Постанова
від 16.07.2012 по справі 2а-8463/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 липня 2012 року № 2а-8463/12/2670

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби звернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»податкової заборгованості в розмірі 6 393,85 грн.

Ухвалою суду від 22 червня 2012 року відкрито скорочене провадження у справі та зобов'язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали, але не пізніше 13 липня 2012 року подати до суду заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям -за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України, наказ Державної податкової адміністрації України від 23.12.2010 № 993 «Про затвердження порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби»та зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»має податкову заборгованість по сплаті пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в розмірі 6 280 грн. та по сплаті податку на додану вартість в розмірі 113,85 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»є юридичною особою та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м. Києва, ідентифікаційний код юридичної особи 37147821, місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Олександра Довженка, 18.

За результатами виїзної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»з питань дотримання вимог валютного законодавства України по договору позики від 22 червня 2010 року № 1 за період з 22 червня 2010 року по 21 вересня 2011 року Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва складено акт від 21 вересня 2011 року № 141/2202/37147821, яким встановлено порушення статті 1 Указу Президента України від 27.06.1999 № 734/99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства», а саме: одержання кредиту в сумі 64 600 євро від нерезидента без реєстрації договору позики від 22 червня 2010 року № 1, укладеного з нерезидентом компанією «Cascina Pulita» SRL (Італія), Національним банком України.

Вказаний акт підписаний та один його примірник отриманий представником ТОВ «Юкрейн агрикалчер»31 травня 2011 року.

На підставі складеного акту 4 жовтня 2011 року Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва винесено податкове повідомлення-рішення № 0002002202, яким застосовано до ТОВ «Юкрейн агрикалчер» фінансові санкції в розмірі 6 280 грн. за платежем: штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства України, код платежу: 21081000.

Представник ТОВ «Юкрейн агрикалчер»отримав вказане податкове повідомлення-рішення 4 жовтня 2011 року.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно статті 1 Указу Президента України від 27.06.1999 № 734/99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства»(далі -Указ № 734/99) договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за запозиченими у них кредитами, позиками в іноземній валюті, підлягають реєстрації Національним банком України.

Уповноважені банки здійснюють обслуговування операцій за договорами на підставі реєстраційних свідоцтв.

Реєстрація договорів здійснюється Національним банком України протягом семи робочих днів з дати надходження необхідних для реєстрації документів. Протягом цього строку Національний банк України видає реєстраційні свідоцтва.

Порядок реєстрації договорів та перелік документів, необхідних для реєстрації договорів, визначається Національним банком України.

Виходячи з розміру зовнішньої заборгованості, стану і умов її обслуговування, а також платіжного балансу України Національний банк України в межах своїх повноважень може визначати умови, відповідно до яких резиденти укладають договори.

У разі одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів до резидентів застосовуються фінансові санкції - штрафи у сумі, еквівалентній одному відсотку розміру одержаного кредиту чи позики і перерахованій у національну валюту України за офіційним обмінним курсом Національного банку України на день одержання кредиту, позики, з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів. Суми штрафів спрямовуються до Державного бюджету України (стаття 2 Указу № 734/99).

Статтею 3 Указу № 734/99 встановлено, що санкції, передбачені статтею 2 цього Указу та пунктом 2 статті 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», застосовуються Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ, органами державної податкової служби - до інших резидентів і нерезидентів України. Оскарження рішень про застосування фінансових санкцій здійснюється в судовому порядку.

Санкції - штрафи, зазначені у частині першій цієї статті, сплачуються не пізніше п'яти днів з дня вручення резиденту, нерезиденту рішення про накладення штрафу. У разі несплати штрафу у зазначений строк сума штрафу списується з рахунків резидента, нерезидента відповідно до законодавства.

Таким чином, за порушення статті 1 Указу Президента України від 27.06.1999 № 734/99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства»Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва правомірно накладено на ТОВ «Юкрейн Агрикалчер»штраф в розмірі 6 280 грн. Доказів реєстрації договору Національним банком України суду не пред'явлено.

За результатами перевірки дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету ТОВ «Юкрейн агрикалчер»за період з 30 березня 2011 року по 7 червня 2011 року Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва складено акт від 24 жовтня 2011 року № 323/1514, яким встановлено порушення строків сплати податкового/грошового зобов'язання по податку на додану вартість, передбаченого пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме: податкове/грошове зобов'язання в розмірі 19 950 грн. сплачено із затримкою в 69 днів.

Вказаний акт направлявся на адресу ТОВ «Юкрейн агрикалчер», зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштове відправлення повернулося до податкового органу з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

На підставі складеного акту 4 листопада 2011 року Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва винесено податкове повідомлення-рішення № 15060/1514/0, яким накладено на ТОВ «Юкрейн агрикалчер»штраф в розмірі 183 грн. за платежем податок на додану вартість, код платежу: 14010100.

Вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу ТОВ «Юкрейн агрикалчер», зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштове відправлення повернулося до податкового органу з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

Згідно пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 126 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, за порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва правомірно накладено на ТОВ «Юкрейн агрикалчер» штраф в розмірі 183 грн.

Позивачем, з метою стягнення податкового боргу, направлено відповідачу податкову вимогу від 3 листопада 2011 року № 10142.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Вказана вимога направлялася на адресу ТОВ «Юкрейн агрикалчер», зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштове відправлення повернулося до податкового органу з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

Згідно облікової картки платника податків заборгованість відповідача по сплаті пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства становить 6 280 грн.

Згідно облікової картки платника податків заборгованість відповідача по сплаті податку на додану вартість становить 113,85 грн.

Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно підпункту 89.1.2 пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

3 лютого 2011 року заступник начальника Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва прийняв рішення № 10142/24-128 про опис майна ТОВ «Юкрейн агрикалчер»у податкову заставу.

Станом на день розгляду спору заборгованість в розмірі 6 393,85 грн., визначена вказаними податковими повідомленнями-рішеннями та вимогою, відповідачем не сплачена, рішення та вимога відповідачем не оскаржені.

Відповідно до підпункту 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 6 393,85 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163, 183 2 , 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Юкрейн агрикалчер»(юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Олександра Довженка, 18, ідентифікаційний код 37147821, р/р 2600901000672 в філії ПАТ «УніКредит Банк», МФО 300744) до Державного бюджету України пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в розмірі 6 280 (шість тисяч двісті вісімдесят) грн. на бюджетний рахунок № 31119029700011, одержувач: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 37995466, банк одержувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100 та податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 113 (сто тринадцять) грн. 85 коп. на бюджетний рахунок № 31117009700011, одержувач: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 37995466, банк одержувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до підпункту 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А.Бояринцева

Суддя М.А. Бояринцева

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.07.2012
Оприлюднено17.08.2012
Номер документу25366242
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-8463/12/2670

Постанова від 16.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 22.06.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні