Справа №0555/669/2012
Номер провадження2/0555/669/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2012року
Ясинуватськийміськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ус О.В.,
при секретарі Торчинській А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ясинувата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2012 року позивач звернувся до суду з позовом про розірвання зареєстрованого з відповідачем 14.10.1989 року шлюбу, в якому вони не мають неповнолітніх дітей, мотивуючи тим, що сімейні відносини між ними припинені в червні 2008 року через відсутність взаєморозуміння, часті сварки та скандали. Вважає, що подальшого сумісного проживання і збереження сім'ї неможливе, так як між ними втрачено почуття любові та поваги один до одного, з відповідачкою сумісне життя і збереження сім'ї стали неможливим, та на примирення не згоден.
Від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, підтримав позовні вимоги, просив розірвати шлюб.
Відповідач ОСОБА_2 надала суду заяву з проханням розглядати справу у її відсутність, позовні вимоги визнала у повному обсязі, із наданням строку на примирення не згодна.
Суд, розглянувши заяви позивача і відповідача про розгляд справи у їх відсутність, керуючись ч. 2 ст. 158 ЦПК України, ухвалив: розглядати справу у відсутність сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі, якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутністю осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.
Суд, встановивши обставини справи і перевіривши їх доказами, вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 14 жовтня 1989 р. у Первомайській сільській раді Ясинуватського району Донецької області, актовий запис № 40 (арк. справи 3).
Судом встановлено, що шлюбні стосунки між подружжям припинені з червня 2008 року. З вказаного часу подружжя, ведуть окреме господарство, не мають наміру на подальше збереження сім'ї. Позивач категорично заперечує проти примирення, до теперішнього часу відповідач жодних заходів щодо збереження родини не вчинила, що підтверджено її заявою про визнання позову. За таких обставин збереження сім'ї між подружжям неможливо. Майнового спору немає.
Надання строку на примирення суд вважає недоцільним, оскільки, сторони категорично заперечують проти надання зазначеного терміну.
Відповідно до положень статті 51 Конституції України та частини першої статті 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, згідно припису статті 112 СК України, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. При цьому суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу.
Відповідно до положень статті 3 Сімейного кодексу України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають спільні права та обов'язки.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верхового Суду України від 21.12.2007 року № 11, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано у судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.
Суд, проаналізувавши встановлені конкретні обставини у справі, оцінивши надані в силу вимог статті 60 ЦПК України докази в їх сукупності, приймаючи до уваги існуючи взаємини між подружжям, ступінь конфліктних стосунків та причини розлучення, небажання сторін продовжувати шлюбні відносини, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя сторін та збереження їх сім'ї неможливе і суперечить інтересам сторін, що має істотне значення, заява відповідає дійсній волі жінки, тому позовні вимоги про розірвання шлюбу підлягають задоволенню.
Після розірвання шлюбу, прізвища: позивачу залишити - „ОСОБА_1", відповідачу залишити - „ОСОБА_2".
На підставі ст.ст.105 ч.3, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.11, 60, 158, 174, 214-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити у повному обсязі.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2) ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 14.10.1989 року Первомайської сільською радою Ясинуватського району Донецької області, актовий запис № 40- розірвати.
Після розірвання шлюбу, залишити відповідачу прізвище - „ОСОБА_2", позивачеві - „ОСОБА_1".
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Донецької області через Ясинуватськийміськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О. В. Ус
Суд | Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2012 |
Оприлюднено | 06.08.2012 |
Номер документу | 25156664 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області
Ус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні