ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
19 липня 2012 р. Справа № 2а/0270/2969/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,
розглянувши у письмовому провадженні матеріали справи
за позовом: прокурора Липовецького району в інтересах держави в особі Липовецького відділення Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Вінниця Фрут Поділля"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Липовецького району в інтересах держави Липовецького відділення Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Вінниця Фрут Поділля" стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за землю в сумі 5934,42 грн. та по платі за землю - 368,32 грн., яка на момент звернення з позовом до суду не погашена.
Ухвалою суду від 25.06.2012 року провадження у справі відкрито та справу призначено до розгляду.
19.07.2012 року представник Іллінецької МДПІ в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутності (вх. №17029 від 05.07.2012 року).
Представник відповідач у судове засідання 19.07.2012 р. не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи була повідомлена завчасно та належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.31).
Отже, судом вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів.
Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи заяву представника позивача про розгляд справи без його участі та за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд, відповідно до вказаної частини 6 статті 128 КАС України, прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними в ній доказами.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінниця Фрут Поділля" зареєстровано Липовецькою районною державною адміністрацією Вінницької області 16.02.2012 року, за адресою вул. Шкільна, 3, с. Троща, Липовецький район, Вінницька область, 22552, ідентифікаційний код 34246078, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.9).
Згідно довідки від 08.06.2012 року №4797 ТОВ "Вінниця Фрут Поділля" взяте на облік платника податків Липовецькою ДПІ 20.02.2007 року за № 970 (а.с.10).
Станом на 18.06.2012 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по орендній платі за землю в загальній сумі 5934,42 грн. та по платі за землю - 368,32 грн.
Борг по орендній платі за землю та по платі за землю виник перед бюджетом в результаті самостійно поданих відповідачем податкових декларацій за 2012 рік та проведених позивачем нарахувань згідно податкового розрахунку по орендній платі за землю.
Вище вказані суми податкового боргу підтверджуються та витягом з облікових карток платника по орендній платі за землю та земельному податку(а.с.12-14).
04.05.2012 року відповідачем отримано податкову вимогу №20 від 04.05.2012 року, однак, вказану вимогу не виконано та не сплачено податковий борг.
Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України.
Згідно пункту 287.1 статті 287 ПК України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 статті 287 вищезазначеного Кодексу визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків. При цьому, грошовим зобов'язанням є - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За сукупністю наведених обставин, взявши до уваги, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом, що підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи, що викладені у заяві факти стверджуються відповідними доказами, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, а отже підлягають задоволенню в заявленому обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Вінниця Фрут Поділля" (код ЄДРПОУ 34246078) податковий борг по орендній платі за землю у сумі 5934,42 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот тридцять чотири грн. 42 коп.) на розрахунковий рахунок 33213812700300 в установі банку УДК СУ у Вінницькій області МФО 802015 (код платежу 13050224 - орендна плата за земельні ділянки з юридичних осіб), по платі за землю в сумі 368,32 грн. (триста шістдесят вісім грн. 32 грн.) на розрахунковий рахунок 33213811700293 в установі банку УДК СУ у Вінницькій області МФО 802015 (код платежу 13050118 - плата за землю з юридичних осіб), код одержувача 37336986 - місцевий бюджет Липовецького району Вінницької області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25365326 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні