Рішення
від 12.07.2012 по справі 5026/756/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2012 року Справа № 03/5026/756/2012

Господарський суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Єфіменка В.В.,

з секретарем судового засідання Нікітюк В.П.;

представники сторін:

від позивача - Швиденко М.Ю., Дзьома Л.А. за довіреністю;

від відповідача-1 - не з?явився,

від відповідача-2 - не з?явився;

від ІІІ особи (Жашківської райдержадміністрації)- не з?явився;

від ІІІ особи (Тетерівської сільради) -не з?явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області в м. Черкаси справу

за позовом Спілки співвласників майнових паїв "Олександрія" с.Тетерівка Жашківського району

до Інспекції державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації

до приватного сільськогосподарського підприємства "Олександрія", с.Тетерівка, Жашківський район, Черкаська область

ІІІ особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

- Жашківська районна державна адміністрація;

- Тетерівська сільська рада Жашківського району;

про визнання права власності на рухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про визнання за спілкою співвласників майнових паїв «Олександрія»права власності на рухоме майно -сільськогосподарську техніку (трактори і причепи), яка реєструвалась за колишнім колгоспом «Дружба»та використовувалась за згодою позивача, колективним сільськогосподарським підприємством (далі - КСП) «Дружба»та сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю (далі - СТОВ) «Дружба»і приватним сільськогосподарським підприємством (далі - ПСП) «Олександрія».

Позовні вимоги мотивовано тим, що у 2000 році після реорганізації КСП «Дружба», весь майновий комплекс КСП було розпайовано між його членами. Весь пайовий фонд реорганізованого КСП «Дружба» було передано у користування СТОВ «Дружба». У 2002 році були створені ПСП «Олександрія»та СТОВ «Тетерівка», яким у процентному відношенні за рішенням зборів співвласників майнових паїв було передано майно власників майнових паїв (протокол № 1 від 01 лютого 2004 року). У 2006 році була створена спілка співвласників майнових паїв «Олександрія»(далі -спілка «Олександрія»), до якої ПСП «Олександрія»за актом приймання-передачі передало раніше отримане майно, в тому числі рухоме, яке належить власникам майнових паїв -членам спілки.

Позовні вимоги мотивовані тим, що власники майнових паїв, які входять до спілки співвласників майнових паїв «Олександрія»не можуть розпоряджатися та користуватися належним їм рухомим майном, в тому числі сільськогосподарською технікою, оскільки ця техніка обліковується за вищеназваними підприємствами.

Під час підготовки справи до розгляду судом залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Жашківську районну державну адміністрацію та Тетерівську сільську раду.

Ухвалою суду від 26.06.2012, за клопотанням позивача, здійснено заміну відповідача - Інспекцію державного технічного нагляду в Жашківському районі на Інспекцію державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації та залучено до участі у справі в якості другого відповідача -ПСП «Олександрія»(т.2, а.с.29-31).

Представники позивача в судових засіданнях заявлені вимоги підтримали повністю, просили суд їх задовольнити з мотивів, викладених у позовній заяві.

12.06.2012 відповідач-1 (Інспекція державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації) направив до суду письмове повідомлення, в якому просив суд провести судове засідання без участі його представника, позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.

25.06.2012 відповідач-1 (Інспекція державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації) подав пояснення, в яких повідомив, що відповідно до п.28 «Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 № 694 документи, що надаються для реєстрації зберігаються протягом 5 років та знищуються в установленому порядку. Тому в інспекції даних документів не має.

21.06.2012 та 12.07.2012 відповідачем-2 (ПСП «Олександрія») до суду надіслано клопотання про розгляд справи без участі його представника, а заявлений позов просив задовольнити повністю.

21.06.2012 відповідач-2 (ПСП «Олександрія») подав письмові пояснення, в яких повідомив наступне.

У 2004 році було створено ПСП «Олександрія»та згідно акту розподілу товарно - матеріальних цінностей а саме 23 січня 2004 року до підприємства було передано майно власників майнових паїв.

Головою комісії по реорганізації та уточнення майна СТОВ «Дружба»до відповідача-2 було передано документ, а саме уточнений розподільчий перелік майна, що перебуває в колективній власності по КСП «Дружба»станом на 23.01.2000.

З 2004 року до створення спілки співвласників майнових паїв «Олександрія»майно знаходилося на збереженні у підприємстві.

Згідно рішення загальних зборів від 4 квітня 2006 року було прийнято рішення про передачу майна від ПСП «Олександрія»до Спілки співвласників майнових паїв «Олександрія».

1 липня 2006 року було проведено передачу майна та підписано акт приймання передачі майна.

Підприємство неодноразово зверталося до арбітражного керуючого з вимогою про те, щоб провести заходи щодо перереєстрації техніки пайового фонду, що є власністю власників майнових паїв.

Відповідач-2 не заперечує проти позовних вимог та просить їх задовольнити повністю, оскільки дане рухоме майно дійсно є пайовим фондом членів бувшого КСП «Дружба»та розпайоване між їх власниками.

25.06.2012 представник третьої особи - Жашківської районної державної адміністрації до суду не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами.

Представник ІІІ особи -Тетерівської сільської ради в судове засідання не з'явився.

08.06.2012 виконавчий комітет Тетерівської сільської ради надіслав повідомлення, в якому повідомив, що за період з 24 серпня 1991 року по 16.05.2012 діяли і діють підприємства КСП «Дружба», СТОВ «Дружба», СТОВ «Тетерівка», ПП «Олександрія-агро», СФГ «Багва М», СТОВ «а.ф. Злагода», СФГ «Лавр-Плюс». Правовстановлюючі документи стосовно реєстрації вищевказаних юридичних осіб в сільській раді відсутні.

22.06.2012 від в.о. сільського голови Тетерівської сільської ради надійшло до суду клопотання про розгляд справи без участі представника сільської ради та просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Справа розглядається в порядку ст.75 ГПК України за наявними матеріалами.

Суд, вислухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи та подані сторонами докази, приходить до наступного.

До 1992 року на території Тетерівської сільської ради діяв колгосп «Дружба».

Із 01 березня 1992 року введено в дію Закон України «Про колективне сільськогосподарське підприємство»(від 14.02.1992 № 2114-XII).

14 листопада 1992 року загальними зборами членів колгоспу «Дружба»перейменовано колгосп «Дружба»в колективне сільськогосподарське підприємство «Дружба».

03 грудня 1999 року Президентом України видано Указ «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки»(№ 1529/99), яким зокрема зобов'язано державні адміністрації здійснювати організаційні заходи щодо:

- реформування протягом грудня 1999 - квітня 2000 року колективних сільськогосподарських підприємств на засадах приватної власності на землю та майно шляхом:

- забезпечення всім членам колективних сільськогосподарських підприємств права вільного виходу з цих підприємств із земельними частками (паями) і майновими паями та створення на їх основі приватних (приватно-орендних) підприємств, селянських (фермерських) господарств, господарських товариств, сільськогосподарських кооперативів, інших суб'єктів господарювання, заснованих на приватній власності (далі - приватні формування). Це право, гарантоване частиною другою статті 14 Конституції України, не може бути обмежено рішеннями загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств або будь-якими іншими рішеннями;

- сприяння керівникам і спеціалістам колективних сільськогосподарських підприємств, що реформуються, у реорганізації зазначених підприємств і створенні на їх базі приватних формувань;

- запровадження обов'язкового укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю), майнового паю з власниками цих часток, паїв з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формах;

- збереження, по можливості, цілісності господарського використання приватними формуваннями землі та майна колишніх колективних сільськогосподарських підприємств на основі оренди земельних часток (паїв) і майнових паїв у групи власників цих часток, паїв;

- виділення єдиним масивом земельних ділянок групі власників земельних часток (паїв), яка звернулася із заявами про відведення земельних ділянок в натурі, з метою спільного використання або надання в оренду цих ділянок;

- забезпечення суворого додержання встановленого порядку відведення в натурі земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у разі їх виходу з колективних сільськогосподарських підприємств;

- зменшення вартості виготовлення документів, необхідних для одержання державного акта на право приватної власності на землю, для осіб, що виявили бажання одержати такий акт за плату, до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- передачі окремих будівель, споруд, техніки, робочої і продуктивної худоби, птиці, знарядь праці тощо членам колективних сільськогосподарських підприємств - власникам земельних часток (паїв), які подали в установленому порядку заяву про відведення земельної ділянки в натурі, у рахунок погашення належних їм майнових паїв.

У ході реалізації положень цього Указу, інших актів Президента України щодо реформування колективних сільськогосподарських підприємств та створення приватних (приватно-орендних) сільськогосподарських підприємств, селянських (фермерських) господарств, господарських товариств, сільськогосподарських кооперативів, інших суб'єктів господарювання, які засновуються на приватній власності, а також під час укладення договорів оренди земельних часток (паїв) виходити з того, що сертифікат на право на земельну частку (пай) є правовстановлюючим документом, що засвідчує право володіти, користуватися та розпоряджатися зазначеною часткою.

Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки»від 03.12.1999 №1529 на базі колективного сільськогосподарського підприємства (далі - КСП) «Дружба»протягом лютого - березня 2000 року КСП «Дружба»було реорганізовано в сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (далі - СТОВ) «Дружба»з повним правонаступництвом останнього, та проведено розпаювання майна бувшого КСП «Дружба»між його членами згідно їх трудової участі (т.2, а.с.15-23).

З надісланих відповідачем до суду копій документів вбачається, що спірне рухоме майно входить до «Уточненого розподільчого переліку майна, що перебуває в колективній власності по КСП «Дружба»(т.1, а.с.102-120).

На виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 року № 62 «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки»та постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року №177 "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування агарного сектору економіки" Жашківською райдержадміністрацією 07.03.2001 за № 63 та 27.06.2001 за № 104 видавались відповідні розпорядження та утворювалася районна робоча група з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки (т.2, а.с.8-14).

З 2002 року в адмінмежах Тетерівської сільської ради діють новоутворені підприємства, а саме: ПСП «Олександрія», СТОВ «Тетерівка»та ПП «Олександрія-Агро», які діють і по даний час.

23 січня 2004 року комісією по уточненню та реорганізації майна СТОВ «Дружба»проведено розподіл товарно - матеріальних цінностей СТОВ «Дружба»між новоутвореними підприємствами ПСП «Олександрія»та СТОВ «Тетерівка». Даний акт затверджений рішенням загальних зборів власників майнових паїв бувшого КСП «Дружба»протокол № 1 від 1 лютого 2004 року (т.1, а.с.12-18).

Із довідки Тетерівської сільради від 19.06.2012 № 402 вбачається, що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 177 «Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки»сільською радою проводиться видача свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) бувшого КСП «Дружба»та ведеться книга обліку видачі цих свідоцтв. Книгу розпочато 15.08.2003 , яка ведеться по сьогоднішній день. Книга прошита та прошнурована (т.1, а.с.123).

Із Протоколу №1 від 01 лютого 2004 року вбачається, що загальні збори власників майнових паїв бувшого КСП «Дружба»вирішили:

1.Розірвати договір оренди майна між співвласниками та СТОВ «Дружба».

2. Затвердити Акт розподілу товарно-матеріальних цінностей СТОВ «Дружба»між новоутвореними підприємствами СТОВ «Тетерівка»та ПСП «Олександрія».

Із адресованих суду письмових пояснень в.о. сільського голови села Тетерівка вбачається, що спілка співвласників майнових паїв створена згідно рішення загальних зборів від 4 квітня 2006 року . Для проведення її реєстрації до сільської ради було надано перелік необхідних документів для її реєстрації (Протокол загальних зборів від 4.04.2006, Статут спілки, заява про її реєстрацію, паспортні дані Голови спілки НС №827319 вид. 28.09.2000 Жашківським РВ УМВС.

Управлінням юстиції у Жашківському районі було зареєстровано Спілку співвласників майнових паїв «Олександрія».

Книга обліку видачі майнових свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) бувшого КСП «Дружба»розпочата 15.08.2003 (т.1, а.с.122; 126-158).

На території Тетерівської сільської ради до 1992 року здійснював свою господарську діяльність колгосп «Дружба», з 1992 року на базі колгоспу утворилося КСП «Дружба».

Факт створення та реєстрації спілки співвласників майнових паїв «Олександрія»підтверджується дослідженими в судовому засіданні:

- заявою про реєстрацію спілки;

- свідоцтвом про реєстрацію спілки № 44 від 21 червня 2006 року;

- свідоцтвом про реєстрацію юридичної особи;

- статутом спілки

(том 1; а.с.19-26; 54-56; 124-125).

Постановою господарського суду Черкаської області від 25.06.2004 у справі №08\4150 СТОВ «Дружба»визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено арбітражного керуючого.

Як стверджує позивач - матеріали по розпаюванню майна бувшого КСП «Дружба»були передані арбітражному керуючому, який проводив ліквідаційну процедуру по ліквідації підприємства банкрута СТОВ «Дружба», яке було правонаступником бувшого КСП «Дружба».

03.02.2009 СТОВ «Дружба»знято з державної реєстрації.

Позивач стверджує, що арбітражний керуючий не провів зняття з обліку у відповідача-1 техніки з підприємства правонаступника СТОВ «Дружба», хоча спілка співвласників майнових паїв «Олександрія»неодноразово до нього зверталася.

Як вбачається із п.1.0, п.1.1, п.1.3 Статуту позивача, зареєстрованого Виконкомом Тетерівської сільської ради 30 березня 2007 року, спілка співвласників майнових паїв «Олександрія»с. Тетерівка Жашківського району Черкаської області створена відповідно до рішення зборів її засновників від 4 квітня 2006 року згідно із статтею 36 Конституції України та Закону України «Про об'єднання громадян».

Спілка за своїм правовим статусом є громадською організацією з місцевим статусом, що створена відповідно до законодавства України і діє на основі добровільності, самоврядування, законності, гласності, рівноправності членів спілки з метою спільної реалізації громадянами своїх прав та свобод та задоволення і захисту їх законних спільних економічних інтересів.(а.с.22)

Спілка є юридичною особою, здійснює свою легалізацію шляхом реєстрації згідно ст.14, 15 Закону України «Про об'єднання громадян».

21.06.2006 була проведена державна реєстрація спілки співвласників майнових паїв «Олександрія», що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 091117 (т.1; а.с.19).

01 липня 2006 року в селі Тетерівка відбулось приймання-передача майна від ПСП «Олександрія»до Спілки «Олександрія», що підтверджується Актом приймання-передачі майна, дослідженим у судовому засіданні (т.1, а.с.27-31).

Як вбачається з вищевказаного Акта, в числі іншого майна. Позивач отримав від відповідача-2:

- Трактор Т-25Ф, реєстраційний номер (далі -р.н.) 6949 ЧД. 1993 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00194МН. 1988 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00176 МН, 1974 року випуску;

- Трактор Т-16М р.н. 00180 МН. 1983 року випуску;

- Трактор ІОМЗ-6ДМ р.н. 6937 ЧД, 1993 року випуску;

- Трактор МТЗ-80 р.н. 00186 МН. 1979 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6ДМ р.н. 6994 ЧД, 1994 року випуску;

- Трактор МТЗ-82 р.н. 04669 МН. 1992 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00177 МН ; 1977 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00174 МН. 1986 року випуску;

- Трактор Т-150 р.н. 1432 ЧД, 1992 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9276 ЧБ, 1984 року випуску;

- Причіп 24 ТГС-4-45 р.н. 9292 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9289 ЧБ. 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 3422 ЧБ, 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9274 ЧБ, 1982 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9285 ЧБ, 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9290 ЧБ. 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9286 ЧБ. 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9291 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9282 ЧБ, 1988 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2941 ЧБ, 1973 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2937 ЧБ, 1972 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2944 ЧБ, 1976 року випуску:

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2940 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2544 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3445 ЧБ. 1975 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3446 ЧБ. 1980 року випуску.

З матеріалів справи, в тому числі із копій свідоцтв про реєстрацію машин, досліджених в судовому засіданні, вбачається, що вищеназвана спірна сільськогосподарська техніка на час розгляду справи обліковується відповідачем-1 за СТОВ «Дружба»(т.1, а.с.32-38).

Факт обліку спірної сільськогосподарської техніки за колгоспом «Дружба», КСП «Дружба»та СТОВ «Дружба»підтверджується дослідженими у судовому засіданні оригіналами Книг реєстрації тракторів, самохідних шассі та виданих номерних знаків наданих суду спеціально уповноваженим представником відповідача-1 Вдовиченком Я.С.

Позивач звернувся до інспекції державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації з проханням зареєструвати рухоме майно: трактори та причепи, а саме:

- Трактор Т-25Ф, реєстраційний номер (далі -р.н.) 6949 ЧД. 1993 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00194МН. 1988 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00176 МН, 1974 року випуску;

- Трактор Т-16М р.н. 00180 МН. 1983 року випуску;

- Трактор ІОМЗ-6ДМ р.н. 6937 ЧД, 1993 року випуску;

- Трактор МТЗ-80 р.н. 00186 МН. 1979 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6ДМ р.н. 6994 ЧД, 1994 року випуску;

- Трактор МТЗ-82 р.н. 04669 МН. 1992 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00177 МН ; 1977 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00174 МН. 1986 року випуску;

- Трактор Т-150 р.н. 1432 ЧД, 1992 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9276 ЧБ, 1984 року випуску;

- Причіп 24 ТГС-4-45 р.н. 9292 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9289 ЧБ. 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 3422 ЧБ, 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9274 ЧБ, 1982 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9285 ЧБ, 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9290 ЧБ. 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9286 ЧБ. 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9291 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9282 ЧБ, 1988 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2941 ЧБ, 1973 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2937 ЧБ, 1972 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2944 ЧБ, 1976 року випуску:

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2940 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2544 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3445 ЧБ. 1975 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3446 ЧБ. 1980 року випуску.

Відповідач-1 відмовив позивачу в реєстрації вищевказаного рухомого майна з мотивів відсутності печатки підприємства, зокрема СТОВ «Дружба», на якому зареєстровано все вищевказане майно.

Згідно з приписами Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року №177 "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування агарного сектору економіки" процес виділення майна в натурі регулюється та проводиться на підставі положень або процедур підприємства, які є внутрішніми нормативними актами.

Порядком розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики України від 14 березня 2001 року та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2001 року за №305/5496, встановлено, що майновий пай у натурі може бути отриманий як індивідуально, так і в спільну часткову власність групи осіб.

Ст.ст. 328, 392 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Враховуючи вищевикладене, позивач вважає, що він правомірно набув право власності на рухоме майно (трактори та причепи, перелічені в позовній заяві) з моменту його передачі, тобто з 18 липня 2008 року, оскільки інше не встановлено договором або законом (ст.ст. 328, 334 ЦК України, ст.139 ГК України).

Правовий режим використання майна спілки співвласників майнових паїв врегульовано Наказом Міністерства аграрної політики України від 09 квітня 2001 року № 97, яким затверджено Рекомендації щодо використання майна, яке перебуває у спільній частковій власності (далі - Рекомендації). Зокрема, п.3 Рекомендацій передбачає, що майно, яке перебуває у спільній частковій власності, використовується співвласниками наступними способами:

- частина інвентарних об'єктів, які задіяні у виробничому процесі, передається в оренду суб'єкту підприємницької діяльності на підставі договору оренди (додається);

- частина інвентарних об'єктів, які не використовуються у виробництві в даний час, але надалі можуть бути використані, передається користувачеві майна на зберігання на підставі договору схову (додається);

- частина інвентарних об'єктів, які не задіяні у виробничому процесі і немає перспективи їх використання, за рішенням співвласників може бути демонтована і ліквідована. При цьому матеріали від демонтажу за їх ліквідаційною вартістю включаються до пайового фонду або видаються співвласникам в рахунок їх майнових паїв.

Суд приходить до висновку, що для реалізації способів використання майна, за позивачем, як за власником, має бути зареєстрована сільськогосподарська техніка, яка набута спілкою відповідно до чинного законодавства.

Доказів порушення позивачем прав та інтересів інших сторін суду не надано.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивач довів заявлені ним вимоги і вони підлягають до задоволення повністю.

Позивач звернувся до суду із заявою, в якій просив суд не стягувати судовий збір з відповідачів. Вимог про стягнення судового збору позивач не заявляв.

Керуючись ст.ст.49, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за спілкою співвласників майнових паїв «Олександрія»(с.Тетерівка, Жашківський район, Черкаська область, код 34420577) право власності на рухоме майно - трактори та причепи, а саме:

- Трактор Т-25Ф, р.н. 6949 ЧД, 1993 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00194МН, 1988 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00176 МН, 1974 року випуску;

- Трактор Т-16М р.н. 00180 МН, 1983 року випуску;

- Трактор ІОМЗ-6ДМ р.н. 6937 ЧД, 1993 року випуску;

- Трактор МТЗ-80 р.н. 00186 МН. 1979 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6ДМ р.н. 6994 ЧД, 1994 року випуску;

- Трактор МТЗ-82 р.н. 04669 МН, 1992 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6Л р.н. 00177 МН, 1977 року випуску;

- Трактор ЮМЗ-6КЛ р.н. 00174 МН, 1986 року випуску;

- Трактор Т-150 р.н. 1432 ЧД, 1992 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9276 ЧБ, 1984 року випуску;

- Причіп 24 ТГС-4-45 р.н. 9292 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9289 ЧБ, 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 3422 ЧБ, 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9274 ЧБ, 1982 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9285 ЧБ, 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9290 ЧБ. 1990 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9286 ЧБ, 1989 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9291 ЧБ, 1993 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4-45 р.н. 9282 ЧБ, 1988 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2941 ЧБ, 1973 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2937 ЧБ, 1972 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2944 ЧБ, 1976 року випуску:

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2940 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 2544 ЧБ, 1976 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3445 ЧБ, 1975 року випуску;

- Причіп 2-ПТС-4 р.н. 3446 ЧБ, 1980 року випуску.

Зобов'язати Інспекцію державного технічного нагляду Черкаської обласної державної адміністрації зняти з обліку вищевказану техніку і зареєструвати її за новим власником - спілкою співвласників майнових паїв «Олександрія»(с.Тетерівка, Жашківський район, Черкаська область, код 34420577).

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду протягом 10 денного строку з дня складення повного тексту рішення.

СУДДЯ В.В.Єфіменко

Рішення складено та

підписано 17.07.2012.

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.07.2012
Оприлюднено25.07.2012
Номер документу25146240
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5026/756/2012

Рішення від 12.07.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

Ухвала від 12.06.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

Ухвала від 18.05.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні