ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
19.07.2012Справа №2-17/2368-2006
За заявою Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби
До боржника Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод"
про визнання банкрутом
розгляд заяви заступника прокурора Автономної Республіки Крим про перегляд ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.04.2012 у справі № 2-6/2368-2006 за нововиявленими обставинами
Суддя В.І. Гайворонський
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби - Лукпанова К.В., представник
Арбітражний керуючий - Кухта В.М.
Від Фонду майна Автономної Республіки Крим - Хорева І.В., представник
Від прокуратури - Куінджи М.О., Коваленко А.В.
Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в Автономній Республіці Крим звернулася до господарського суду Автономної Республіки Крим з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод", як неспроможного своєчасно виконати свої зобов'язання перед кредитором у сумі 371227,02 грн.
Ухвалою суду від 27.04.2012 року затверджено звіт ліквідатора арбітражного керуючого Кухти В.М. і ліквідаційний баланс ВАТ «Джанкойський консервний завод», провадження по справі припинено.
28.05.2012 року до суду від прокуратури Автономної Республіки Крим надійшла заява про перегляд ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.04.2012 у справі № 2-6/2368- 2006 за нововиявленими обставинами, у зв'язку з тим, що боржник ліквідований, а питання щодо майна, яке знаходиться на балансі боржника, що належить Автономній Республіці Крим, а саме: об'єкти цивільної оборони у складі 7 одиниць початковою балансовою вартістю 59 311 грн., розташовані за адресою: вул. Кримська 1, м. Джанкой, не вирішено.
Розглянувши матеріали справи, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно п.1 ч.1 ст. 112 ГПК України господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами з підстав виникнення істотних обставин для справи, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Відповідно до ст.113 ГПК України судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.
При цьому заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання судовим рішенням господарського суду законної сили.
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.04.12 затверджено звіт ліквідатора Кухти В.М. і ліквідаційний баланс Відкритого акціонерного товариства «Джанкойський консервний завод» вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна банкрута, вважаються погашеними, банкрут ліквідований з виключенням його з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України та з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб підприємців, провадження у справі припинено.
Прокурор вказує, що при прийнятті вищезазначеної ухвали прокурору не було відомо, та при винесенні ухвали не враховано, що із реєстру майна, яке належить Автономній Республіці Крим не виключене майно, яке залишилось на балансі боржника. Так, в процесі приватизації ВАТ «Джанкойський консервний завод» у статутний капітал товариства не увійшло, та залишилось на його балансі майно, що належить Автономній Республіці Крим, в тому числі об'єкти цивільної оборони у складі 7, одиниць початковою балансовою вартістю 59 311 грн. розташовані за адресою: вул. Кримська, 1, м. Джанкой.
При цьому необхідно відмітити, що згідно ст. 29 ГПК України прокурор є самостійним учасником процесу, та, відповідно, користується своїми правами окремо та незалежно від заявника, в особі якого подається заява.
Також необхідно відмітити, що прокурор діє в інтересах Держави, та, відповідно, прокурор не пов'язаний з діями (бездіяльністю) такої особи.
Твердження прокурора про те, що про відповідні обставини він дізнався після прийняття ухвали від 27.04.2012 року, ніким не спростовано. При цьому, також необхідно відмітити, що згідно вказаної ухвали прокурор в засіданні суду був відсутній, а сама ухвала згідно штампу відправки поштової кореспонденції спрямована 03.05.2012 року.
Зазначені прокурором обставини повинні були враховуватись при вирішення судом питання щодо припинення справи про банкрутство. Відповідно до ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» затвердження ліквідаційного балансу та припинення провадження у справі є кінцевою стадією ліквідаційної процедури. Тобто, до цього усі питання щодо майна, яке було у боржника, повинно бути вирішено.
Ліквідація боржника та виключення його з реєстрів як юридичної особи без урахування зазначених питань роблять неможливим вирішення питань у встановленому законом порядку щодо об'єктів цивільної оборони. Тобто, вказані обставини є істотними.
Знаходження спірного майна на балансі боржника підтверджується інвентаризаційним описом від 25.09.1997 року, та планом розміщення акцій боржника.
Зацікавленими особами не надано доказів того, що зазначене майно із балансу боржника не було зняте.
Тобто, є підстави для скасування ухвали відповідно до ст.ст. 112, 213 ГПК України.
Згідно п. 3 ч. 5 статті 214 ГПК України за результатами перегляду у цьому випадку приймається ухвала про скасування ухвали.
Згідно ч. 8 статті 114 ГПК України у разі скасування судового рішення за результатами його перегляду за нововиявленими обставинами справа розглядається господарським судом за правилами, встановленими цим кодексом.
З врахуванням цього, суд вважає необхідним також продовжити строк ліквідаційної процедури боржника - Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод" та повноваження ліквідатора боржника - Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод" арбітражного керуючого Кухти В.М. по 18.09.2012 року.
Оскільки заява прокурора виникла внаслідок неправильних дій Фонду майна Автономної Республіки Крим, який не проконтролював питання щодо зазначеного майна, обставин для відшкодування судових витрат відповідно до ч. 2,3 статті 49 ГПК не існує.
По справі проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повну ухвалу складено 24.07.2012 року.
На підставі вищевикладеного, а також керуючись ст.ст. 44,49,75, 86, 112-214 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Ухвалу Господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.04.2012 року у справі № 2-6/2368-2006 (зараз справа № 5002-17/2368-2006) скасувати.
Продовжити строк ліквідаційної процедури боржника - Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод" та повноваження ліквідатора боржника - Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський консервний завод" арбітражного керуючого Кухти В.М. по 18.09.2012 року.
Засідання суду щодо вирішення питання про припинення провадження по справі призначити на 18.09.2012 року на 10 год. 00 хв.
До дня слухання справи надати суду через канцелярію Фонду майна Автономної Республіки Крим: відомості щодо виключення майна із реєстру майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Суддя В.І. Гайворонський
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2012 |
Оприлюднено | 26.07.2012 |
Номер документу | 25363797 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
В.І. Гайворонський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні