cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"06" липня 2012 р.Справа № 5017/1602/2012
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Солді Плюс";
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерпласт"
про стягнення 30 000 грн.
Суддя Цісельський О.В.
Представники:
Від позивача: Майко В.М. за довіреністю №б/н від 05.04.2012р.;
Від відповідача : не з'явився;
Відповідно до ст.77 ГПК України, в судових засіданнях оголошувалася перерва з 27.06.2012р. о 10:20 до 06.07.2012 о 11:00.
СУТЬ СПОРУ: Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Солді Плюс" (далі по тексту -ТОВ "Солді Плюс"), звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Солді Плюс" (далі по тексту -ТОВ "Солді Плюс") суми основного боргу у розмірі -30 000,00 грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 30.05.2012р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження по справі, їй присвоєно № 5017/1602/2012 та справу призначено до розгляду в судовому засіданні.
Представник позивача позовні вимоги підтримує, просить суд їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, про що свідчить протокол судового засідання від 27.06.2012р., але в судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані судом документи не надав, своє право на захист не використав.
Як зазначено у другому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ України № 18 від 26.12.2011р., у разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (п.4. ч. 2 ст. 81 1 ГПК України), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.
Справа розглядається в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст.85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
16.08.2011р. між ТОВ «Солді Плюс»(Постачальник) та ТОВ «Полімерпласт" укладено Договір поставки №32 (Договір). Відповідно до умов Договору Постачальник зобов'язується передати у власність Покупця продукцію в номтеиіатурі, кількості та за ціною,відображених Специфікаціях до цього Договору (надалі - «Товар»), а Покупець зобов'язується прийняти Товар та оплатити його на умовах даного Договору (п. 1.1 Договору)
16.08.2011р. між ТОВ «Солді Плюс»та ТОВ «Полімерпласт" було підписано Спеціфікацію до договору.
Пунктом 4.3. Договору сторони погодили, що приймання Товару по якості та кількості здійснюється відповідно до умов даного Договору та Інструкціям П - 6 від 5.06.65р., П-7 від 25.04;66р., затвердженими Постановами Держарбітражу СРСР (з наступними змінами й доповненнями), з обов'язковим складанням акту прийому-передачі товару або видаткової накладної, що підписується повноважними представниками сторін і скріплюється печатками. Акт прийому-передачі Товару або видаткова накладна є доказом його одержання Замовником.
Відповідно до п. 4.4. підписання накладної Покупцем (його представником) свідчить про приймання ним товару (партії товару) за кількістю та якістю без зауважень.
На виконання умов договору „ТОВ „Солді Плюс" було поставлено Товар -поліетилентерефталат первинний гранульований марки SKYPET BL 8050 на загальну суму 781 000,00 грн. згідно видаткових накладних №88 від 18.08.2011р. на суму 396 000,00грн. та №125 від 20.08.2011р. на суму 385 000,00грн. Зазначений товар було отримано уповноваженим представником ТОВ „Полімерпласт" про що свідчать довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей №32 від 16.08.2011р. та №42/1 від 20.09.2011р.
Відповідно до п.6.1. Договору розрахунок за кожну партію товару здійснюється у день прибуття транспортного засобу на склад Покупця в українській національній валюті, на поточний рахунок Постачальника.
Згідно п. 6.3. партією товару вважається товар поставлений по одній накладній. Поставлений товар повинен бути сплачений Покупцем по факту поставки, але не пізніш ніж 10 (десять) банківських днів з дати поставки.
Однак, як зазначає позивач, згідно акту звіряння взаємних розрахунків за період з 01.01.2011р. по 20.03.2012р. у ТОВ „Полімерпласт" виявилась заборгованість за поставлений товар у розмірі 32 250,00грн.
27.03.2012р. ТОВ „Солді Плюс" було направлено на адресу відповідача претензію №27/03-12 від 27.03.2012р. в якій позивач просив оплатити заборгованість у розмірі 32 250,00 грн.
Як зазначає позивач, відповідач на дату подачі позову частково сплатив суму заборгованості у розмірі 2 250,00грн. про що свідчить виписка з банку (а.с.32).
У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов'язань, позивач, для захисту своїх порушених прав звернувся з відповідною позовною заявою до господарського суду Одеської області.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, проаналізувавши норми чинного законодавства суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав:
У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій -це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
Відповідно до ст.175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певні дії (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. При цьому, зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 цього Кодексу, у тому числі із договору.
Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно вимог ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. В свою чергу, порушенням зобов'язання, відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Припинення зобов'язання на вимогу однієї із сторін в силу положень ч.2 ст.598 цього Кодексу допускається лише у випадках, встановлених договором або законом.
Згідно ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язання встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Як вбачається із матеріалів справи відповідачем в порушення вищезазначених приписів закону та договору, договірні зобов'язання виконувались не своєчасно та не в повному обсязі, внаслідок чого за відповідачем утворилась заборгованість в розмірі 30 000,00грн.
Відповідно до вимог ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Наведенні позивачем докази у встановленому законом порядку відповідачем не спростовані.
Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні ТОВ "Солді Плюс" вимоги підлягають задоволенню, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
Витрати по сплаті судового збору віднести за рахунок відповідача, згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст.32,33,44,49,75,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерпласт" (65091, м. Одеса, вул. Південна, 26, код ЄДРПОУ 33139749) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Солді Плюс" (51934, м. Дніпродзержинськ, вул. Миру, 4ф/11, кв. 16, код ЄДРПОУ 36980780) суму основного боргу у розмірі -30 000,00 грн., 1641,00 грн. - судового збору.
Рішення господарського суду набирає чинності в порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати в порядку ст. 116 ГПК України.
Повний текст рішення складено 11.07.2012р.
Суддя Цісельський О.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2012 |
Оприлюднено | 27.07.2012 |
Номер документу | 25180316 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Цісельський О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні