Постанова
від 04.07.2012 по справі 2а/1270/4508/2012
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 липня 2012 року Справа № 2а/1270/4508/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А..

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,-

ВСТАНОВИВ:

12 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 1 487,43грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що первинна профспілкова організація Привільського заводу «Електроприлад» зареєстрована в УПФУ в м.Лисичанськ як платник єдиного внеску. В порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» первинна профспілкова організація Привільського заводу «Електроприлад» не сплачує єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за період з 01.01.2011 року по 01.05.2012 року утворилась заборгованість в сумі 1487,43грн. Борг по єдиному внеску складає - 1487,43грн. з яких 1354,31грн. - 36,76-49,7%, 36,3%, 5,3%, 133,12грн. - 3,6%. Ненадходження коштів до Пенсійного фонду України спричиняє значну шкоду державним інтересам, оскільки внаслідок цього несвоєчасно виплачується пенсії найменш забезпеченій верстві населення.

02 липня 2012 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян позивач надав заяву про зменшення позовних вимог, згідної якої у зв'язку із частковим погашенням заборгованості просить стягнути з відповідача суму заборгованості в розмірі 1214,20грн.

Ухвалою від 04 липня 2012 року було прийнято до розгляду заяву позивача про зменшення позовних вимог.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, також зазначив що сума заборгованості частково сплачена в розмірі 452,04коп., що підтверджується відповідними платіжними дорученнями.

Заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Первинна профспілкова організація Привільського заводу «Електроприлад» зареєстрована в якості юридичної особи виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області, 14.02.1995 року за реєстраційним номером 1 381 105 0001 000878 (а.с.4,30)

Первинна профспілкова організація Привільського заводу «Електроприлад» зареєстрована та перебуває на обліку в якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, що підтверджується повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску від 04 січня 2011 року (а.с.5).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до Закону №2464-VІ вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону №2464-VІ платниками єдиного внеску є - роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (в редакції що діяла на момент виникнення правовідносин) платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частинами 11 та 12 статті 9 зазначеного Закону передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. (частини 2,3 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010.)

Пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010 передбачено що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частина 14 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010 передбачає, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Згідно п.15 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010 суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Пункт 16 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010 передбачає, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується

Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею (пункт 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010)

04 травня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, в зв'язку з наявною заборгованістю у відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування було прийнято вимогу про сплату боргу №Ю-699 на суму 1487,43грн. (а.с.6)

Зазначена вимога була отримана уповноваженою особою відповідача 12 травня 2012 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.7)

Наявність заборгованості Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування також підтверджена карткою особового рахунку платника єдиного внеску (а.с.8-9).

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем було частково сплачено суму заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 452,04грн., що підтверджується платіжними дорученнями від 15 червня 2012 року за №№234,232,238,236,246,244,242,240. Зазначеними платіжними дорученнями підтверджується факт перерахування відповідачем грошових коштів в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску за березень 2012 року, квітень 2012 року та квітень - травень 2011 року (а.с.25-28).

Частиною 1 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

З урахуванням приписів статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

За таких обставин суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області щодо стягнення суми заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оскільки, з урахуванням часткової сплати суми боргу відповідачем в розмірі 452,04грн. заборгованість Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області складає 1035,39грн, що є меншою ніж сума яка заявлена до стягнення позивачем в розмірі 1214,20грн.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування задовольнити частково.

Стягнути з Первинної профспілкової організації Привільського заводу «Електроприлад» (93191, Луганська область, м.Привілля, вул..Пушкіна,19, код 21845977), суму заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 1 035,39грн. (одна тисяча тридцять п'ять гривень 39коп.) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул..Свердлова,347)

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 05 липня 2012 року

Суддя А.М. Каюда

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.07.2012
Оприлюднено13.07.2012
Номер документу25136983
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1270/4508/2012

Постанова від 04.07.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 04.07.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 14.06.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні