Постанова
від 30.05.2012 по справі 2а-4373/12/0170/23
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 травня 2012 р. (12:49) Справа №2а-4373/12/0170/23

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючої судді Алексєєвої Т.В., при секретарі Гришанкові К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби

до Обслуговуючого кооперативу "Зразково-показове садово-городнє товариство "Капсель"

про стягнення заборгованості із земельного податку в сумі 3080,05 грн.

за участю:

від позивача Васильєва Н.О., довіреність від 06.03.2012 р.

відповідач не з'явився,

Обставини справи: позивач - Феодосійська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Обслуговуючого кооперативу «Зразково-показове садово-городнє товариство «Капсель» про стягнення з відповідача заборгованості з податку на землю у сумі 3613,20 грн., позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, в порушення вимог податкового законодавства, не сплачена сума податкового боргу з податку на землю, яка ним була самостійно узгоджена шляхом надання податкових декларацій за 2011 рік та за січень-лютий 2012 р.

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов до суду не надав, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, наявності клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності, керуючись ч.6 ст. 71 КАС та ч.4 ст. 128 України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Виконавчим комітетом Судацької міської ради АР Крим зареєстроване Обслуговуючий кооператив «Зразково-показове садово-городнє товариство «Капсель», ЄДРПОУ 22314549, що підтверджується довідкою з Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 6).

Обслуговуючий кооператив «Зразково-показове садово-городнє товариство «Капсель» є платником окремих видів податку (податку на землю) передбачених Законом України «Про систему оподаткування», який діяв на момент взяття платника на податковий облік та ст. 64 Податкового Кодексу України та знаходиться на обліку в Феодосійській ОДПІ.

Податковий кодекс України набрав чинності 01.01.2011 року та регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Правила оподаткування товарів або послуг, що переміщуються через митний кордон України, визначаються цим Кодексом, крім оподаткування ввізним (імпортним) митом або вивізним (експортним) митом, які встановлюються Митним кодексом України та іншими законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 16.3., 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;

Відповідно до положень ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Згідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідач самостійно узгодив податкове зобов'язання із земельного податку, що підтверджується поданими ним до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 27880 від 23.02.2012 року, якою узгодив зобов'язання з земельного податку у сумі 3178,83 грн. за 2011 рік (а.с. 9-11).

Також згідно податкової декларації на землю (земельний податок та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2012 рік № 1341 від 23.02.2012 року відповідач узгодив зобов'язання з земельного податку у сумі 5573,88 грн. за 2012 рік, у тому числі з січня по грудень 464,49 грн. на місяць (а.с. 12-14).

Таким чином, відповідно до положень п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України податкове зобов'язання на суму 3178,83 грн. за 2011 рік, 464,49 грн. за січень 2012 року, 464,49 грн. за лютий 2012 року є узгодженим, однак вказана сума податку на землю не сплачена відповідачем добровільно у повному обсязі у передбачені законодавством строки.

Так відповідачем частково сплачена сума з податку на землю за 2011 рік у розмірі 98,78 грн. Сума з податку на землю у розмірі 3080,05 грн. за 2011 рік, сума з податку на землю за січень 2012 року у розмірі 464,49 грн. та сума з податку на землю за лютий 2012 року у розмірі 464,49 грн. відповідачем не сплачена.

Пункт 14.1.175. Податкового кодексу встановлює, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Позивачем виставлено Обслуговуючому кооперативу «Зразково-показове садово-городнє товариство «Капсель» податкова вимога про сплату боргу від 27.02.2012 року № 18 на суму заборгованості у розмірі 3080,05 грн., яка була направлена на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією (а.с. 16).

Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно до положень п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідачем у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити в повному обсязі.

2.Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Зразково-показове садово-городнє товариство «Капсель» (Мікрорайон Південо-Західний, б.15/6, м. Судак, АРК, 98000, ЄДРПОУ 22314549) заборгованість з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 3 613,20 грн. на користь Феодосійської обєднаної державної податкової інспекції АР Крим державної податкової служби (вул. Кримська, 82-В, м. Феодосія, АР Крим, 98112).

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя підпис Алексєєва Т.В.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення30.05.2012
Оприлюднено21.08.2012
Номер документу25142239
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4373/12/0170/23

Постанова від 30.05.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Алексєєва Т.В.

Ухвала від 28.04.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Алексєєва Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні