10.07.2012
Справа № 1-2609/847/12
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2012 року Солом"янський районний суд м. Києва
у складі : головуючого - судді Москалюка В.М.
при секретарі Полятевич Ю.М.,
з участю прокурора Павловської О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народилася в Донецькій області м. Артем, громадянка України, освіта середня- спеціальна, одружена, офіційно не працює, проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судима, у вчиненні злочину, передбаченого ст.ст.27 ч.5, 358 ч.1, 358 ч.4 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 вчинила пособництво у підробленні пенсійного посвідчення, яке видається державною установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і яке надає право або звільняє від обов'язків, з метою його використання за наступних обставин.
Так, 26.06.2011 року приблизно о 11 годині ОСОБА_1, перебуваючи в підземному переході залізничного вокзалу ст. Фастів, в м. Фастові, Київської області, маючи на меті використання підробленого пенсійного посвідчення виданого 07.03.2011 року, без номеру, виписаного на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, для безкоштовного проїзду в електропотягах, зустрілася з раніше незнайомим чоловіком, який за винагороду в сумі 150 гривень пообіцяв їй зробити підроблене пенсійне посвідчення. Після чого незнайомий чоловік взяв у ОСОБА_1 її фотокартку, при цьому домовившись про зустріч через 15-20 хвилин. Так 26.06.2011 року приблизно о 11 годині 20 хвилин ОСОБА_1 зустрівшись на тому ж місці, в підземному переході залізничного вокзалу ст. Фастів, що розташований в м. Фастові, Київської області, передала раніше незнайомому чоловіку гроші в сумі 150 гривень, а він в свою чергу передав їй підроблене пенсійне посвідчення без номеру, видане 07.03.2011 року та виписане на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, в якому була вклеїна її фотокартка, затверджена відтиском печатки.
Згідно інформації від 18.04.2012 року № 3757/02 з Управління Пенсійного Фонду України у м. Фастові та Фастівському районі, встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., на обліку не перебуває та пенсію не отримує. Пенсійне посвідчення на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, номер пенсійної справи НОМЕР_1 від 07.03.2011 року не видавалось, тому що зазначена особа на обліку не перебуває та пенсію не отримує.
Згідно інформації з Управління праці та соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації Київської області від 13.04.2012 року № 2/3656 встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., на обліку в ЄДАРП не перебуває, пільгами ЖКП не користується. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., перебуває на обліку в ЄДАРП, як дитина війни з 01,01.2006 року. Пенсійне посвідчення НОМЕР_1 видане 07.03.2001 року.
Згідно висновку експерта № 153 від 10.05.2012 року встановлено, що 1) в наданому на дослідження пенсійному посвідченні виписаного на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, яке було вилучене у гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., наявні ознаки технічної підробки, а саме: переклейка фотокартки. 2) Відбитки круглої форми на 1-й та 2-й сторінках, у наданому на дослідження пенсійному посвідченні виписаному на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, яке було вилучене у гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., - внесені шляхом перенесення барвної речовини синього кольору з поверхні предмету круглої форми на поверхню бланка посвідчення, способом безпосереднього контакту предмету круг.юі форми із поверхнею бланка. 3) відбитки
круглої форми на 1-й та 2-й сторінках наданого на дослідження пенсійному посвідченні виписаному на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, яке було вилучене у гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., не відповідають наданим на дослідження зразкам відбитків круглої печатки: «Пенсійний фонд України *№1* Управління Пенсійного фонду України у м. Фастові Київської області* Ідентифікаційний код 20601322, зображення малого герба України (тризуба)», «Пенсійний фонд України* Управління Пенсійного фонду України у Фастівському районі Київської області* Ідентифікаційний код 20600831, зображення малого герба України (тризуба)», «Пенсійний фонд України* №1* Управління Пенсійного фонду України у м. Фастові та Фастівському районі Київської області* Ідентифікаційний код 37583191, зображення малого герба України (тризуба)»та «*Міністерство праці та соціальної політики України* Управління праці та соціального захисту населення* Фастівської райдержадміністрації Київської обл.* Код 03190780, зображення малого герба України (тризуба)».
Крім цього, ОСОБА_1, 10.04.2012 року, о 07 годині 45 хвилині, перебуваючи на приміському вокзалі ст. Київ - Пасажирський, що в Солом'янському районі міста Києва, маючи умисел на використання завідомо підробленого документа, достовірно знаючи, що вищевказане пенсійне посвідчення, без номеру. , видане 07.03.2011 року та виписане на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, з вклеєною фотокарткою ОСОБА_1, є підробленим, пред'явила його при проходженні через турнікет на 28 колію перонному контролеру для безкоштовного проїзду в електропотязі, чим використала його. Однак в подальшому вона була викрита в скоєному, вищевказане підробне пенсійне посвідчення, без номеру, у неї було вилучено працівниками міліції в присутності понятих.
Допитана у судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому діянні визнала повністю, щиро розкаялася та дала пояснення щодо вчинення нею злочину, які відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються. Вона пояснила, що 26.06.2011 року вона перебувала в м. Фастові, Київської області по своїм справам. Проходила через підземний перехід залізничного вокзалу м. Фастів. Того ж дня, приблизно об 11 годині, перебуваючи в підземному переході, до неї підійшов раніше не знайомий чоловік, на вигляд: зріст приблизно 180 см, середньої тілобудови, волосся коротке, без особливих прикмет. Після чого даний чоловік підійшов до неї, та з невідомих їй причин запропонував їй придбати пенсійне посвідчення за гроші в сумі 150 гривень. Так - як, їй іноді потрібно було їздити в електропотягах до м. Києва, а саме: залізничного вокзалу ст. Фастів до залізничного вокзалу Київ -Пасажирський, що в Солом'янському районі м. Києва, тому вона на дану пропозицію погодилася. Даний невідомий їй чоловік повідомив, що для цього йому погрібна її фотокартка. Так - як, при ній випадково була її кольорова фотокартка, то вона йому відразу надала своє фото. Даний незнайомий їй чоловік, узявши її фото, пішов у невідомому їй напрямку, при цьому повідомив їй, зачекати його на тому ж місці, на протязі 15 хвилин. Приблизно, через 15-20 хвилин, а саме: об 11 годині 20 хвилин до неї підійшов невідомий чоловік і передав їй пенсійне посвідчення виписане на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, без номеру, видане 07.03.2011 року, в якому була вклеєна її фотокартка, затверджена печаткою на першому аркуші, та на другій стороні теж містився відбиток печатки. Вона, в свою чергу, передала незнайомому чоловіку гроші в сумі 150 гривень. Після цього вона узяла дане пенсійне посвідчення та відправилась за місцем проживання. Після чого, вона з червня 2011 року використовувала дане пенсійне посвідчення, з метою безкоштовного проїзду в електропотягах приміського сполучення, приблизно 5 чи 6 разів, і на той момент вартість квитка з залізничного вокзалу ст. Фастів, до залізничного вокзалу Київ - Пасажирський коштував 8 гривень.
Так, 10.04.2012 року приблизно, о 07 годині 45 годині, вона приїхала з м. Фастова, Київської області до приміського вокзалу ст. Київ - Пасажирський, що в Солом'янському районі м. Києві, з метою придбати особисті речі на оптовому базарі м. Києва., і під час пред'явлення вказаного пенсійного посвідчення виписаного на ім'я ОСОБА_2 ^. Яківни, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, без номеру, з метою безкоштовного проходу через пропускні турнікети на 28 колію приміського вокзалу ст. Київ - Пасажирський що в Солом'янському районі м. Києва, була затримана працівниками транспортної міліції. Після чого, її було запрошено до чергової частини ЛВ на ст. Київ - Пасажирський, де в присутності понятих у неї було вилучено вищевказане пенсійне посвідчення, виписане на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, без номеру, а потім було поміщено до поліетиленового пакету, горловина якого, була зв'язана ниткою, кінцівки яких, було скріплено біркою з печаткою «Для довідок»ЛВ на ст. Київ - Пасажирський.
З 26.06.2011 року і по даний час в придбаному нею пенсійному посвідченні вона нічого не виправляла і не перероблювала, чоловіка, який їй продав посвідчення, вона з того часу ніколи не бачила.
Згідно ч.3 ст. 299 КПК України, суд при дослідженні фактичних обставин справи обмежився допитом підсудної.
Виходячи з викладенного, суд вважає, що підсудна ОСОБА_1 вчинила навмисні дії, які виразились у пособництві в підробленні посвідчення, яке видається установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і яке надає права і звільняє від обов'язків, з метою його використання підроблювачем. Суд кваліфікує вказані дії підсудної за ст.ст. 27 ч.5, 358 ч.1 КК України.
Крім того, підсудна вчинила навмисні дії, які виразились у використанні завідомо підробленного документа. Суд кваліфікує вказані дії підсудної за ст. 358 ч.4 КК України.
При призначенні покарання підсудній ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого, її особу: раніше не судима, позитивні характеризуючі дані.
Щире розкаяння підсудної у вчиненому судом визнається як пом"якшуюча відповідальність обставина, обтяжуючих -не вбачається.
Враховуючи викладене, фактичні обставини справи, особу підсудної, а також і те, що вчинене нею віднесено до злочинів невеликої тяжкості згідно ст.12 КК України, суд вважає за необхідне призначити підсудній покарання, у виді штрафу, оскільки таке покарання буде необхідним та достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винуватою за ст.ст.27 ч.5, 358 ч.1; ст. 358 ч. 4 КК України і призначити їй покарання:
За ст.ст. 27 ч.5, 358 ч.1 КК України -в виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
За ст. 358 ч.3 КК України в виді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст. 70 ч.1 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим визначити остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 грн.
Запобіжний захід засудженій залишити попередній -підписку про невиїзд з постійного місця проживання до набрання вироком чинності.
Речові докази - підробне посвідчення - зберігати в матеріалах справи.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення.
Суддя :
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2012 |
Оприлюднено | 24.07.2012 |
Номер документу | 25273360 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Москалюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні