ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
17.07.12 Справа №5021/1035/12.
Суддя господарського суду Сумської області Спиридонова Н.О.,
розглянувши матеріали
за заявою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Конотоп
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Конотопське підприємство хлібопродуктів» (Сумська область, Конотоп, вул.Генарала Тхора, 99, ід. код 33683378),
встановив:
До суду звернувся ФОП ОСОБА_1 із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ «Конотопське підприємство хлібопродуктів» в порядку статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Розглянувши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд вважає, що заява про порушення справи про банкрутство з доданими документами підлягає поверненню без розгляду враховуючи наступне.
По - перше, за змістом статей 1 та 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржником у справі про банкрутство може бути фізична чи юридична особа, яка в установленому порядку отримала статус суб'єкта підприємницької діяльності, а також юридична особа, яка діє у формі споживчого товариства, благодійного чи іншого фонду.
Згідно частини 1 статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Разом з тим, заявником до своєї заяви додано витяг з Єдиного Державного Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців станом на 01.09.2011р., а тому зазначений витяг не є належним доказом того, що боржник є суб'єктом підприємницької діяльності та включений до вказаного реєстру на момент подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство.
Тобто, заявником не надано суду належних доказів того, що боржник є суб'єктом банкрутства на даний час.
По - друге, згідно з ч.1 статті 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування (прізвище, ім'я та по батькові) боржника, його поштову адресу;
найменування кредитора, його поштову адресу, якщо кредитором є юридична особа, якщо кредитор - фізична особа, в заяві зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, а також місце його проживання;
номер (код), що ідентифікує кредитора як платника податків і зборів (обов'язкових платежів);
виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання;
перелік документів, що додаються до заяви.
Тобто, суд при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство до провадження має з'ясовувати юридичний статус ініціюючого кредитора на момент звернення до суду. Зазначена правова позиція наведена у постанові Вищого господарського суду України від 02.06.2009р. у справі №Б18/013-09.
Разом з тим, до своєї заяви ініціюючим кредитором не було додано довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (від державного реєстратора) щодо кредитора на підтвердження того, що він є фізичною особою - підприємцем на даний час, а отже може бути ініціюючим кредитором у справі господарського суду про банкрутство.
По - третє, згідно статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Разом з тим, подані заявником в обгрунтування своїх вимог копії документів (рішення суду, наказ, постанова ВДВС) не завірені належним чином.
Згідно частини 1 статті 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
У відповідності до вимог статтей 4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна надати докази в обґрунтування своїх вимог або заперечень.
Відповідно до п. 3 ч. 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної суми.
Відповідно до абзацу 6 частини 1 статті 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що заява ФОП ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство ТОВ «Конотопське підприємство хлібопродуктів» підлягає поверненню без розгляду на підставі абз. 6 ч. 1 статті 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та п.3 ч.1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 1, 5, 7, 9, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтями 36, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд-
ухвалив:
1. Заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство ТОВ «Конотопське підприємство хлібопродуктів» з доданими до неї документами повернути заявнику без розгляду, всього на 10 аркушах, в тому числі квитанція про сплату судового збору в сумі 5365 грн.
2. Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя (підпис) Н.О.Спиридонова
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2012 |
Оприлюднено | 16.08.2012 |
Номер документу | 25146169 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні