ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2012 р. Справа № 5010/692/2012-П-3/25
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Фрич М. М.,
при секретарі судового засідання Ломей Л. Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Військового прокурора Івано-Франківського гарнізону
вул. Чорновола, 9, м. Івано-Франківськ, 76018
в інтересах держави в особі Коростівської селищної ради
Сколівського району Львівської області
с. Коростів, Сколівський район, Львівська область, 82630
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати"
вул. Г. Хоткевича, 4, с. Чукалівка, Тисменицький район,
Івано-Франківська область, 77458
про відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу у сумі 1 210 грн. 00 коп.
За участю представників сторін:
від військової прокуратури: Кітраль С. І. - помічник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону, лейтенант юстиції, доручення № 32-3436 вих. 11 від 24.10.11.
від позивача та відповідача: представники не з'явилися.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Івано-Франківської області подано позов Військовим прокурором Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Коростівської селищної ради Сколівського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати" про відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу у сумі 1 210 грн. 00 коп.
Ухвалою суду від 18.06.12 порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 03.07.12.
Ухвалою суду від 03.07.12 розгляд справи відкладено на 12.07.12.
В судовому засіданні 12.07.12 помічник військового прокурора позовні вимоги, викладені в позовній заяві підтримав в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання 12.07.12 не з'явився, причин неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Представник відповідача в судове засідання 12.07.12 не з'явився, причин неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, заперечення проти позову чи доказів повної або часткової оплати заборгованості суду не подав.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (надалі -ГПК України) сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника позивача та відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення помічник військового прокурора, оцінивши докази у відповідності до ст. 43 ГПК України, суд встановив, що 26.05.11 між Сколівським військовий лісгоспом ДП "Івано-Франківського військового ліспромкомбінату" (надалі - Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати" (надалі - Виконавець) укладено Договір № 122 (надалі - Договір), (а.с. 13).
Відповідно до п. 1.1. Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується виконати роботи по лісосіці по заготівлі лісопродукції з лісосік згідно графіку і лісорубного квитка № 17 від 27.02.11, виданого Сколівським військовим лісгоспом.
На виконувані роботи складаються за встановленими формами: Акт приймання-передачі лісосіки (Додаток № 1); розрахункова вартість наданих робіт (Додаток № 2); Акт виконаних робіт (Додаток № 3), які є невід'ємною частиною до даного Договору (п. 1.2. Договору), (а.с. 14-16).
Виконавець зобов'язаний своїми силами і засобами виконати усі роботи в обсязі і в строки, передбачені відповідними правилами та даним Договором, і здати роботи Замовнику в стані, що відповідає умовам Договору, екологічним вимогам та "Правилам відпуску деревини на пні в лісах України". Зберігати в належному стані волока, лісовозні дороги та інші під'їзди шляхи з використанням яких здійснюються заготівельні роботи. При виконанні заготівельних робіт дотримуватись вимог природоохоронного законодавства (п. 3.2 та п. п. 3.2.3. та 3.2.4. Договору).
Військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону спільно із спеціалістами лісової інспекції Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проводилась перевірка щодо додержання вимог лісового законодавства посадовими особами Сколівського військового лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".
У ході проведеної перевірки шляхом аналізу технічної документації та натурального огляду ділянок лісового фонду Коростівського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" встановлено, що у 2011 році на кварталі 26 виділу 20 загальною площею 3,8 га проводилась санітарна рубку лісу. Вказана ділянка призначалась в рубку на підставі матеріалів лісопатологічного обстеження та лісорубного квитка № 17 від 27.05.11 з вирубкою 438 м3 ліквідної деревини. Таксова вартість згідно лісорубного квитка становить 2 420 грн. 00 коп. (а.с. 11).
На час проведення перевірки на вказаній ділянці рубка завершена, ділянка натурно не оформлена, лісопродукція вивезена, однак очистка від порубкових решток не проведена по всій площі, що підтверджується Актом перевірки дотримання вимог лісового законодавства Сколівським військовим лісгоспом ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" від 11.05.12 (а.с. 9-10).
Відповідно до статті 86 Лісового кодексу України (надалі - ЛК України), постійні лісокористувачі , яким є відповідач по справі, зобов'язані забезпечувати охорону і захист лісу та запобігати порушенням установленого порядку використання лісових ресурсів.
Як вказує ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України), юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Приписами ч. 4 ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" (надалі - ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища"), яка кореспондується зі ст. 107 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі (ст. 69 ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища").
Відповідно до ст. 1168 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідач заготівлю лісопродукції виконав, але очистку кварталу 26 виділу 20 загальною площею 3,8 га від порубкових решток не провів по всій площі, чим завдав істотну шкоду, яка полягає у заподіянні збитків державним інтересам матеріального характеру на загальну суму 1210 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 52 Санітарних правил в лісах України затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.95 № 555 за несвоєчасне очищення або з порушенням вимог лісового законодавства місць рубок від порубкових залишків, захаращення просік, доріг, смуг, завширшки 30 метрів, що прилягають до лісосік накладається стягнення за кожний гектар неочищеної або захаращеної території - половина такcової вартості деревини, зрубаної з одного гектара лісосіки (сплата суми стягнення не звільняє лісозаготівельника від проведення очищення місць рубок у визначені терміни).
Факт порушення відповідачем природоохоронного законодавства встановлено, в результаті чого завдано шкоди державі на суму 1210 грн. 00 коп.
Проте, суду не надано доказів сплати спірної суми відповідачем.
Отже, беручи до уваги матеріали справи, керуючись вищезазначеними нормами законодавства, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У відповідності до ст. 47 ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища" та Бюджетного кодексу України суму збитків необхідно перерахувати на рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища відповідної місцевої ради, на території якої вчинено порушення, якою в даному випадку є Коростівська селишна рада Сколівського району Львівської області.
За правилами, встановленими ст. 49 ГПК України, судовий збір по справі слід покласти на відповідача в доход Державного бюджету України, оскільки позов поданий прокурором, який звільнений від сплати судового збору, відповідно до ч. 4 статті 49 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 121, 124 Конституції України, Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. ст. 86, 105 Лісового кодексу України, ст. ст. 1168, 1172 Цивільного кодексу України, ст. ст. 22, 43, 49, 75, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Коростівської селищної ради Сколівського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати" про відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу у сумі 1 210 грн. 00 коп. задовольнити.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати" (вул. Г. Хоткевича, 4, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано-Франківська область; код 37529789, р/р 26003060396859 ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 336677) на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Корстівської селишної ради Сколівського району Львівської області (с. Коростів, Сколівський район, Львівська область 82630; р/р 33119331700520, ГУДКУ у Львівській області, код ЗКПО 23968514, МФО 825014, код бюджетної класифікації платежу 24062100) 1 210 грн. 00 коп. (одну тисячу двісті десять гривень 00 коп.) - шкоди завданої навколишньому природному середовищу.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Первоцвіт Карпати" (вул. Г. Хоткевича, 4, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано-Франківська область; код 37529789, р/р 26003060396859 ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 336677) в доход Державного бюджету - судовий збір у сумі 1 609 грн. 50 коп. (одну тисячу шістсот дев'ять гривень 50 коп.) за наступними платіжними реквізитами: найменування суду - господарський суд Івано-Франківської області, рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, Банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області МФО банку - 836014.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 16.07.12
Суддя Фрич М. М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2012 |
Оприлюднено | 27.07.2012 |
Номер документу | 25178180 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Фрич М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні