Рішення
від 12.07.2012 по справі 5020-632/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2012 року справа № 5020-632/2012

За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Група Юг Сімферополь" ( 95048, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68 )

до товариства з обмеженою відповідальністю "Тонус плюс здоров'я"

(99040, м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, 89, кв. 19)

про стягнення заборгованості у розмірі 103 851,62 грн

Суддя Плієва Н.Г.

за участю:

представника позивача -Філатова О.В., довіреність б/н від 01.06.2011

представник відповідача -не з'явився

Суть спору:

06.06.2012 товариство з обмеженою відповідальністю "Група Юг Сімферополь" звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Тонус плюс здоров'я" про стягнення заборгованості за господарським договором поставки № 01/1707 від 17.07.2009 у розмірі 103 851, 62 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав у повному обсязі свої зобов'язання за господарським договором поставки № 01/1707 від 17.07.2009.

Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 08.06.2012 позовна заява прийнята до розгляду, порушено провадження у справі та справу призначено до судового розгляду на 21.06.2012.

Відповідно до положень статті 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи було відкладено на 12.07.2012.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні з підстав викладених у позові.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся у встановленому законом порядку з дотриманням вимог статті 64 Господарського процесуального кодексу України, за адресою його місцезнаходження, - пр. Ген. Острякова, 89, кв. 19, м. Севастополь, 99040, яка відповідає відомостям, що містяться у Спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 75-76), однак поштовий конверт разом з доданим до нього документом був повернутий до господарського суду міста Севастополя з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Також відповідач повідомлявся про дату та місце судового засідання за адресою зазначеною у договорі поставки № 01/1707 від 17.07.2009 - проспект Жовтневої Революції, 38/12, м. Севастополь, 99038. Правом наданим статтею 59 Господарського процесуального кодексу України відповідач не скористався, відзив на позов не надав.

Відповідно до положень пункту 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»№ 18 від 26.12.2011 якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляди справи судом.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

17.07.2009 між товариством з обмеженою відповідальністю "Група Юг Сімферополь" (далі - ТОВ "Група Юг Сімферополь", постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Тонус плюс здоров'я" (далі -ТОВ "Тонус плюс здоров'я", покупець) укладено господарський договір поставки № 01/1707 (далі -Договор) /а.с. 7-9/.

Згідно п. 1.1 Договору, постачальник зобов'язався передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язався прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до пункту 1.3 Договору, предметом поставки є визначені родовими ознаками вироби з найменуванням, зазначеним у прейскурантах постачальника.

Пунктом 2.1 сторони встановили, що поставка товарів здійснюється на умовах ЕХW (EX WORKS), Франко завод (... назва місця), місце поставки - склад постачальника, розташований за адресою: АРК, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68.

Також сторони договором передбачили, що вони мають право на протязі дії договору змінювати базис поставки конкретної партії товару, що постачається постачальником.

Відповідно до п. 2.3 Договору, не залежно від базису поставки, разом з товаром постачальник повинен передати покупцю документи (технічний паспорт, документ про якість тощо), які мають відношення до товару і належать до передачі разом з товаром відповідно до чинного законодавства України. Якщо разом з товаром вказані документи не передані, то постачальник зобов'язаний не пізніше 10-денного строку з дати передачі товару покупцю надати останньому вказані документи. В протилежному випадку покупець має право відмовитися від придбання товару та повернути товар постачальнику.

Право власності на поставлені товари переходить до покупця в момент отримання товару від постачальника (перевізника) за видатково-прибутковою накладною (транспортним документом).

Пунктами 7.1, 7.3, 7.4 Договору передбачено, що ціни на товари, що постачаються постачальником, є вільними відпускними і вказуються у прайс-листку постачальника. Сторони визначають, що ціни на товари, вказані у прайс-листі, який є дійсним на дату укладання договору, погоджені сторонами і є попередніми і можуть змінюватися постачальником в залежності від показників, які обумовлюють ціну товару. Перегляд цін на товари, які пропонуються постачальником до поставки за цим договором, здійснюються постачальником шляхом видання нового прайс-листу зі зміненими цінами, які діятимуть протягом зазначеного у прайс-листу часі, і який доводиться до покупця на його вимогу засобами електронного зв'язку на електронну адресу, вказану покупцем у реквізитах договору, або шляхом факсимільного зв'язку за номером факсу, вказаним у реквізитах покупця в договорі. Сума договору складається з суми вартості партій товарів, поставлених постачальником на протязі строку дії договору. Ціни встановлюються у національній валюті України.

Договір поставки вступає в дію з дати його укладання обома сторонами і діє до 31.12.2010. Дострокове розірвання договору можливе лише у випадках, передбачених чинним законодавством України (п. 11.1 Договору).

Відповідно до п. 4.2 Договору постачальник зобов'язаний поставити товар не пізніше семі днів з моменту узгодження заявки на поставку партії товару.

Згідно п. 4.3 Договору асортимент, кількість товару, ціна та вартість кожної партії поставки товарів визначається сторонами на підставі специфікації і уточнюється в момент вибірки покупцем товарів на складі постачальника. Передача товару від постачальника покупцю здійснюється за видатково-прибутковою накладною, в якій сторони зазначають найменування товару, що постачається, кількість в одиницях вимірювання, узгоджену ціну товару та загальну вартість товару, що постачається. На загальну вартість товару нараховується ПДВ за ставкою, встановленою чинним законодавством. Дата, вказана покупцем у видатково-прибутковій накладній про прийняття товару, є датою поставки товару постачальником.

Разом з видатково-прибутковою накладною постачальник передає покупцю рахунок - фактуру на оплату поставленої партії товару, строк дії якої обмежується строком, встановленим у договорі для оплати поставленого товару покупцем (п. 4.4 Договору).

Розділом восьмим Договору, сторони встановили порядок розрахунків, зокрема, покупець повинен оплатити поставлений товар не пізніше на умовах реалізації 90 календарних днів з дати поставки товару постачальником.

Оплата здійснюється у розмірі повної вартості поставленої партії товару шляхом безготівкового переказу на поточний рахунок постачальника, вказаний у реквізитах постачальника у договорі.

Оплата здійснюється покупцем на підставі договору та рахунку-фактури, виставленого постачальником на вартість поставленої партії товару. При здійсненні платежу покупець обов'язково повинен вказувати у платіжному дорученні номер та дату договору, номер та дату видатково-прибуткової накладної (товарно - транспортної накладної), за якої партія товару постачалася, та номер та дату рахунку-фактури, виписаного постачальником на оплату поставленої партії.

Підставою для звернення позивача до суду з даним позовом стало невиконання з боку відповідача умов договору щодо своєчасної та повної оплати отриманого ним товару, у зв'язку з чим у ТОВ "Тонус плюс здоров'я" утворилась заборгованість перед ТОВ "Група Юг Сімферополь" у розмірі 103851,62 грн.

Оцінюючи наявні у матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Група Юг Сімферополь" підлягають задоволенню виходячи з наступного.

В силу статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відношень повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України, з врахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до частин першої та другої статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Дані правовідносини між сторонами виникли з приводу виконання договору поставки, правовідносини яких регулюються положеннями глави 54 Цивільного кодексу України та глави 30 Господарського кодексу України.

Згідно статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

На підставі частини першої статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (частина друга статті 712 Цивільного кодексу України).

Згідно з частиною першою статті 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Господарським договором поставки № 01/1707 від 17.07.2009 передбачено, що покупець повинен оплатити поставлений товар не пізніше 90 календарних днів з дати поставки товару постачальником.

В судовому засіданні встановлено, що на виконання умов договору в період з 24.12.2009 по 18.06.2010 позивачем передано відповідачу товар на загальну суму 111789,74 грн, що підтверджується відповідними накладними № РН-2312-19 від 23.12.2009, № РН-3012-01 від 30.12.2009, № РН-3012-02 від 30.12.2009, № РН-1103-01 від 11.03.2010, №РН-2403-03 від 24.03.2010, № РН-2403-04 від 24.03.2010, № РН-180602 від 18.06.2010, № РН - 090704 від 09.07.2010, РН-090705 від 09.07.2010, № РН-110602 - № РН-110640 від 11.06.2010, № РН-180601 від 18.06.2010 /а.с. 13-65, 79/.

Як вбачається з акту звірки взаєморозрахунків заборгованість була часткова сплачена відповідачем, та станом на 01.09.2011 сальдо склало 103 851,62 грн. Акт звірки був підтверджений ТОВ "Тонус плюс здоров'я" підписом уповноваженої особи та скріплений печаткою підприємства.

22.03.2012 за вих. № 01-2203/2012 позивачем було надіслано на адресу відповідача претензію з проханням оплатити заборгованість у розмірі 103 851,62 грн до 22.04.2012.

Актом звірення взаєморозрахунків, ТОВ "Тонус плюс здоров'я" підтвердило наявність заборгованості у розмірі 103 851, 62 грн станом на 01.04.2012. Доказів погашення заборгованості за договором у зазначеному розмірі на час розгляду справи відповідачем суду не надано.

З огляду на наведене, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення суми боргу в розмірі 103851,62 грн обґрунтовані, заборгованість підтверджується зібраними у справі доказами, та підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову стягуються з відповідача.

На підставі наведеного, керуючись статтями 43, 49, 82, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Тонус плюс здоров'я" (99040, м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, 89, кв. 19, 1, ідентифікаційний код 35418307, р/р 26002010047386 в ВАТ "ВТБ Банк", МФО 321767, або з будь-якого іншого рахунку) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Група Юг Сімферополь" (95048, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68, ідентифікаційний код 35173949, р/р 26002174051 в АТ «Райффайзен Банк Аваль»в м. Києві, МФО 380805) заборгованість у розмірі 103851,62 грн (сто три тисячі вісімсот п'ятдесят одна грн 62 коп), а також судовий збір у розмірі 2077,03 грн (дві тисячі сімдесят сім грн 03 коп).

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складене 17.07.2012.

Суддя підпис Н.Г. Плієва

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення12.07.2012
Оприлюднено26.07.2012
Номер документу25315406
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-632/2012

Рішення від 12.07.2012

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Плієва Наталя Гурамівна

Ухвала від 08.06.2012

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Плієва Наталя Гурамівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні