cpg1251
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/4015/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Клочка К.І.,
при секретарі - Міщенко Р.В.,
за участю:
представника позивача - Протас А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Опішнянської селищної спілки Полтавського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
15 червня 2012 року позивач Гадяцька міжрайонна державна податкова інспекція Полтавської області Державної податкової служби звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Опішнянської селищної спілки Полтавського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану про припинення юридичної особи.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем більше одного року не подавалась податкова звітність до органів державної податкової служби, що є підставою для звернення податкової інспекції до суду про припинення підприємницької діяльності відповідно до частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином та вчасно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини неявки не повідомив.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За даних обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності відповідача по справі.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Громадська організація Опішнянська селищна спілка полтавського обласного відділення української спілки ветеранів Афганістану (ідентифікаційний номер 25941206, вул. Перемоги, 39 А, смт. Опішня, Зіньківський район, Полтавська область, 38100) зареєстрована як суб'єкт господарювання 26 серпня 1993 року.
27 грудня 1993 року відповідача взято на податковий облік у Гадяцькій міжрайонній державній податковій інспекції та ним обрано загальну систему оподаткування, як передбачає щоквартальне подання декларацій про отримані доходи у строки, встановлені чинним законодавством.
Судом встановлено, що відповідачем основним видом діяльності відповідно до Класифікації видів економічної діяльності обрано соціальний захист воїнів - інтернаціоналістів, членів їх сімей та тих, хто пропав безвісти і військовополонених.
Відповідно до пункту 8 статті 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року за номером № 1251 - XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно із частиною 2 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року за номером № 2181- III платники податків повинні подавати податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до підпункту 20.1.12 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Як встановлено судом, відповідач Громадська організація Опішнянська селищна спілка полтавського обласного відділення української спілки ветеранів Афганістану не подавала до органів державної податкової служби податкові декларації або інші документи фінансової звітності з 29 січня 2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, на дату подачі позову до суду у відповідача заборгованість по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів) відсутня.
Абзацом 4 частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" передбачено, що підставою для постановлення рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З огляду на викладене та враховуючи те, що відповідач не звітується до органів державної податкової служби з 2010 року, тобто більше одного року, та самостійно до Державного реєстратора з заявою про припинення підприємницької діяльності не звертався, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Опішнянської селищної спілки Полтавського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу Полтавське обласне відділення Української спілки ветеранів Афганістану (ідентифікаційний номер 25941206, вул. Перемоги, 39 А, смт. Опішня, Полтавська область, 38100), яка зареєстрована як юридична особа 26 серпня 1993 року Зінківською районною державною адміністрацією.
Копію постанови направити Державному реєстратору за місцем державної реєстрації Опішнянської селищної спілки Полтавського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 24 липня 2012 року.
Суддя К.І. Клочко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2012 |
Оприлюднено | 22.08.2012 |
Номер документу | 25346357 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
К.І. Клочко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні