Рішення
від 10.07.2012 по справі 5011-18/8050-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-18/8050-2012 10.07.12 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Віта Верітас»;

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діксор»;

про стягнення 413 060,98 грн.

Суддя Мандриченко О.В.

Представники:

Від позивача: Пилипчук С. Я., представник, довіреність №б/н від 28.03.2012 р.;

Від відповідача: не з'явилися.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.06.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/8050-2012; розгляд справи призначено на 10.07.2012 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 294 700,88 грн. основного боргу, 589,40 грн. інфляційних втрат, 21 367,18 грн. пені, 96 403,52 грн. 60% річних з простроченої суми, а також 8 261,22 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 22.06.2012 року, яке отримане відповідачем 25.06.2012 року.

Відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Діксор», повноважних представників в судове засідання не направив, письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

11.06.2010 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Віта Верітас»(орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Діксор»(орендар) було укладено договір оренди нежитлових приміщень №01-02-В-8/1, відповідно до умов якого орендодавець передає, а орендар приймає в оперативну оренду нежиле приміщення, детальніше описане в пункті 1.2. цього договору, розташоване в будівлі за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 1Б, літера А, відома як об'єкт соціально-культурного призначення Оболонського району м. Києва, на умовах і в порядку, передбачених даним договором.

В пункті 1.2. договору міститься опис приміщення, площа, що орендується орендарем. Нежилі приміщення, а саме: частина нежилого приміщення, площею 111,8 кв. м., що знаходиться на другому поверсі (секція В 8), як визначено в поповерховому плані, доданому до цього договору у вигляді додатку А, який є невід'ємною частиною даного договору. Розмір площі, що орендується, визначається у вимірювальному акті і не підлягає зменшенню за рахунок встановлених орендарем стін, внутрішніх перегородок і перекриттів. Орендна плата буде нараховуватися у відповідності з даними, вказаними у вимірювальному акті.

Відповідно до Господарського кодексу України, вартість приміщення визначається за його балансовою вартістю, визначеною власником приміщення. Вартість приміщення підлягає індексації згідно законодавства України (п. 1.3. договору).

Згідно з п. 2.1. договору, підписанням цього договору оренди орендодавець надає згоду орендарю на здійснення підготовчих робіт в приміщенні, необхідних для його господарської діяльності. Орендар зобов'язаний розпочати підготовчі роботи у приміщенні 16 липня 2010 року і закінчити підготовчі роботи до 27 липня 2010 року.

Пунктом 2.3. договору передбачено, що за рахунок орендаря здійснюється установка електролічильників та протипожежних сенсорів згідно передбачених нормативів.

У п. 2.4. договору зазначено, що строк оренди приміщення за договором складає 2 роки 11 місяців та 29 днів та встановлюється з моменту підписання акту прийому-передачі приміщення. У разі добросовісного користування приміщенням та за умови належного та своєчасного здійснення своїх обов'язків згідно з договором та по закінченню його строку дії орендар має переважне право перед третіми особами на укладення нового договору оренди.

При бажанні укласти новий або продовжити договір оренди письмово повідомляє орендодавця не пізніше, ніж за 6 місяців до закінчення строку оренди за договором.

Сторони складають і підписують акт прийому-передачі приміщення, який є невід'ємною частиною договору та підтверджує факт передачі приміщення. Акт прийому-передачі приміщення сторони зобов'язуються підписати не пізніше 27 липня 2010 року (п. 2.6. договору).

Відповідно до п. 3.1.2. договору, орендодавець забезпечує в будівлі і на загальних площах: водопостачання (гаряча, холодна вода) і каналізацію, опалювання і енергопостачання.

Вартість вказаних комунальних послуг відшкодовується додатково до орендної плати на умовах, передбачених у п. 5.2., 5.4. договору, відповідно з показниками індивідуальних лічильників, які встановлюються орендарем самостійно за свій рахунок, згідно з рахунками, які виставляються орендодавцем.

Згідно з п. 3.2.2. договору, орендар зобов'язаний своєчасно здійснювати всі орендні платежі і сплачувати всі інші витрати на платежі відповідно до умов договору.

Пунктом 4.1.2. договору передбачено, що у контексті договору термін «систематичні затримки»означає будь-яку затримку більш ніж на 15 календарних днів або 2 або більше затримок більше ніж на 10 календарних днів протягом будь-якого річного періоду. Будь-які юридичні або інші витрати, понесені орендодавцем в ході забезпечення примусового витребування виконання орендарем його зобов'язань за договором, здійснюються виключно за рахунок орендаря.

У разі систематичних затримок будь-яких платежів за даним договором з боку орендаря орендодавець додатково до інших прав, передбачених договором або діючим законодавством, має право:

а) відмовитися допустити орендаря в приміщення;

б) припинити подачу електроенергії та/або інших комунальних послуг в приміщення до повного внесення неустойки (пеня і штраф) за прострочення, обумовлених договором, а також всіх інших сум, що належать до сплати орендарем за договором;

в) застосувати скасувальну обставину на умовах, визначених даним договором.

У цих випадках орендодавець не несе відповідальності за будь-які збитки, понесені орендарем, упущену вигоду, випадкове пошкодження або порчу майна орендаря, що знаходиться у приміщенні, внаслідок відключення систем/мереж забезпечення.

У п. 5.1. договору зазначено, що орендар сплачує орендодавцю орендну плату за договором в сумі, яка включає платежі, передбачені Цивільним кодексом України.

Орендна ставка з дати підписання акту прийому-передачі приміщення по 31 грудня 2010 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 січня 2011 року і до закінчення строку оренди приміщення за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення.

Відповідно до п. 5.2. договору, в орендну плату не входять, а сплачуються окремо:

а) відшкодування вартості комунальних послуг, а саме:

- відшкодування вартості спожитої електроенергії;

- відшкодування вартості витрат на опалення.

Відшкодування вартості спожитої електроенергії розраховується орендодавцем та сплачується орендарем орендодавцю за показниками лічильників, встановлених за рахунок орендаря у приміщенні, за тарифами, що встановлені в м. Києві для нежитлових приміщень юридичних осіб. Відшкодування вартості витрат на опалення орендар здійснює за площею приміщення за тарифами, що встановлені в м. Києві для нежитлових приміщень юридичних осіб. Показники лічильників на електроенергію фіксують 3 25 числа звітного місяця у присутності уповноважених представників обох сторін.

б) експлуатаційні витрати, в тому числі:

- витрати на водопостачання та каналізацію, утримання та ремонт інженерних систем, вентиляції, кондиціювання, водопроводу та каналізації торговельно-розважального центру;

- витрати на утримання персоналу по обслуговуванню торговельно-розважального центру;

- витрати на освітлення місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на прибирання місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на охорону місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на утримання та ремонт доріг, автомобільних парковок, що прилягають до торговельно-розважального центру;

- витрати на оплату послуг з вивозу побутових відходів (сміття);

- витрати на благоустрій території, прилеглої до торговельно-розважального центру;

- інші витрати, пов'язані з утриманням торговельно-розважального центру в належному стані.

Розмір експлуатаційних витрат визначається пропорційно фактичній площі приміщення і становить за один квадратний метр: без ПДВ -80,00 грн., ПДВ -16 грн., разом -96 грн.

Розмір експлуатаційних витрат за кожний календарний місяць підлягає індексації шляхом його множення на індекс К2, який розраховується за формулою, наведеною в п. 5.1. договору. Така індексація відбувається без додаткового узгодження або оформлення сторонами.

Згідно з п. 5.3. договору, орендні платежі та суми експлуатаційних витрат вносяться на банківський рахунок орендодавця щомісячно авансом не пізніше третього календарного дня поточного місяця.

На виключення із загального правила про порядок внесення орендних платежів та сум експлуатаційних витрат, передбаченого частиною першою цього пункту, орендна плата за перший місяць оренди підлягає сплаті протягом 5 робочих днів після підписання договору.

Орендний платіж та суми експлуатаційних витрат за перший і останній неповні місяці строку оренди за договором розраховуються пропорційно кількості днів в такому неповному місяці, і подальше підлягають коригуванню на кількість невистачаючих в місяці днів або підлягає поверненню у розмірі їх невикористаної частини.

Пунктом 5.4. договору передбачено, що відшкодування вартості комунальних послуг орендар здійснює шляхом перерахування грошових коштів в національній валюті України на поточний банківський рахунок орендодавця за кожний місяць на підставі наданих орендодавцем рахунків на протязі п'яти банківських днів з дати надання рахунку, але не пізніше 07 числа наступного місяця.

У п. 5.5. договору зазначено, що додатково до орендних платежів протягом 5 робочих днів після підписання договору орендар вносить авансом орендну плату та експлуатаційні витрати за 2 останніх місяці оренди приміщення -гарантійний платіж, який утримується орендодавцем в якості забезпечення виконання зобов'язань орендаря за договором і буде використаний в повному обсязі як компенсація понесених збитків в разі дострокового розірвання договору зі сторони орендаря.

Всі платежі, що належать до сплати за договором, вносяться в гривнях банківським переказом на поточний рахунок, вказаний орендодавцем, в сумі, що належить на дату перерахунку. Не дивлячись на те, що для зручності орендаря орендодавець може до першого числа кожного місяця виставляти орендарю рахунки, орендар зобов'язаний здійснювати орендні платежі не пізніше дати, вказаної в договорі, незалежно від факту отримання орендарем таких рахунків. Датою платежу є дата отримання на банківському рахунку одержувача повної суми платежу, що належить за договором (п. 5.7. договору).

Відповідно до п. 6.1. договору, якщо який-небудь платіж за договором прострочений, орендар виплачує орендодавцю, додатково до простроченої суми, пеню за прострочення в сумі подвійної облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення відповідної суми та сплачує суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 60 процентів річних від простроченої суми за весь час прострочення.

Згідно з п. 8.2. договору, він може бути розірваний або припинений на умовах даного договору або у відповідності до чинного законодавства України.

Пунктом 8.2.2. договору передбачено, що він укладений під скасувальну обставину, настання якої буде передбачати право орендодавця визнати факт настання скасувальної обставини та направити повідомлення про дострокове припинення дії договору на визначених орендодавцем умовах, у випадках порушень п.п. 3.2.3., 3.2.11., 3.2.14., 4.1.2., 4.1.3., 4.2.5. договору.

Перелік скасувальних обставин, з настанням яких пов'язане припинення дії договору не є вичерпним і може бути змінений та доповнений орендодавцем у відповідності з вимогами чинного законодавства України щодо регулювання орендних відносин та у зв'язку з істотними змінами у наданні приміщення в користування.

Даний договір вважається таким, що втратив свою чинність з моменту настання скасувальної обставини, що передбачає повернення орендарем приміщення на умовах, вказаних к п. 3.2.16. договору (п. 8.2.3. договору).

Відповідно до п. 8.2.6. договору, він достроково припиняється з дат, що зазначені у пункті 8.2.5. договору, але не раніше дати передачі (повернення) з оренди приміщення орендодавцю згідно з умовами договору.

Додатковою угодою №1 від 22.07.2011 року до договору оренди нежитлових приміщень №01-02-В-8/1 сторони домовилися внести зміни до п. 5.1. договору оренди стосовно розміру орендної ставки, виклавши його в новій редакції:

Орендна ставка з 27 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 липня 2011 року по 31 серпня 2011 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 вересня 2011 року і до закінчення строку оренди за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення.

Додатковою угодою №2 від 25.10.2011 року до договору оренди нежитлових приміщень №01-02-В-8/1 сторони домовилися внести зміни до п. 5.1. договору оренди стосовно розміру орендної ставки, виклавши його в новій редакції:

Орендна ставка з 27 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 липня 2011 року по 31 серпня 2011 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 вересня 2011 року і до закінчення строку оренди за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 жовтня 2011 року по 31 грудня 2011 року за даним договором складає 844,80 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 січня 2012 року і до закінчення строку оренди за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно з частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).

Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).

На виконання умов договору позивач передав, а відповідач прийняв об'єкт оренди, що підтверджується актом прийому-передачі приміщення від 27.07.2010 року.

Тобто, позивач свої зобов'язання за договором виконав, а, отже, у відповідача з цього моменту виникає обов'язок здійснювати сплату орендних платежів, а також відшкодовувати вартість комунальних послуг та експлуатаційних витрат на користь орендодавця.

У п. 5.1. договору зазначено, що орендар сплачує орендодавцю орендну плату за договором в сумі, яка включає платежі, передбачені Цивільним кодексом України.

Орендна ставка з дати підписання акту прийому-передачі приміщення по 31 грудня 2010 року за даним договором складає 800,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення;

Орендна ставка з 01 січня 2011 року і до закінчення строку оренди приміщення за даним договором складає 1 056,00 грн. без ПДВ за 1 кв. м. приміщення.

Відповідно до п. 5.2. договору, в орендну плату не входять, а сплачуються окремо:

а) відшкодування вартості комунальних послуг, а саме:

- відшкодування вартості спожитої електроенергії;

- відшкодування вартості витрат на опалення.

б) експлуатаційні витрати, в тому числі:

- витрати на водопостачання та каналізацію, утримання та ремонт інженерних систем, вентиляції, кондиціювання, водопроводу та каналізації торговельно-розважального центру;

- витрати на утримання персоналу по обслуговуванню торговельно-розважального центру;

- витрати на освітлення місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на прибирання місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на охорону місць загального користування торговельно-розважального центру;

- витрати на утримання та ремонт доріг, автомобільних парковок, що прилягають до торговельно-розважального центру;

- витрати на оплату послуг з вивозу побутових відходів (сміття);

- витрати на благоустрій території, прилеглої до торговельно-розважального центру;

- інші витрати, пов'язані з утриманням торговельно-розважального центру в належному стані.

Пунктом 8.2.2. договору передбачено, що він укладений під скасувальну обставину, настання якої буде передбачати право орендодавця визнати факт настання скасувальної обставини та направити повідомлення про дострокове припинення дії договору на визначених орендодавцем умовах, у випадках порушень п.п. 3.2.3., 3.2.11., 3.2.14., 4.1.2., 4.1.3., 4.2.5. договору.

Перелік скасувальних обставин, з настанням яких пов'язане припинення дії договору не є вичерпним і може бути змінений та доповнений орендодавцем у відповідності з вимогами чинного законодавства України щодо регулювання орендних відносин та у зв'язку з істотними змінами у наданні приміщення в користування.

Даний договір вважається таким, що втратив свою чинність з моменту настання скасувальної обставини, що передбачає повернення орендарем приміщення на умовах, вказаних к п. 3.2.16. договору (п. 8.2.3. договору).

Відповідно до п. 4.1.2. договору, у разі систематичних затримок будь-яких платежів за даним договором з боку орендаря орендодавець додатково до інших прав, передбачених договором або діючим законодавством, має право:

а) відмовитися допустити орендаря в приміщення;

б) припинити подачу електроенергії та/або інших комунальних послуг в приміщення до повного внесення неустойки (пеня і штраф) за прострочення, обумовлених договором, а також всіх інших сум, що належать до сплати орендарем за договором;

в) застосувати скасувальну обставину на умовах, визначених даним договором.

Згідно з частиною 2 статті 212 Цивільного кодексу України, особи, які вчиняють правочин, мають право обумовити припинення прав та обов'язків обставиною, щодо якої невідомо, настане вона чи ні (скасувальна обставина).

Частиною 3 статті 651 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Позивачем було направлено відповідачеві повідомлення вих. №868Д від 11.01.2012 року про застосування скасувальної обставини до договору оренди нежитлових приміщень №01-02-В-8/1 від 11.06.2010 року, яким позивач повідомив відповідача про настання скасувальної обставини та дострокове розірвання зазначеного договору оренди з 30.01.2012 року.

Тобто, договір оренди є припиненим з 30.01.2012 року.

25.02.2012 року сторонами було складено акт прийому-передачі приміщення, відповідно до якого відповідач повернув об'єкт оренди позивачеві.

Однак, у відповідача виникла заборгованість перед позивачем, а саме:

1. за грудень 2011 року:

- щодо сплати орендних платежів в розмірі 113 338,37 грн.;

- щодо відшкодування вартості експлуатаційних витрат в розмірі 10 732,80 грн.;

- щодо відшкодування витрат по електроенергії в розмірі 951,55 грн.;

- щодо відшкодування витрат по тепловій енергії в розмірі 579,58 грн.

2. за січень 2012 року:

- щодо сплати орендних платежів в розмірі 155 840,26 грн.;

- щодо відшкодування вартості експлуатаційних витрат в розмірі 11 806,08 грн.;

- щодо відшкодування витрат по електроенергії в розмірі 713,02 грн.;

- щодо відшкодування витрат по тепловій енергії в розмірі 739,22 грн.

Отже, загальний розмір заборгованості відповідача перед позивачем становить 294 700,88 грн.

Даний розмір заборгованості підтверджується також рахунками-фактурами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: №6570 від 23.11.2011 року, №7755 від 12.01.2012 року, №7268 від 19.12.2011 року, №430 від 09.02.2012 року.

Також, як вже зазначалося вище, сторонами 25 лютого 2012 року було підписано акт прийому-передачі приміщення, в п. 2 якого зазначено, що сукупна заборгованість орендаря за грудень 2011 року та січень 2012 року становить 294 700,88 грн.

Згідно з статтею 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 ЦК України).

Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Статтею 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до п. 6.1. договору, якщо який-небудь платіж за договором прострочений, орендар виплачує орендодавцю, додатково до простроченої суми, пеню за прострочення в сумі подвійної облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення відповідної суми та сплачує суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 60 процентів річних від простроченої суми за весь час прострочення.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.

Договором встановлено інший розмір річних, а саме 60%.

Враховуючи вищевикладене, стягненню з відповідача підлягають також 21 367,18 грн. пені, 589,40 грн. інфляційних втрат, 96 403,52 грн. 60% річних з простроченої суми.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджені в засіданні суду докази, господарський суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Діксор»(інд. 02160, м. Київ, проспект Возз'єднання, 15, код ЄДРПОУ 31984506) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Віта Верітас»(інд. 04205, м. Київ, проспект Оболонський, 1-Б, код ЄДРПОУ 33346854) 294 700 (двісті дев'яносто чотири тисячі сімсот) грн. 88 коп. заборгованості за договором оренди, 21 367 (двадцять одна тисяча триста шістдесят сім) грн. 18 коп. пені, 589 (п'ятсот вісімдесят дев'ять) грн. 40 коп. інфляційних втрат, 96 403 (дев'яносто шість тисяч чотириста три) грн. 52 коп. 60 процентів річних з простроченої суми, 8 261 (вісім тисяч двісті шістдесят одна) грн. 22 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.

3. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 13.07.2012 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.07.2012
Оприлюднено24.07.2012
Номер документу25302644
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-18/8050-2012

Рішення від 10.07.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 20.06.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні