ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/2010/2012
23 травня 2012 року 18год. 10хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням
Дубенської об`єднаної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби до Селянського (фермерського) господарства "Україна" щодо зупинення видаткових операцій, -
ВСТАНОВИВ :
"18" травня 2012 р. Дубенська об`єднана державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби звернулася до суду з поданням стосовно селянського (фермерського) господарства "Україна" щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків.
У поданні просить зупинити видаткові операції на рахунках селянського (фермерського) господарства "Україна" - а саме на р/р 33219800700374 в ГУ ДКСУ в Рівненській області с. Рідків, МФО 833017, на р/р 33219811700374 в ГУ ДКСУ в Рівненській області с. Рідків, МФО 833013.
Представник податкового органу в судове засідання не прибув, до початку судового розгляду справи подав клопотання, в якому зазначив, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі, справу просив розглянути без його участі.
Особа, стосовно якої внесено подання, в судове засідання не прибула. З метою повідомлення селянського (фермерського) господарства "Україна" про місце, дату та час судового засідання за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців направлялася телеграма (а.с. 28).
В силу вимог ч. 7 ст. 183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки в судове засідання не з'явились особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, то суд розглядає справу в письмовому провадженні.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що вимоги органу державної податкової служби підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що за селянським (фермерським) господарством "Україна", яке є зареєстрованою юридичною особою і платником податків (а.с.4,5), рахується заборгованість, зокрема по податку з доходів фізичних осіб в сумі 29644, 45 грн. та по платі за землю в сумі 10012, 92 грн., яка виникла на підставі податкового повідомлення-рішення № 0001551750 та податкового повідомлення-рішення № 000092350 від 28.03.2012 року (а.с.12,13).
З метою погашення податкового боргу 09.04.2012 року року Дубенською ОДПІ Рівненської області Державної податкової служби направлено селянському (фермерському) господарству "Україна" податкову вимогу форми "Ю" № 21 на загальну суму податкового боргу за узгодженим податковим зобов'язанням станом на 09.04.2012 року в розмірі 39657, 45 грн. (а.с.17).
17.05.2012 року податковим керуючим прийнято рішення про опис майна в податкову заставу (а.с.14). Однак, 17.05.2012 року встановлено, що платник податків відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу та не надав документи, необхідні для такого опису, про що податковим керуючим складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу (а.с.15) та з цих підстав опис майна в податкову заставу не проведено.
В силу вимог п. 91.4. ст. 91 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом державної податкової служби. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.
Відповідно до пп. 20.1.16. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органу податкової служби надано право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.
Відтак є усі підстави застосувати до даних правовідносин вимоги п. 91.4. ст. 91 Податкового кодексу України.
З огляду на вищевикладене подання податкового органу - Дубенської об`єднаної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби від 18.05.2012 року підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 183-3, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Дубенської об`єднаної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби до селянського (фермерського) господарства "Україна" про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків задовольнити.
Зупинити строком на два місяці видаткові операції на рахунках селянського (фермерського) господарства "Україна" (35500, с. Рідків, Радивилівський район, Рівненська область, код ЄДРПОУ 30047540):
- ГУ ДКСУ в Рівненській області с. Рідків, МФО 833017 р/р 33219800700374;
- ГУ ДКСУ в Рівненській області с. Рідків, МФО 833017 р/р 33219811700374.
Відповідно до ч.7 ст. 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25152246 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні