Рішення
від 18.07.2012 по справі 5011-62/7574-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-62/7574-2012 18.07.12

за позовом: Публічного акціонерного товариства «Київенерго», м.Київ, ЄДРПОУ 00131305

до відповідача: Автогаражного кооперативу «Перемога», м.Київ, ЄДРПОУ 30552125

про стягнення 19323,01 грн.

Суддя Любченко М.О.

Представники:

від позивача: Цурка Н.О. -пров. юрисконс.

від відповідача: Дробітько Г.Є. -гол. правлін.

В засіданні суду брали участь:

ОСОБА_1. - за пасп.

СУТЬ СПРАВИ:

Позивач, Публічне акціонерне товариство «Київенерго», м.Київ звернувся до господарського суду м.Києва з позовною заявою до відповідача, Автогаражного кооперативу «Перемога», м.Київ про стягнення грошових коштів в сумі 19323,01 грн., нарахованих за самовільно спожиту електроенергію.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 16.02.2012р. під час обстеження об'єкту відповідача було виявлено самовільне підключення Автогаражного кооперативу «Перемога»до мереж електропередавальної організації без дозволу та укладання відповідного договору, про що складено акт №11908 та здійснено нарахування на суму 19323,01 грн.

Відповідач у відзиві №60/2-21 від 10.07.2012р. проти задоволення позовних вимог заперечив з тих підстав, що Автогаражний кооператив «Перемога»було підключено до мереж Публічного акціонерного товариства «Київенерго»позивачем згідно із технічними умовами №20042-Тимч. від 04.10.2000р., актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, нарядом №847 від 27.10.2000р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив:

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) врегульовано Правилами користування електричною енергією, які затверджено Постановою №28 від 31.07.1996р. Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України.

Підпунктами 15, 16 п.8.1 Правил КЕЕ встановлено, що постачальник електричної енергії має право контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів, а також складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору про постачання електричної енергії та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці.

Згідно із п.6.41 Правил КЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

Як встановлено судом, 16.02.2012р. представниками Публічного акціонерного товариства «Київенерго»за участю представника відповідача було складено акт про порушення №11908, згідно якого встановлено, що Автогаражний кооператив «Перемога»при користуванні електричною енергією за адресою: м.Київ, вул.Шпака, 3 самовільно підключився до мереж електропередавальної організації без дозволу та укладання відповідного договору. За змістом вказаного акту відповідача повідомлено, що комісія постачальника електроенергії з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 27.02.2012р.

Крім того, за актом порушень Публічним акціонерним товариством «Київенерго»виконано розрахунок вартості електроенергії, спожитої без обліку (договору) та визначено до сплати 19323,01 грн.

Акт №11908 від 16.02.2012р. та розрахунок підписано без зауважень та заперечень представником відповідача Дробітько Г.Є., що є головою правління Автогаражного кооперативу «Перемога».

За змістом п.6.42 Правил КЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Як свідчать матеріали справи, 27.02.2012р. відбулось засідання комісії з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією та умов договорів про постачання електричної енергії і нарахувань за ними, оформлене протоколом №28, на якому був присутній голова правління відповідача Дробітько Г.Є.

За змістом протоколу №28 від 27.02.2012р. комісією було розглянуто акт про порушення №11908 від 16.02.2012р. та прийнято рішення здійснити по вказаному акту нарахування за 12 місяців з 17.02.2011р. по 16.02.2012р., враховуючи потужність Р=16,04 кВт, розраховану виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), використаних у схемі самовільного підключення та допустимого тривалого струму, який може за ними протікати, режиму роботи 7 днів на тиждень, 12 годин на добу.

27.02.2012р. позивачем оформлено рахунок №97011908/2 на сплату вартості активної електроенергії на суму 19323,01 грн., який того ж дня отримано представником відповідача.

Як вказує позивач, відповідач вимоги енергопостачальника про оплату вартості не облікованої електричної енергії у зв'язку із самовільним підключенням, яка не є власністю споживача, за відсутності укладеного між сторонами договору, в добровільному порядку не виконав, внаслідок чого Публічним акціонерним товариством «Київенерго»заявлено вимоги про стягнення 19323,01 грн.

Відповідно до ст.32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються, зокрема, письмовими доказами.

Статтею 36 вказаного Кодексу України передбачено, що письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Згідно із ст.34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

За приписом ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.

Пунктом 1.3 Правил КЕЕ передбачено, що постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Відповідно до п.5.1 Правил КЕЕ договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Тобто, належним і допустимим доказом правомірності споживання електричної енергії є договір про постачання електричної енергії.

Наразі, як встановлено судом, відповідний договір між Публічним акціонерним товариством «Київенерго»та Автогаражним кооперативом «Перемога»укладено не було. Вказаних обставин з боку відповідача в порядку норм ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України не спростовано.

Посилання Автогаражного кооперативу «Перемога»на те, що відповідача було підключено до мереж Публічного акціонерного товариства «Київенерго»позивачем згідно із технічними умовами №20042-Тимч. від 04.10.2000р., актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, нарядом №847 від 27.10.2000р., судом до уваги не приймаються, враховуючи, що вказані документи не є договором, на підставі якого здійснюється споживання електричної енергії, а становлять лише передумову його укладання або додатки до нього.

Твердження відповідача про те, що облік спожитої електроенергії ведеться вхідним електролічильником, також судом до уваги не приймається, виходячи з того, що у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази правомірності встановлення вказаних приладів обліку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем порушено ст.26 Закону України «Про електроенергетику», п.п.1.3, 5.1 Правил КЕЕ.

Статтею 27 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є, у тому числі, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою №28 від 31.07.1996р. Національної комісії регулювання електроенергетики України, встановлено Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, що затверджена Постановою №562 від 04.05.2006р. Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Пунктом 1.2 Методики передбачено, що остання застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Підпунктом 5 п.2.1 вказаного нормативно-правового акту встановлено, що Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі енергопостачальника.

За таких обставин, за актом порушень №11908 від 16.02.2012р. Публічним акціонерним товариством «Київенерго»виконано розрахунок вартості електроенергії, спожитої без обліку (договору) відповідно до формули 2.7 Методики та визначено до сплати 19323,01 грн.

Як було зазначено вище, 27.02.2012р. позивачем оформлено рахунок №97011908/2 на сплату вартості активної електроенергії на суму 19323,01 грн., який того ж дня отримано представником відповідача.

Наразі, доказів оплати рахунку №97011908/2 від 27.02.2012р. Автогаражним кооперативом «Перемога»до матеріалів справи не представлено, внаслідок чого позовні вимоги про стягнення грошових коштів в сумі 19323,01 грн., нарахованих за самовільно спожиту електроенергію, підлягають задоволенню.

Згідно із ст.49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає стягненню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Київенерго», м.Київ до Автогаражного кооперативу «Перемога», м.Київ про стягнення 19323,01 грн. задовольнити.

Стягнути з Автогаражного кооперативу «Перемога»(03113, м.Київ, Шевченківський район, вул.Миколи Шпака, буд.3, ЄДРПОУ 30552125) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго»(01001, м.Київ, Печерський район, пл.Івана Франка, 5, ЄДРПОУ 00131305) грошові кошти в сумі 19323,01 грн., нараховані за самовільно спожиту електроенергію, а також судовий збір у розмірі 1609,50 грн.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

У судовому засіданні 18.07.2012р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повне рішення складено 23.07.2012р.

Суддя М.О.Любченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.07.2012
Оприлюднено27.07.2012
Номер документу25382154
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-62/7574-2012

Ухвала від 03.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 15.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 11.06.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Рішення від 18.07.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні