Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
21.06.2012 р. №2а-5812/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.
за участю прокурора - Овчарової А.О.
представника позивача - Шамілової Л.Ш.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дактіль" про стягнення заборгованості, -
встановив:
Прокурор Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дактіль", в якому просить суд стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету на р/р 33212812700006 в УДК у Ленінському районі м.Харкова, ЗКПО одержувача 24134120, банк одержувача ГУДК у Харківській області, МФО 851011, заборгованість по орендній платі за землю у розмірі 60 555,23 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що у відповідача виник податковий борг зі сплати за землю у результатів невиконання приписів ст.17 ЗУ "Про плату за землю". Також, прокурор посилається на ст.206 Земельного кодексу України, ст.9 ЗУ "Про систему оподаткування", ст.2 ЗК "Про плату за землю", тощо.
Прокурор - Овчарова А.О. в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила задовольнити.
Представник Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби - Шамілова Л.Ш. в судовому засіданні просила задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходженням. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
На підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, враховуючи повторне неприбуття у судове засідання представника відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Вислухавши прокурора та представника Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Відповідач - ТОВ "Дактіль" зареєстрований у виконавчому комітеті Харківської міської ради 13.09.2004 року, ідентифікаційний код: 33121695, місцезнаходження відповідача -61034, м.Харків, вул.Кашуби, 10. Відповідач, як платник орендної плати з юридичних осіб за землю, рахується на обліку у Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби.
Відповідно до декларації №509 від 08.02.2012 р., у зв'язку з несплатою у встановлені строки суми податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб, в обліковій картці платника податку нараховано недоїмку: за лютий 2012 р. на суму 29815,03 грн., за березень 2012 р. - 29815,03 та пеню у розмірі 925,17 грн.
Відповідно до статті 21 Закону "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Згідно п.285.2 ст.285 ПК України - базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Згідно п.286.2 ст.286 ПК України - платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідач подав декларацію №509 від 08.02.2012 року, якою самостійно визначило суму орендної плати (а.с.11).
Згідно п.287.2 ст.287 ПК України - податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Зобов'язання щодо сплати орендної плати ТОВ "Дактіль" не виконав, що підтверджується обліковою карткою - зворотній бік.
Згідно п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України - платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Статтею 36 ПК України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно п.57.1 ст.57 ПК України - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України - органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
На теперішній час сума податкового боргу відповідача становить 60555,23 грн. в т.ч. пеня 925,17 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Таким чином, позивачем правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби виявлені здійснені відповідачем порушення вимог податкового законодавства та позивачем правомірно нарахована пеня на суму податкового боргу відповідача.
Сума податкового боргу ТОВ "Дактіль" є узгодженою в порядку, визначеному Податковим кодексом України, відповідачем не оскаржена, тому підлягає стягненню.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 60555,23 грн., суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі Західної міжрайонної державної податкової інспекції м.Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дактіль" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дактіль" (м.Харків, вул.Кашуби, 10, р/р 26004036373900 у АКІБ "УкрСиббанк" у м.Харкові, МФО 351005, код ЗКПО 33121695) на користь місцевого бюджету України на р/р 33212812700006 в УДК у Ленінському районі м.Харкова, ЗКПО одержувача 24134120, банк одержувача ГУДК у Харківській області, МФО 851011, заборгованість по орендній платі за землю у розмірі 60 555.23 грн. (шістдесят тисяч п'ятсот п'ятдесят п'ять гривень 23 копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений 02.07.2012 року.
Суддя Л.М. Мар'єнко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25157027 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні