ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
07 липня 2012 р. Справа № 2а/0270/2670/12
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича , розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом : управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області
до : приватного підприємства "Добродій"
про : стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (надалі - УПФУ у Липовецькому районі) з адміністративним позовом до приватного підприємства "Добродій" (надалі - ПП "Добродій") про стягнення заборгованості.
Позов мотивовано тим, що внаслідок несплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2011 року у відповідача виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області в сумі 835,97 грн.
Ухвалою суду від 12.06.2012р. відкрито скорочене провадження у справі, оскільки відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження. Зазначеною ухвалою суду запропоновано відповідачу в 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач у строк, передбачений ч. 3 ст. 183-2 КАС України заперечень проти позову не направив. Копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі від 12.06.2012р. направлялась відповідачу рекомендованим листом за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, проте на адресу суду повернувся конверт з відміткою відділення поштового зв'язку "підприємство не обслуговується" (а. с. 25-26).
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Повно, всебічно, об'єктивно дослідивши наявні у справі матеріали, суд установив наступне.
ПП "Добродій" як юридична особа зареєстровано Липовецькою районною державною адміністрацією Вінницької області 14.12.1998р., що вбачається зі Свідоцтва про державну реєстрацію (а. с. 7), включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 6), зареєстровано як платник збору до управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (а. с. 5) та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі Закон), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.п.1, ч. 2 ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним виконавчої влади у галузі статистики.
За правилами ч. 5 ст. 7 та ч. 12 ст. 9 Закону єдиний внесок нараховується на суми, що є базою нарахування, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно зі зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
У відповідності до ч. 8 ст. 9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Проте, всупереч зазначених норм, відповідачем не сплачено єдиний внесок відповідно до самостійно зданого звіту за вересень 2011 року (а. с. 8-12) на загальну суму 853,97 грн., у зв'язку з чим виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області. Наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, зокрема, корінцем вимоги (а. с. 13), розрахунком боргу (а. с. 14), карткою особового рахунку платника (а. с. 15-17).
Відповідно до положень ч. 4. ст. 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Управлінням Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області на адресу ПП "Добродій" направлялася вимога від 02.03.2012 р. № Ю 50 У на суму 853,97 грн. (а. с. 7), отримана ним 28.03.2012р. за підписом уповноваженої особи (а. с. 11). Проте відповідач не сплатив зазначену у вимозі суму та не оскаржив її.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. Закону Пенсійний фонд та його органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску. За правилами ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми єдиного внеску, своєчасно не сплачені страхувальниками у вищезазначені строки, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати єдиного внеску і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. У даному випадку територіальний орган має право звернутись до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості в розмірі 853,97 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємства "Добродій" (вул. Миру, 147, смт. Турбів, Липовецький район, Вінницька область, 22513, ідентифікаційний номер 30067368, р/р 2600310016 в ОД ВАТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 302247) на користь управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (вул. Шевченка, 9, м. Липовець, Липовецький район, Вінницька область, 22500, р/р 25608323560103 у ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 302076, код ЄДРПОУ 20115403) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 835 (вісімсот тридцять п'ять) гривень 97 копійок.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя Жернаков Михайло Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25321645 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жернаков Михайло Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жернаков Михайло Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні