Рішення
від 19.07.2006 по справі 8/176-2389
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/176-2389

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" липня 2006 р.Справа № 8/176-2389

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Жук Г.А.             

Розглянув справу

за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в особі Шумського районного центру зайнятості населення, вул. Франка, 34, м. Шумськ, Тернопільська область.

до відповідача Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області.          

про стягнення  11 152грн. 62 коп. заборгованості по страхових внесках.

За участю представників сторін

Позивача: Мацюк Л. О., доручення № 06/247 від 10.07.2006 р.  

Відповідача: не з'явився   

В попередньому  судовому засіданні представнику позивача  роз'яснено його процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20,22,29,81-1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутністю клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.

Суть справи:  

Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в особі Шумського районного центру зайнятості населення звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, 11 152 грн. 62 коп. заборгованості по внесках до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що становить 8 935,97 грн. недоїмки по внесках та 2216,65 грн. пені за несвоєчасну сплату обов'язкових платежів.

Розгляд справи призначений вперше на 10.07.2006 року було відкладено до 19.07.2006 року, у зв'язку із неявкою відповідача.  

В судове засідання  19 липня 2006 року відповідач не з'явився, хоча про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не представив, а тому суд, у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, розглядає справу за наявними в ній матеріалами.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, Акт № 16 від 10 травня 2006 року перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, розрахунок заборгованості, пені та штрафів по результатах перевірки.

Розглянувши матеріали справи,  заслухавши пояснення та доводи представника позивача, оцінивши представлені докази в їх сукупності господарський суд  в с т а н о в и в:  

 Згідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду  за захистом своїх порушених, оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів мають підприємства , установи, організації, інші юридичні особи( у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність і в установленому порядку набули статусу  суб'єкта підприємницької діяльності.

Позивач –Шумський районний центр зайнятості, вул. І. Франка, 34 м. Шумськ, Тернопільської області, юридична особа,  державна організація, державної форми власності, в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України значиться за ідентифікаційним кодом № 21132467.

Відповідач –Приватне агропромислове підприємство „Обрій”, с. Залісці, Шумського району,  Тернопільської області, згідно довідки головного управління статистики у Тернопільській області №07-3346 від 12.07.2006 року, є юридичною особою, приватне підприємство, приватної форми власності, станом на 12.07.2006 року значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом № 30749142.

За результатами перевірки Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до відповідного Фонду України, за період з 01.01.2005р. по 31.03.2006 року, виявлено несплату відповідачем збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 21152,62., про що складено Акт № 16 від 10 травня 2006 року, розрахунки заборгованості, пені та штрафів по результатах перевірки, які підписано повноважними представниками відповідача без заперечень.

У відповідності до вимог  ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття” від 02.03.2000 року, за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді сплати пені в сумі 2216,65 грн.

Як стверджує позивач, станом на день подачі позовної заяви ПАП “Обрій” самостійно сплатило 10 000,00 грн., отже, заборгованість відповідача зі сплати внесків до Фонду становить 8 935,97 грн. та несплачена пеня на суму 2216,65 грн.

Згідно ст.ст. 18,19,34 Закону України “Про зайнятість населення” від 1 березня 1991 року                 N 803-XII (з послідуючими змінами та доповненнями), який визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також  соціальні  гарантії  з  боку  держави  в реалізації громадянами права на працю, для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, державна служба зайнятості здійснює контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення, має право стягувати з підприємств,  установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення .

Законом України  „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року №1533-ІІІ, визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі –страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.  Страхувальниками є роботодавці та застраховані особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески. Страховиком є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ст.4 даного Закону страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), включаючи тих, які проходять альтернативну (невійськову) службу, а також тих, які працюють неповний робочий тиждень, та на інших підставах, передбачених законодавством про працю.

Порядок обчислення та сплати страхових внесків визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року №339.

Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття для роботодавців та застрахованих осіб встановлюється щорічно Верховною Радою України за подання Кабінету  міністрів України одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Страхові внески нараховуються на календарний рік для роботодавців –у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників. Роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно п.9.1 вищезгаданої Інструкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Факт існування за відповідачем недоїмки в сумі  8 935,97 грн., нарахованої Приватному агропромисловому підприємству „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області контролюючим органом за період з 01.01.2005 року по 31.03.2006 року, підтверджено представленими в матеріалах справи Актом перевірки № 16 від 10.05.2006 року, розрахунками заборгованості та пені по результатах перевірки, які підписано директором та головним бухгалтером ПАП „Обрій” без заперечень. Результати перевірки не оскаржено відповідачем в порядку передбаченому чинним законодавством.

Позивач стверджує, що на час подання ним позову до господарського суду відповідач   сплатив   борг перед Фондом лише частково в сумі 10 000,00 грн.  і його заборгованість складає  8 935,97 грн.

Відповідач на розгляд справи не з'явився, належних доказів добровільного погашення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не представив.

За даних обставин, суд визнає вимоги позивача щодо стягнення з Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код № 30749142, недоїмки по сплаті обов'язкових платежів в сумі 8935,97 грн. та  пені в сумі  2216,65 грн., обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають до задоволення.

Витрати по сплаті державного мита в сумі  111,53 грн. та  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн., згідно вимог ст.ст. 44-49 ГПК України, покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись 1,2,4,12,22,32,33,43,44-49,69,75,77,82,84,85,115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код № 30749142, на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Шумського районного центру зайнятості, вул. І. Франка, 34, м. Шумськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код № 21132467:

-  8 935 грн. 97 коп.  заборгованості по страхових внесках  на р/р № 37175301900600 в УДК в Тернопільській області, МФО 838012, ЗКПО 21132467.

-  2 216 грн. 65 коп. пені на р/р № 37171305900600 в УДК в Тернопільській області, МФО 838012, ЗКПО 21132467.

3. Стягнути з Приватного агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код №30749142, в дохід  Державного бюджету України  111грн. 53 коп. державного мита.  

4. Стягнути з Приватного  агропромислового підприємства „Обрій”, с. Залісці, Шумського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код №30749142, на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр”, м. Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707 , код 30045370 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118 грн.  

4. Рішення господарського суду набирає законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття (підписання рішення).

5. Накази видати стягувачам після набрання судовим рішенням законної сили.

6. Сторони вправі подати апеляційну скаргу, а прокурор внести апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало  законної сили протягом десяти днів з дня його  прийняття (підписання), через місцевий господарський суд.

Рішення підписано 01 серпня 2006 року

 

Суддя                                                                                          Г.А. Жук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення19.07.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу251888
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/176-2389

Рішення від 19.07.2006

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Жук Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні