 липня 2005 року, включене до ЄДРПОУ за номером 00388642, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з пунктами 1, 2, 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до положень 41.1.1 Податкового кодексу України, контроль за справляння платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження.
Таким чином, позивач - Державна податкова інспекція у м. Житомирі є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому законами України повноваження.
Підпунктом 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пп. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно положень ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Статтею 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 ПК, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктами 287,3 287.4. ст. 287 ПК передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
24.01.2012 відповідачем подано декларацію по земельному податку № 9005534892 від 15.02.2012 на 1869,57 грн. (а.с. 10).
13 березня 2012 року працівниками податкового органу проведено камеральну перевірку по питанню своєчасності сплати земельного податку. За результатами перевірки складено акт № 1634/15-3 від 13.03.2012 про порушення терміну сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку. На основі даного акту винесено податкові повідомлення - рішення № 0003861503 на суму 2344,93 та № 0003851503 на суму 678,01 грн. (а.с. 22).
Відповідачем 19 червня 2012 року відповідно до платіжного доручення №45 було сплачено 4705 грн. з вказанням призначення платежу: податок на землю за березень 2012 та фінансова санкція (а.с. 67). Ця сума була зарахована в рахунок погашення боргу по земельному податку з урахуванням черговості, оскільки борг, що утворився по земельному податку на момент сплати був у загальній сумі 6574,49 грн.
Отже сума заборгованості Відкритого акціонерного товариства "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор" становить 1945,49 грн., з неї: основий платіж в розмірі 1869,57 грн. та нарахована пеня 76,00 грн. Ця сума підтвержується також зворотнім боком облікової картки платника податків в матеріалах справи.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позов Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської Державної податкової служби підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 23, 128, 160, 163, КАС України, суд, -
постановив :
Позов Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Підприємство матеріально-технічного постачання асоціації "Житомирцукор" (код ЄДРПОУ 00388642) на користь Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби заборгованість у сумі 1945 (тисяча дев"ятсот сорок п"ять) грн. 49 коп. з земельного податку.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Єфіменко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2012 |
Оприлюднено | 13.07.2012 |
Номер документу | 25136057 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні