СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 липня 2012 року Справа № 5002-29/884-2012
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Волкова К.В.,
суддів Борисової Ю.В.,
Плута В.М.,
за участю представників сторін:
позивач: ОСОБА_2, паспорт НОМЕР_1 від 10.03.98, ОСОБА_2;
відповідача: Аблялімов Рустем Ерпанович, довіреність №11 від 07.12.11, відкрите акціонерне товариство "Кримресоптторг";
третьої особи: Аблялімов Рустем Ерпанович, довіреність №15 від 18.11.11, приватне підприємство "Сеит-Аріф";
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Башилашвілі О.І.) від 21 травня 2012 року у справі № 5002-29/884-2012
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до відкритого акціонерного товариства "Кримресоптторг" (12-й км Московського шосе,Гресівський, Сімферополь, місто, Автономна Республіка Крим, 95493)
3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватне підприємство "Сеит-Аріф" (вул. Аппазова, 52, Сімферополь, 95049)
про визнання недійсними та скасування рішень
ВСТАНОВИВ :
Позивач, ОСОБА_2, звернулась до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до відповідача, відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" про визнання недійсними та скасування всіх рішень позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", скликаних приватним підприємством „Сеит-Аріф" та оформлених відповідними протоколами від 15 грудня 2011 року. Крім того, позивач просив покласти на відповідача судові витрати.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на думку позивача, був порушений порядок проведення всіх рішень позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", скликаних приватним підприємством „Сеит-Аріф" та оформлених відповідними протоколами від 15 грудня 2011 року, в частині недотримання вимог законодавства та установчих документів, чим були порушення права позивача як акціонера, у зв'язку з чим останній звернувся до суду з позовом про визнання цих рішень недійсними.
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 21 травня 2012 року у справі №5002-29/884-2012 (суддя Башилашвілі О.І.) у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, ОСОБА_2 звернулась до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду скасувати та постановити нове, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовані неповним з'ясуванням господарським судом Автономної Республіки Крим обставин, що мають значення для справи, а також порушенням норм матеріального та процесуального права.
Заявник апеляційної скарги зазначив, що приватне підприємство „Сеит-Аріф" як власник 10 відсотків простих іменних акцій відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" у відповідності до пункту 4 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства", має право вимоги скликати позачергові загальні збори акціонерного товариства, однак за умови дотримання відповідного порядку.
Такі умови, на думку ОСОБА_2, приватного підприємства „Сеит-Аріф" дотримані не були, оскільки наглядова рада приймає рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства або про відмову в такому скликанні протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про їх скликання. Тільки у разі якщо протягом встановленого строку наглядова рада не прийняла рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства, такі збори можуть бути скликані акціонерами, які цього вимагають. Рішення наглядової ради про відмову у скликанні позачергових загальних зборів акціонерів може бути оскаржено акціонерами до суду.
У судовому засіданні, призначеному на 03 липня 2012 року, позивач підтримала вимоги заявлені в апеляційній скарзі та наполягала на їх задоволенні, представник відповідача з зазначеними доводами не погодився та заперечував проти їх задоволенні, представник третьої особи погодився з твердженнями відповідача.
Повторно розглянувши справу в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.
ОСОБА_2 являється акціонером відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" та є власником 60000 простих іменних акцій.
Як стверджує ОСОБА_2 у листопаді 2011 року їй, як акціонеру акціонером відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", через реєстратора товариства з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс" від приватного підприємства „Сеит-Аріф", який є власником більш як 10 відсотків простих іменних акцій акціонером відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", надійшло повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів Товариства, які відбудуться 15 грудня 2011 року за адресою: Україна, Автономна Республіка Крим, місто Сімферополь, вул. Рубцова, 44, будівля ЛРМУ, другий поверх, офіс приватного підприємства „Сеит-Аріф" (т.1, а.с. 9).
Відповідно до порядку денного загальних зборів був оголошений перелік питань, що виносяться на голосування, а саме:
1. Обрання лічильної комісії Товариства.
2.Прийняття рішень з питань порядку проведення загальних зборів акціонерів Товариства.
3.Обрання головуючого та секретаря загальних зборів акціонерів Товариства.
4.Розгляд звіту Правління про результати фінансово-господарської діяльності Товариства в 2008-2010 роках. Прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Правління.
5.Розгляд звіту Наглядової ради Товариства про роботу в 2008-2010 роках. Прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Наглядової ради.
6.Розгляд звіту Ревізійної комісії про результати перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства в 2008-2010 роках. Прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Ревізійної комісії.
7.Затвердження висновків Ревізійної комісії з річних фінансових звітів Товариства за 2008-2010 роки.
8.Затвердження річних звітів та річних результатів діяльності Товариства за 2008-2010 роки.
9.3атвердження порядку розподілу прибутку (покриття збитків) за 2008-2010 роки.
10. Про зміну форми існування акцій з документарної на без документарну. Прийняття рішення про дематеріалізацію.
11. Про укладення договору про обслуговування емісій акцій з депозитарієм.
12.Про укладення договору зі зберігачем цінних паперів з метою відкриття рахунків у цінних паперах власникам акцій.
13.Про припинення дії договору з реєстроутримувачем, встановлення дати припинення ведення реєстру, дати припинення операцій.
14.Про обрання повноважного органу Товариства та особи, яким надаються повноваження вчиняти усі дії, стосовно дематеріалізації акцій.
15.Про обрання повноважного органу на зберігання документів системи реєстру власників іменних цінних паперів.
16.Припинення повноважень Голови і членів Правління Товариства.
17. Обрання Голови і членів Правління Товариства.
18.Прийняття рішення про припинення повноважень членів Наглядової ради Товариства.
19.Встановлення кількісного складу Наглядової ради Товариства.
20.Обрання членів Наглядової ради Товариства.
21.Включення представників Фонду майна АРК до органів управління Товариства.
22.Затвердження умов цивільно-правових договорів, що укладатимуться з членами Наглядової ради Товариства, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів з членами Наглядової ради Товариства.
23.Прийняття рішення про припинення повноважень членів Ревізійної комісії Товариства.
24.Обрання членів Ревізійної комісії Товариства.
25.Скасування рішень загальних зборів акціонерів Товариства.
26.Про зміну найменування у зв'язку з приведенням установчих документів Товариства у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства".
27.У зв'язку з приведенням діяльності Товариства у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства", внести зміни до Статуту Товариства шляхом викладення його в новій редакції, яка, в тому числі, передбачає зміну найменування Товариства.
28.Обрання уповноваженої особи акціонерів Товариства з питання підписання Статуту Товариства в новій редакції.
29.Затвердження внутрішніх Положень Товариства.
30.Передача повноважень, що відносяться до компетенції Загальних зборів акціонерів, Наглядової раді Товариства.
З даних питань були прийняті відповідні рішення.
Вважаючи, що всі рішення позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", скликаних приватним підприємством Сеит-Аріф" та оформлених відповідними протоколами від 15 грудня 2011 року, повинні бути визнані недійсними, оскільки був порушений порядок їх скликання та проведення, чим порушені права ОСОБА_2 як акціонера, пов'язані з правом на участь в управлінні справами товариства, остання звернулась з відповідним позовом до господарського суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія не погоджується з доводами апеляційної скарги, у зв'язку з чим дійшла висновку про відмову у її задоволенні, виходячи з наступного.
Отже, предметом позову є визнання недійсним рішень позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", скликаних приватним підприємством „Сеит-Аріф" та оформлених відповідними протоколами від 15 грудня 2011 року.
Підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою визначені правові наслідки та визначають межі доказування. Право визначення підстави позову належить виключно позивачу.
Як на підставу визнання недійсними рішень позачергових зборів учасників товариства оформлених відповідними протоколами від 15 грудня 2011 року позивач посилався на порушення його корпоративних прав в частині недотримання вимог законодавства та установчих документів, чим були порушення права позивача як акціонера.
Спірні відносини, що склались між сторонами регулюються, зокрема, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України „Про господарські товариства".
Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів є: прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів (статті 41, 42, 59, 60 Закону про господарські товариства); прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства (частина четверта статті 43 Закону про господарські товариства); прийняття загальними зборами рішення про зміну статутного капіталу товариства, якщо не дотримано процедури надання акціонерам (учасникам) відповідної інформації (статті 40, 45 Закону про господарські товариства).
При вирішенні питання про недійсність рішень загальних зборів у зв'язку з іншими порушеннями, допущеними під час скликання та проведення загальних зборів, господарський суд повинен оцінити, наскільки ці порушення могли вплинути на прийняття загальними зборами відповідного рішення.
Згідно до пункту 21 Постанови №13 Пленуму Верховного суду України „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" від 24 жовтня 2008 року рішення загальних зборів господарського товариства можуть бути визнаними недійсними в судовому порядку у випадку недотримання процедури їх скликання, встановленої статті 43, 61 Закону України „Про господарські товариства".
Права учасника (акціонера) товариства можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання вимог Закону про скликання і проведення загальних зборів, якщо він не зміг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, зареєструватися для участі у загальних зборах тощо.
За приписами пункту 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24 жовтня 2008 року „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" при розгляді справ судам слід враховувати, що не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів господарського товариства, є підставою для визнання недійсними прийнятих на них рішень.
Підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути:
- порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства;
- позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах;
- порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з прямою вказівкою закону є:
- прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення (статті 41, 42, 59, 60 Закону про господарські товариства);
- прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства (частина четверта статті 43 Закону про господарські товариства);
- прийняття загальними зборами рішення про зміну статутного капіталу товариства, якщо не дотримано процедури надання акціонерам (учасникам) відповідної інформації (статті 40, 45 Закону про господарські товариства).
Порядок скликання загальних зборів учасників товариства, в тому числі позачергового, строк та порядок повідомлення учасників товариства про проведення такого зібрання, обов'язок сповіщення учасників товариства по питанням поставлених на вирішення загальних зборів регламентується Законом України „Про господарські товариства".
Відповідно до частини 5 статті 61 Закону України „Про господарські товариства", про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах. Крім того, як слідує з вищезазначеної статті учасники повідомляються передбаченим способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного.
Згідно з частиною 5 статті 98 Цивільного Кодексу України, рішення загальних зборів може бути оскаржене учасником товариства до суду.
Відповідно до Постанови №13 Пленуму Верховного суду України „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" від 24 жовтня 2008 року рішення загальних зборів учасників та інших органів господарського товариства є актами, оскільки ці рішення зумовлюють настання правових наслідків, спрямованих на регулювання господарських відносин, і мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Відповідно до частини 1 статті 16 Цивільного Кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Пунктом 9.2.15 статуту відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" передбачено, що акціонери, що володіють у сукупності більш як 10 відсотків голосів, мають право скликати позачергові збори в будь-який час та з будь-яких причин. Якщо протягом 20 робочих днів Правління не виконало вимогу акціонерів, що володіють у сукупності більш як 10 відсотків голосів, про скликання позачергових загальних зборів, такі акціонери мають право скликати збори самі з дотриманням вимог пункту 9.2.6 статуту товариства.
Так, заявник апеляційної скарги зазначає, що такої вимоги на адресу правління та наглядової ради відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" за місцезнаходженням акціонерного товариства від приватного підприємства „Сеит-Аріф" не надходило і ніякого рішення з цього питання наглядовою радою не приймалося.
Повідомлення про скликання позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від приватного підприємства „Сеит-Аріф" надійшли від реєстратора товариства з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс", яке в порушення вимог Положення про порядок ведення реєстру власників іменних цінних паперів від 17 жовтня 2006 року №1000 без надання відповідних документів від приватного підприємства „Сеит-Аріф", без повідомлення відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" почав розсилати повідомлення приватного підприємства „Сеит-Аріф" про проведення позачергових загальних зборів і проводити відповідну реєстрацію цих зборів.
Також позивач зазначає, що оскільки постановою слідчого СВ Залізничного РВ Сімферопольського ГУ МВС України у Автономній Республіці Крим від 03 жовтня 2011 року по кримінальній справі №10901040257, накладений арешт: на іменні акції відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" у кількості 57325 штук, власником яких є ОСОБА_5, у кількості 60000 штук, власником яких є ОСОБА_2, та у кількості 354965 штук, власником яких є ОСОБА_6, в порушення норм закону, ОСОБА_2, ОСОБА_5 і ОСОБА_6, не були допущені як до реєстрації, так і до участі у позачергових загальних зборах.
Більш того, постановою заступника прокурора Київського району місті Сімферополя від 03 листопада 2011 року постанова слідчого від 03 жовтня 2011 року про накладення арешту на акції скасована, однак протокол реєстраційній комісії було затверджено на загальних зборах присутніх акціонерів та 15 грудня 2011 року були проведені позачергові загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг".
Частиною 1 статті 50 Закону України „Про акціонерні товариства" встановлено, що у разі, якщо рішення загальних зборів або порядок прийняття такого рішення порушують вимоги цього Закону, інших актів законодавства, статуту чи положення про загальні збори акціонерного товариства, акціонер, права та охоронювані законом інтереси якого порушені таким рішенням, може оскаржити це рішення до суду протягом трьох місяців з дати його прийняття. Суд має право з урахуванням усіх обставин справи залишити в силі оскаржуване рішення, якщо допущені порушення не порушують законні права акціонера, який оскаржує рішення.
Як вже зазначалось вище для визнання недійсним рішення загальних зборів товариства необхідно встановити факт порушення цим рішенням прав та законних інтересів учасника (акціонера) товариства. Якщо за результатами розгляду справи факт такого порушення не встановлено, господарський суд не має підстав для задоволення позову.
Судом першої інстанції було встановлено, що порядок денний позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від 15 грудня 2011 року містить 30 питань.
Так, загальні збори прийняли рішення з більшості поставлених питань порядку денного, однак які саме права та охоронювані законом інтереси позивача порушені кожним окрема із всіх рішень позачергових загальних зборів товариства, позивачем не зазначено у позові та не доведено у судових засіданнях.
Одним із основних прав акціонера на участь в управлінні акціонернім товариством є право на участь у загальних зборах акціонерів.
Колегія судді погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно того, що з матеріали справи свідчать, зокрема протокол про підсумки реєстрації учасників позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від 15 грудня 2011 року (т.1, а.с. 100), що ОСОБА_2 не з'явилася на реєстрацію для участі в позачергових загальних зборах акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" 15 грудня 2011 року. Тобто право ОСОБА_2 на участь у загальних зборах акціонерів товариства не порушено.
Що стосується дій приватного підприємства „Сеит-Аріф" щодо скликання та проведення позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від 15 грудня 2011 року, то вони відповідають вимогам законодавства України, виходячи з наступного.
Приватне підприємство „Сеит-Аріф" є акціонером відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" та з 01 січня 2005 року по 31 грудня 2011 року володіло 710403 простими акціями, що складає 39,41 відсотків простих акцій товариства, що підтверджується виписками з реєстру акціонерів товариства (т.1, а.с. 63-65).
17 жовтня 2011 року відкрите акціонерне товариство „Кримресоптторг" отримало від приватного підприємства „Сеит-Аріф" вимогу про скликання позачергових загальних зборів акціонерів від 17 жовтня 2011 року вих. №130/10 (т.1, а.с. 62).
Відкрите акціонерне товариство „Кримресоптторг" листом від 02 листопада 2011 року вих. №67 надало відповідь на вимогу приватного підприємства „Сеит-Аріф", в якій зокрема зазначено, що Наглядова рада відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" не прийняла рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерів товариства на вимогу приватного підприємства „Сеит-Аріф" від 17 жовтня 2011 року. (т.1, а.с. 66).
Відповідно до пункту 4 абзацу 1 частини 1 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства" позачергові загальні збори акціонерного товариства скликаються наглядовою радою на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій товариства.
Згідно абзацу 2 частини 1 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства", вимога про скликання позачергових загальних зборів подається в письмовій формі виконавчому органу на адресу за місцезнаходженням акціонерного товариства із зазначенням органу або прізвищ (найменувань) акціонерів, які вимагають скликання позачергових загальних зборів, підстав для скликання та порядку денного. У разі скликання позачергових загальних зборів з ініціативи акціонерів вимога повинна також містити інформацію про кількість, тип і клас належних акціонерам акцій та бути підписаною всіма акціонерами, які її подають.
Відповідно до частини 2 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства" наглядова рада приймає рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства або про відмову в такому скликанні протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про їх скликання.
Абзацом 2 частини 3 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства" встановлено, що рішення наглядової ради про скликання позачергових загальних зборів або мотивоване рішення про відмову у скликанні надається відповідному органу управління товариства або акціонерам, які вимагають їх скликання, не пізніше ніж за три дні з моменту його прийняття.
Виходячи зі змісту частини 6 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства", у разі якщо протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про скликання позачергових загальних зборів, наглядова рада не прийняла рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства, такі збори можуть бути скликані акціонерами, які цього вимагають.
Таким чином, у приватного підприємства „Сеит-Аріф" виникло право скликати позачергові загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" на підставі вимоги від 17 жовтня 2011 року вих. №130/10.
Повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", призначених на 15 грудня 2011 року було опубліковане в офіційному друкованому виданні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку „Бюлетень. Цінні папери" від 11 листопада 2011 року №214 (3265) (т.1, а.с. 68).
Згідно із частиною 7 статті 47 Закону України „Про акціонерні товариства", товариство або особа, які ведуть облік прав власності на акції товариства, зобов'язані протягом п'яти робочих днів надати інформацію про перелік власників акцій товариства, а також іншу інформацію, необхідну для організації проведення позачергових загальних зборів акціонерного товариства, за запитом наглядової ради товариства. У разі скликання загальних зборів акціонерами повідомлення про це та інші матеріали розсилаються всім акціонерам товариства особою, яка веде облік прав власності на акції товариства.
Особою, яка веде облік прав власності на акції відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", є реєстратор - товариство з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс".
07 листопада 2011 року між приватним підприємством „Сеит-Аріф" та товариством з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс" був укладений договір про надання консультаційних (інформаційних) послуг, у відповідності до якого 11 листопада 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс" розіслало всім акціонерам відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів Товариства, призначених на 15 грудня 2011 року (т.1, а.с. 9).
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується заявником апеляційної скарги, повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", призначених на 15 грудня 2011 року ОСОБА_2 отримане 16 листопада 2011 року (т.1, а.с. 71).
В подальшому, згідно умов договору про надання консультаційних (інформаційних) послуг від 07 листопада 2011 року, реєстраційна комісія у складі представника товариства з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс" 15 грудня 2011 року з 10 год. 00 хв. до 11 год. 45 хв. за адресою: Україна, Автономна Республіка Крим, місто Сімферополь, вул. Рубцова, 44, будівля ЛРМУ, другий поверх, офіс приватного підприємства "Сеит-Аріф", здійснила реєстрацію акціонерів та їх представників, які прибули на позачергові загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", що призначені на 15 грудня 2011 року.
Відповідно до постанови про накладення арешту від 03 жовтня 2011 року, яка винесена слідчим СВ Залізничного РВ СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим (т.1, а.с. 74), реєстраційна комісія встановила, що 472290 простих акцій відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" не враховуються щодо визначення кворуму. Отже, кількість голосуючих, що враховуються щодо визначення кворуму складає 1330190 штук іменних акцій (1802480 - 472290).
За результатом реєстрації було складено: перелік акціонерів та їх представників - учасників позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від 15 грудня 2011 року; протокол про підсумки реєстрації учасників позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" (ідентифікаційний код 01882255) від 15 грудня 2011 року (т.1, а.с. 100).
За даними реєстрації відмов в реєстрації не було. Кількість зареєстрованих голосів для участі у загальних зборах, становить: 1226574, що складає 91,21 % від кількості голосуючих акцій, що враховується щодо визначення кворуму.
Як вбачається з протоколу про підсумки реєстрації учасників позачергових загальних зборів, а саме в пункті 3, даного протоколу вказано, що в ході реєстрації, від представника акціонера ОСОБА_7, надійшло усне повідомлення про те, що йому відомо про скасування арешту на акції щодо яких заборонено голосувати, реєструватися для участи і враховувати при визначені кворуму загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг". Однак на дату формування переліку акціонерів товариство з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс" не отримало відповідного документу про зняття арешту. Проте, для відома акціонерів, які зареєструвалися для участі в загальних зборах становила б 68,05 % від кількості голосуючих акцій. Крім того, акціонери, щодо акцій яких накладено арешт, на реєстрацію не з'явилися, отже, реєстраційна комісія не відмовляла їм в реєстрації.
Частиною 4 статті 40 Закону України „Про акціонерні товариства" передбачено, що акціонери (акціонер), які на дату складення переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах акціонерного товариства, сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій, а також Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку можуть призначати своїх представників для нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків.
Акціонер приватне підприємство „Сеит-Аріф", який володіє більш як 10% простих акцій, наказом №13 від 28 листопада 2011 року, призначило представників для нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням позачергових загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", призначених на 15 грудня 2011 року, про що 13 грудня 2011 року листом вих. №150/12 від 12 грудня 2011 року повідомило реєстратора товариства з обмеженою відповідальністю „Реєстр-Сервіс"
За результатами нагляду з боку представників приватного підприємства „Сеит-Аріф" за реєстрацію акціонерів, що прибули для участі у позачергових загальних зборах акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", які призначені на 15 грудня 2011 року, було встановлено, що акціонери відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг", у тому числі і ОСОБА_2 не з'явились на реєстрацію для участі у загальних зборах акціонерів товариства.
Після проведення загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" отримало від прокуратури Київського району міста Сімферополя копію постанови про відміну постанови про накладення арешту на майно від 03 листопада 2011 року (т.1, а.с. 15).
Тому на першої сторінки протоколу позачергових загальних зборах акціонерів відкритого акціонерного товариства „Кримресоптторг" від 15 грудня 2011 року №9 вказано: загальна кількість голосів акціонерів - власників голосуючих акцій товариства, які зареєструвалися для участі у Загальних зборах: 1226574 (один мільйон двісті двадцять шість тисяч п'ятсот сімдесят чотири), що складає 68,05 відсотків від загальної кількості голосуючих акцій товариства.
Відповідно до частини 2 статті 41 Закону України „Про акціонерні товариства", загальні збори акціонерів мали кворум (т.1, а.с. 77).
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно того, що доводи позивача, викладені у позовній заяві є неспроможними, простувались матеріалами справи, а тому задоволенню не підлягають.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає доводи заявника апеляційної скарги неспроможними, з огляду на вимоги статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якими кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Викладене свідчить про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, з дослідженням всіх обставин у справі, у зв'язку з чим підстави для скасування судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 101, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 21 травня 2012 року у справі № 5002-29/884-2012 залишити без змін.
Головуючий суддя К.В. Волков
Судді Ю.В. Борисова
В.М. Плут
Розсилка:
1. ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
2. Відкрите акціонерне товариство "Кримресоптторг" (12-й км Московського шосе, Гресівський, Сімферополь, місто, Автономна Республіка Крим, 95493)
3. Приватне підприємство "Сеит-Аріф" (вул. Аппазова, 52 ,Сімферополь ,95049)
4. Господарський суд Автономної Республіки Крим
Суд | Севастопольський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25160685 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні