ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/13464/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Павловського Д.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровська продовольча компанія»про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
25 жовтня 2011р. до суду надійшов даний адміністративний позов, в якому позивач просить стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровська продовольча компанія»(код ЄДРПОУ 31402136) на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість 170 (сто сімдесят)грн.
Позовні вимоги обґрунтовано позовною заявою від 25.10.2011р.
Відповідач належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що у відповідача наявна заборгованість із штрафних санкцій у сумі 170грн. за неповернення свідоцтва платника ПДВ.
Відповідно до абзацу «ґ»пункту 9.8 статті 9 Закону України від 03.04.1997 року за № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»(даний Закон діяв на момент виникнення відповідних правовідносин), якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, платник податку зобов'язаний повернути податковому, органу реєстраційне свідоцтво протягом 20-ти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання.
Затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до п.п .17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4, пп. 5.2.1 п.5.2, пп. 5.3.1 п. 5.3, пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5, пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181 якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу відповідно до Закону України №2181 на адресу боржника були виставлені податкові вимоги та направлені на адресу боржника рекомендованими листами з повідомленням.
Відповідно до пп. 20.1.18, 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.158-163, 183 2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровська продовольча компанія» (код ЄДРПОУ 31402136) на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість 170 (сто сімдесят)грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Д.П. Павловський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2012 |
Оприлюднено | 22.08.2012 |
Номер документу | 25365431 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Павловський Дмитро Павлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні