Постанова
від 13.07.2012 по справі 2а-7683/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2012 року № 2а-7683/12/2670

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10,

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого Бояринцевої М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до Приватного підприємства «Ярес»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулася до суду з позовом про стягнення з Приватного підприємства «Ярес»суми фінансових санкцій та не перерахованих страхових коштів у розмірі 13 794,71 грн.

Ухвалою суду від 7 червня 2012 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 21 червня 2012 року.

Під час розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судові засідання 21 червня 2012 року та 4 липня 2012 року не з'явився, заперечень чи пояснень по суті заявлених позовних вимог суду не надав. Про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, згідно повідомлень про вручення поштових відправлень.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Пункт перший статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи неявку відповідача в судове засідання 4 липня 2012 року, суд прийшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні та на основі наявних матеріалів справи.

В обґрунтування наведених вимог позивач посилається на закони України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 року № 12, та зазначає, що Приватним підприємством «Ярес»від Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Фонду отримано дві санаторно-курортні путівки на загальну вартість 9 366 грн., проте під час проведеної перевірки встановлено, що особи, яким видані путівки не сплатили часткову їх вартість, що є порушенням статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Лівобережною міжрайонною виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведена перевірка Приватного підприємства «Ярес»по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за результатами якої складено акт від 2 березня 2012 року № 206.

Зазначеним актом встановлено, що в 2011 році Приватним підприємством «Ярес»від Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції було отримано дві санаторно-курортні путівки на суму 9 366 грн. В акті також зазначено, що Комісія з соціального страхування, згідно поданих заяв застрахованих осіб та медичних довідок за формою № 070/о, прийняла рішення про надання путівки № 123148 до санаторію «Ай-Петрі» з датою виїзду з 8 грудня 2011 року працівникові підприємства ОСОБА_1 та путівки № 395757 до санаторію «КС ім.Горького»з датою виїзду з 13 грудня 2011 року співробітнику ОСОБА_2 за 30% їх вартості. В акті також вказано про те, що в ході проведення перевірки встановлено, що застрахованими особами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не були внесені кошти в касу підприємства, а були надані заяви з проханням утримати з їх заробітної плати часткову вартість за путівки, проте відповідно до наданих для перевірки розрахунково-платіжних відомостей за листопад та грудень 2011 року часткова вартість за путівки не була утримана із заробітної плати працівників та не перерахована на дату видачі путівок, що є порушенням частини першої статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням», пункту 4.13 та пункту 4.14 Порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 року № 12.

Вказаний акт підписаний із зауваженнями генеральним директором та головним бухгалтером ПП «Ярес».

5 березня 2012 року головним бухгалтером ПП «Ярес»отриманий один

примірник акту перевірки.

Доказів подання заперечень на акт перевірки суду не надано.

На підставі складеного акту 15 березня 2012 року виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності винесено рішення № 34 про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, в якому зазначено, що до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підлягає поверненню не прийняті до зарахування витрати в розмірі 6 556,20 грн. та вказаним рішенням до Приватного підприємства «Ярес»застосовано фінансові санкції в розмірі 50% страхових коштів за порушення порядку використання страхових коштів, що складає 3 278,10 грн.

Вказане рішення надіслано на адресу ПП «Ярес»листом від 15 березня 2012 року № 05-292 та отримане уповноваженою особою підприємства 21 березня 2012 року, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення.

17 квітня 2012 року виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності винесено рішення № 64 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким накладено на Приватне підприємство «Ярес»штраф в розмірі 983,43 грн. та нараховано пеню в розмірі 167,18 грн.

Вказане рішення отримане уповноваженою особою ПП «Ярес»4 травня 2012 року, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до статті 1 Закону України від 18.01.2001 № 2240-ІІІ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»(із змінами та доповненнями, далі -Закон № 2240) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів (стаття 9 Закону № 2240).

Згідно статті 10 Закону № 2240 управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду. Виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління.

Пунктом 7 частини першої статті 11 Закону № 2240 встановлено, що правління Фонду здійснює контроль за цільовим використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 27 Закону № 2240 страхувальник зобов'язаний вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Як встановлено під час розгляду справи, відповідача зобов'язано повернути кошти за путівки, видані Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності працівникам ПП «Ярес».

Згідно статті 47 Закону № 2240 для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань.

Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.

Умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей (а також особами, які навчаються у вищому навчальному закладі) (далі - застраховані особи і члени їх сімей) санаторно-курортного лікування, сплаченого за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» визначає Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 року № 12.

Згідно розділу ІV Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)»).

Відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємство, установа, організація (далі - підприємство), яке є основним місцем роботи застрахованої особи, видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію - в період відпустки, без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду.

Комісією (уповноваженим) із соціального страхування приймається рішення про виділення застрахованій особі путівки в двомісний номер з частковою оплатою в розмірі 30 відсотків її вартості, а путівки в одномісний номер - з частковою оплатою в розмірі 50 відсотків її вартості.

Часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, а при відсутності каси - через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника. Часткова оплата вартості путівки до санаторію-профілакторію вноситься до каси підприємства, на утриманні якого перебуває цей санаторій-профілакторій.

За відсутності квитанції до прибуткового касового ордера або квитанції про часткову оплату вартості путівки застрахованій особі путівка не видається.

Як вбачається з матеріалів справи, наказом генерального директора ПП «Ярес»від 2 грудня 2011 року № 3-в ОСОБА_1, адміністратору, надано щорічну відпустку на 24 календарних дня з 5 по 28 грудня 2011 року за період роботи з 25 липня 2010 року по 25 липня 2011 року, в зв'язку з придбанням путівки до ДП Санаторію «Ай-Петрі».

Наказом генерального директора ПП «Ярес»від 9 грудня 2011 року № 4-в ОСОБА_2, диспетчеру, надано щорічну відпустку на 24 календарних дня з 12 грудня 2011 року по 6 січня 2012 року за період роботи з 25 липня 2010 року по 25 липня 2011 року, в зв'язку з придбанням путівки до ДП «Клінічний санаторій імені Горького».

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до генерального директора ПП «Ярес»із заявами відповідно від 30 листопада 2011 року та від 29 листопада 2011 року з проханням утримати з їх заробітної плати 30% від вартості путівок.

Як вбачається з розрахунково-платіжних відомостей № Я-00000011 за листопад 2011 року та № Я-00000012 за грудень 2011 року кошти із заробітних плат працівників утримані не були.

Частиною першою статті 30 Закону № 2240 встановлено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Беручи до уваги те, що суму часткової вартості путівок в розмірі 2 809,80 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів сплати штрафних санкцій в розмірі 10 984,91 грн. суду також не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Ярес»(юридична адреса: 02192, м. Київ, вул. Братиславська, 3, ідентифікаційний код 30058196) на користь Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (юридична адреса: 02094, м. Київ, вул. Попудренка, 34, ідентифікаційний код 26080427, р/р 25602292579003 в ПАТ «КБ «Надра», МФО 380764) суму коштів фінансових санкцій та не перерахованих страхових коштів в розмірі 13 794 (тринадцять тисяч сімсот дев'яносто чотири) грн. 71 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А. Бояринцева

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.07.2012
Оприлюднено17.08.2012
Номер документу25366059
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-7683/12/2670

Ухвала від 29.11.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 11.12.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 11.12.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 29.11.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 07.11.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 23.05.2017

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

Постанова від 13.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 07.06.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні