ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"12" липня 2012 р. Справа № 5017/1819/2012
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальність (далі - ТОВ) "Аргона", м. Одеса;
до Боржника: Приватного підприємства (далі - ПП) "Навигатор", Одеська область, м. Ізмаїл;
про визнання банкрутом відсутнього боржника
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,
секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.;
за участю представників сторін:
від заявника: Антоневський Ю.Ф. -представник ТОВ "Аргона" на підставі довіреності від 14.05.2012 р. б/н.;
від Боржника: не з'явився, незважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
арбітражний керуючий -Дарієнко В.Д. (ліцензія серії НОМЕР_1 від 04.04.2011 р.)
СУТЬ СПОРУ: 18.06.2012 р. ТОВ "Аргона" звернулося до господарського суду Одеської області з заявою про визнання ПП "Навигатор" банкрутом, за спрощеною процедурою банкрутства відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон №2343-ХІІ), оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання щодо сплати заборгованості згідно з наказом господарського суду Одеської області від 30.12.2008 р. по справі № 31/41-08-2236 на загальну суму 458 590 грн. 13 коп.
Представник заявника, ТОВ "Аргона", заяву про визнання відсутнього боржника -ПП "Навигатор" банкрутом підтримує.
Представник боржника, ПП "Навигатор", у судове засідання не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином, відзив на заяву не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно ст. 75 ГПК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та наявні матеріали у справі, заслухавши пояснення представників заявників, господарський суд встановив, що заява про порушення справи про банкрутство ПП "Навигатор" у порядку статті 52 - Закон №2343-ХІІ підлягає задоволенню з наступних підстав:
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 23.12.2008 р. по справі 31/41-08-2236 стягнуто з ПП "Навигатор" на користь ТОВ "Аргона" основний борг у сумі 415804 грн. 14 коп., інфляційні у сумі 19208 грн. 91 коп., пеню у сумі 18999 грн. 74 коп., державне мито у сумі 4540 грн. 13 коп., витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 37 грн. 21 коп.
На виконання зазначеної постанови Одеського апеляційного господарського суду був виданий відповідний наказ господарського суду Одеської області від 30.12.2008 р. по справі № 31/41-08-2236.
Постановою державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції від 26.01.2010 р. ВП № 16887192 за заявою ТОВ "Аргона" відкрито виконавче провадження щодо примусового виконання наказу господарського суду Одеської області від 30.12.2008 р. по справі № 31/41-08-2236.
Постановою старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції від 29.11.2010 р. ВП № 16887192 наказ господарського суду Одеської області від 30.12.2008 р. по справі № 31/41-08-2236 повернуто ТОВ "Аргона" без виконання.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (серія АЖ № 388190) станом на 26.04.2012 р. вбачається, що державним реєстратором внесено запис про відсутність ПП "Навигатор" за місцезнаходженням, а саме: 68600. Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15.
Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Статтею 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (надалі Закон 755-ХV) передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців) створюється Єдиний державний реєстр, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру записів про проведення державної реєстрації юридичної особи, дату та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням тощо.
Відповідно до вимог статті 17 Закону (755-ХV), який набув чинності з 01.07.2004 року в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог частин 1, 3 статті 18 вказаного Закону, (755-ХV) якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру , не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (пункт 7 статті 19 зазначеного Закону (755-ХV).
Згідно з частиною 8 статті 19 зазначеного Закону (755-ХV), якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Саме зазначений запис державного реєстратора є доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідна правова позиція викладена у Пункті 105 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство".
Окрім того, згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (серія АЖ № 388190) станом на 26.04.2012 р., державним реєстратором внесена запис про знаходження ПП "Навигатор" в стані припинення підприємницької діяльності.
Враховуючий зазначений запис, суд вважає за необхідне зазначити про те, що звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника є правом кредитора і прийняття рішення про самоліквідацію не є перешкодою в порушенні справи про банкрутство за заявою кредитора боржника. З прийняттям рішення про ліквідацію підприємство не втрачає статусу юридичної особи і несе відповідальність по своїх зобов'язаннях та може бути суб'єктом банкрутства.
Чинне законодавство про банкрутство не містить заборони щодо порушення провадження у справі про банкрутство за заявою кредитора у випадку прийняття органами управління боржника рішення про ліквідацію та відкриття ліквідаційної процедури, а навпаки, зобов'язує голову ліквідаційної процедури боржника звернутися до суду з заявою про порушення справи про банкрутство для уникнення солідарної відповідальності по зобов'язаннях боржника у випадку встановлення недостатності майна боржника для задоволення вимог кредиторів (частина 1, 6 ст. 51 Закону (№2343-ХІІ).
(З такою правовою позицією погоджується ВГСУ у Постанові від 07.06.2006р. по справі № 5/224-Б-05. Ухвалою Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 23.08.2006 відмовлено у порушенні провадження з перегляду).
Пунктом 1 статті 52 Закону №2343-ХІІ передбачено, що у разі, якщо громадянин -підприємець -боржник або керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, у контексті вказаної норми при розгляді справи про визнання відсутнього боржника банкрутом за правилами статті 52 Закону (№2343-ХІІ) предметом доказування є визначення місцезнаходження боржника - юридичної особи, факт відсутності керівних органів юридичної особи за її місцезнаходженням, неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, наявність інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Також, відповідно до приписів абз. 4 ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених статтею 52 Закону (№ 2343-ХІІ).
Також, відповідно до приписів абз. 4 ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Статтею 1 Закону (№ 2343-ХІІ) передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.
Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону (№ 2343-ХІІ) містить загальні норми, а стаття 52 Закону (№ 2343-ХІІ) передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Таким чином, за правилами вказаної статті підстави для подання кредитором заяви про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника настають як у випадку наявності будь-якої з ознак, передбачених цією статтею, так і у випадку їх сукупності.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в своїх постановах від 10.02.2004 р. у справі N 02-2-24/12673, від 17.02.2004 р. у справі N 02-2-24/12669, від 28.10.2003 р. у справі N 02-2-24/6373.
Безспірні грошові вимоги ТОВ "Аргона" підтверджуються матеріалами справи, але боржник неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами щодо сплати заборгованості.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що боржник - ПП "Навигатор" неспроможний самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а тому суд вважає визнати відсутнього боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру ПП "Навигатор".
Отже, враховуюче те, що Заявниками до заяви про порушення провадження у справі про визнання банкрутом відсутнього боржника надано докази, що свідчать про ознаки відсутнього боржника, а саме: відсутності боржника за його місцезнаходженням, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, що являється підставами визнання ПП "Навигатор" банкрутом із застосуванням особливостей, передбачених статтею 52 Закону (№2343-ХІІ).
У заяві про порушення справи про банкрутство ПП "Навигатор" відповідно до п. 2 ст. 52 Закону (№2343-ХІІ), Заявник просить призначити ліквідатором ПП "Навигатор" -арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича, ліцензія серії НОМЕР_1 від 04.04.2011 р.
20.06.2012 р. до господарського суду Одеської області відповідно до вимог ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ) надійшла заява (вх. № 19186/2012) арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича, згідно якої останній надав згоду на участь у справі № 5017/1819/2012 та призначення його ліквідатором. Інших заяв від арбітражних керуючих на участь у справі № 5017/1819/2012 до господарського суду не надходило.
Керуючись ст.ст. 3-1,22-26,29-34, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209-210, 212-213 Господарського кодексу України, ст.ст. 68, 86 ГПК України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати банкрутом відсутнього боржника -Приватне підприємство "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544).
2. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Аргона" (99029, м. Севастополь, вул. Шевченка, 29, кв. 21. Ідентифікаційний код 25129166) кредитором до Приватного підприємства "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544) з грошовими вимогами на загальну суму 463955 грн. 13 коп.
- Черговість задоволення вимог у сумі 5365 грн. 00 коп. -перша черга, згідно п. 1 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- Черговість задоволення вимог у сумі 439590 грн. 39 коп. -четверта черга, згідно п. 4 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- Черговість задоволення вимог у сумі 18999 грн. 74 коп. -шоста черга, згідно п. 6 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
3. Відкрити ліквідаційну процедуру юридичної особи -Приватного підприємства "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544) передбачену ст.ст. 22-26, 29-34, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Ліквідатором Приватного підприємства "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544) призначити представника ініціюючого кредитора - арбітражного керуючого Дарієнка Віктора Дмитровича, ліцензія серії НОМЕР_1 від 04.04.2011 р.
5. Зобов'язати ліквідатора провести дії відповідно до ст.ст. 22-26, 29-34, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та, після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами, надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
6. Ліквідатору надати до суду персональний склад членів ліквідаційної комісії на затвердження.
7. Ліквідатору письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника -Приватного підприємства "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544) банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника в тому числі державну податкову службу, банківські установи боржника, ДВС, державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю сплати обов'язкових платежів та зборів. Ліквідатора надати до господарського суду реєстр вимог кредиторів та черговість їх задоволення.
8. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.
9. Зобов'язати ліквідатора у процесі ліквідаційної процедури виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства боржника, про що повідомляти суд та правоохоронні органи.
10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших фінансових (економічних санкцій) по всім видам заборгованості банкрута.
12. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури.
14. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
15. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
16. Копію постанови надіслати: кредитору, боржнику, ліквідатору Дарієнко В. Д. (АДРЕСА_1), Відділу з питань банкрутства головного управління юстиції в Одеській області, Державному реєстратору виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області (для внесення до Єдиного державного реєстру запису про визнання Приватного підприємства "Навигатор" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Клари Цеткін, 15. Ідентифікаційний код 31889544) -банкрутом та призначення ліквідатора арбітражного керуючого Дарієнка Віктора Дмитровича, ліцензія серії НОМЕР_1 від 04.04.2011 р.), Відділу ДВС Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 16.07.2012р
Постанова набирає законної сили з дня її підписання.
Суддя Зеленов Г.М.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2012 |
Оприлюднено | 26.07.2012 |
Номер документу | 25145877 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні