ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 березня 2012 р. Справа №2а-1123/12/0170/16
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю.,
за участю секретаря Сидельової М.В.,
представники сторін:
представник позивача, Шатковський Я.О., довіреність №01-11 від 04.01.12, паспорт НОМЕР_1
представник відповідача, не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Феодосія АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський приладобудівний завод»
про стягнення
Суть спору: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Феодосія АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами до Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський приладобудівний завод»(далі відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 29530,21 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач всупереч вимогам Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"№1105-ХІV від 23.09.1999р. (далі Закон №1105) своєчасно не здійснював відрахування страхових внесків, в результаті чого виникла недоїмка перед позивачем, яка підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.01.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні надав до суду заяву про зменшення позовних вимог, у зв'язку з сплатою Відповідачем суми заборгованості у розмірі 10,00грн. Таким чином, сума заборгованості склала 29520,21грн.
Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство «Феодосійський приладобудівний завод» зареєстровано як платник страхових внесків у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професіональних захворювань України у м. Феодосія АР Крим з 2001р, страхове свідоцтво №0123000159.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі Закон) роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно зі ст. 47 Закону розмір страхових внесків для роботодавців обчислюється у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб. В свою чергу, розмір відсотків для страхових тарифів відповідно до класів професійного ризику виробництва встановлений Законом України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Згідно ст. 52 Закону страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, зокрема за несвоєчасну сплату страхового внеску.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік, яка відповідачем була надана до ВВД ФССНВ та ПЗУ у м. Феодосія (а.с.13)., недоїмка зі страхових внесків Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський приладобудівний завод» складала 29530,21 грн.
Таким чином, недоїмка зі страхових внесків Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський приладобудівний завод» за 2010 рік складає 29530,21 грн.
15.03.2012року до суду надана заява про зменшення позовних вимог, у зв'язку з сплатою Відповідачем суми заборгованості у розмірі 10,00грн. Таким чином, сума заборгованості склала 29520,21грн.
Частиною 1 ст. 55 Закону встановлено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно з п.п. 5,6 п. 7 Розділу VІІІ Прікінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування №2464-17 від 08.072010 року набрав чинності 01.01.2011 року - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості в розмірі 29520,21грн грн., натомість позивач надав суду докази наявності заборгованості в розмірі 29520,21грн грн.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрати по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
У судовому засіданні 15.03.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанові, у повному обсязі постанову складено 19.03.2012р.
Керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський приладобудівний завод» (98105, АРК, м. Феодосія, вул. Сімферопольське шосе, буд. 48, ЄДРПОУ 14308055) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професіональних захворювань України у м. Феодосія АР Крим (98100, м. Феодосія, вул. Куйбишева, 28-А, ЄДРПОУ 24406008, п/р 37173400900024, МФО 824026 У ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь) недоїмку зі страхових внесків у сумі 29520,21грн грн. за 2010 рік.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Александров О.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25143282 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Александров О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні