Рішення
від 05.07.2012 по справі 1750-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Іменем України

РІШЕННЯ

05.07.2012Справа №5002-23/1750-2012

За позовом Державної установи «Держгідрографія» в особі філії Державної установи «Керченський район Держгідрографіі», м. Керч

До відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорне море», смт. Орджонікідзе, м. Феодосія

про стягнення 11 127,03 грн.

Суддя Доброрез І.О.

Представники:

Від позивача - Ніколова І.Т., головний юрисконсульт, довіреність № 76 від 27.12.2011 р.

Від відповідача - не з'явився

СУТЬ СПОРУ: Державна установа «Держгідрографія» в особі філії Державної установи «Керченський район Держгідрографіі» звернулася до Господарського суду АР Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорне море» про стягнення 11137,03грн., у тому числі: суми основного боргу в розмірі 10 951,43 грн., 29,27 грн. - 3% річних, 146,33 грн. - пені, також позивач просить стягнути судовий збір в розмірі 11 127,03грн.

Позовні вимоги мотивовані наявністю договору №264 від 04.01.2011р., укладеного між сторонами, згідно якого відповідачу надавалися послуги по обслуговуванню судна біля причальної смуги набережної з правом користування електроенергією.

Ухвалою суду від 01.06.2012 р. позовну заяву прийнято до розгляду і порушено провадження у справі.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав. Надав заяву в порядку ст.ст.67,68 ГПК України про накладення арешту на грошові кошти відповідача.

Суд не вбачає підстав для задоволення вищевказаної заяви, оскільки позивачем не надано жодного доказу неможливості виконання рішення суду без вжиття заходів забезпечення позову, крім того, позивачем не оплачено судовий збір за подання вищевказаної заяви.

Представник відповідача у судові засідання 14.06.2012р. та 05.07.2012р. не з'явився, відзив на позовну заяву не надав, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином - рекомендованою кореспонденцією.

Тим самим судом згідно статті 4-3 Господарського процесуального кодексу України було надано можливість відповідачу захищати свої інтереси, але відповідач своїми правами не скористався.

Відповідно до абз. 3 п. 3.9.1, п.3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» №18 від 26.12.2011р. в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Суд вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд

встановив:

11.11.2011р. між Державною установою «Держгідрографія» в особі філії Державної установи «Керченський район Держгідрографіі» (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Чорне море» (Замовник) було укладено договір №264, згідно п.1.1 якого Виконавець надає Замовнику послуги по обслуговуванню суден біля причальної смуги набережної, а Замовник оплачує фактичну кількість діб отриманих послуг.

Пунктом 2.1 договору передбачено, що Виконавець зобов'язаний надати Замовнику послуги по обслуговуванню суден у вигляді: забезпечення стоянки суден біля причальної смуги набережної з правом користування електроенергією; виставляти рахунки в національній валюті України Замовнику, відповідно до діючих тарифів на момент надання послуг.

Згідно п.3.4 договору оплату наданих Виконавцем послуг Замовник оплачує протягом 5 діб з моменту отримання рахунку Виконавця.

Відповідно до договору №264 від 04.01.2011 ФДУ "Керченський район Держгідрографії" надав ТОВ «Чорне море» для розміщення МРТК «Санни» причальну смугу за адресою: м. Керч, вул. Кірова, 54 та постачання електроенергії.

Свої зобов'язання філія виконала у повному обсязі.

МРТК «Санни» у березні, квітні 2012 року перебував біля причалу 54,5 діб. Відповідачеві було надано у вищевказаних місяцях 5426 кВт електроенергії.

За надані позивачем послуги були пред'явлені відповідачеві для оплати наступні рахунки: №СФ-0000209 від 30.03.2012р. на 4238,38 грн.; №СФ-0000223 від 30.03.2012р. на 2302,01грн.; №СФ-0000291 від 30.04.2012р. на 1978,74 грн.; №СФ-0000305 від 30.04.2012р. на 2432,30 грн. на загальну вартість 10951,43 грн.

Станом на 25.05.2012 р. за відповідачем значиться заборгованість у сумі 10951,43 грн.

Суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню на підставі наступного.

Відповідно до частини 1 статті 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. При цьому, майново-господарськими, згідно з частиною 1 статті 175 ГК України, визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Стаття 509 Цивільного кодексу України визначає поняття зобов'язання та підстави його виникнення. Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України невиконання або неналежне виконання зобов'язання визнається порушенням зобов'язання.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Однак, відповідач не оплатив заборгованість за договором у розмірі 10 951,43 грн. Таким чином з відповідача підлягає стягненню 10 951,43 грн. основного боргу.

Відповідно до ст. 610, 611 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Стаття 549 ЦК України визначає: неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Угода по забезпеченню виконання зобов'язання здійснюється у письмовій формі (ст.547 ЦК України).

Пунктом 3.5 Договору сторони погодили, що у разі несвоєчасної оплати рахунку Замовник оплачує Виконавцю пеню за кожний день затримки платежу у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на період нарахування пені.

Позивач просить стягнути 146,33 грн. грн. пені, яка розрахована вірно та підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Нараховані позивачем 29,27 грн. 3% річних є обґрунтованими та підлягають стягненню з відповідача.

Судовий збір покладається на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.

Повне рішення складене 10.07.2012 р.

З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорне море» (вул. Леніна, 12а, смт. Орджонікідзе, м. Феодосія, АРК, 98100; р/р 26003000091701 в ПАТ «Укрсоцбанк», м.Феодосія, МФО 300023, ідентифікаційний код 36364420) на користь Державної установи «Держгідрографія» в особі філії Державної установи «Керченський район Держгідрографіі» (вул.Кірова, 54, м.Керч, АРК, 98318; р/р 26006962503451, ПАТ «ПУМБ», м.Донецьк, МФО 334851, ідентифікаційний код 25871380) 10 951,43 грн. основного боргу, 29,27 грн. 3% річних, 146,33 грн. пені та 1609,50грн. судового збору.

3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Суддя І.О. Доброрез

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення05.07.2012
Оприлюднено26.07.2012
Номер документу25173535
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1750-2012

Рішення від 05.07.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

І.О. Доброрез

Ухвала від 14.06.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Доброрез І.О.

Ухвала від 01.06.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Доброрез І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні