Постанова
від 19.07.2012 по справі 2а-5907/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2012 р. м. Львів № 2а-5907/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Івашків В.І., представника позивача Іваховича Р.Р., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Городоцькому районі Львівської області до колективного підприємства «Галинка»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Городоцькому районі Львівської області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до колективного підприємства «Галинка»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1412,77 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. 06 серпня 2009 року управління ПФУ та відповідач уклали договір про розстрочення сплати накладених (нарахованих) штрафів та пені на суму 1716,73 грн. Оскільки відповідач неналежно виконував взяті на себе зобов'язання згідно зі згаданим вище договором управління ПФУ на підставі п. 9 Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 01 січня 2009 року, достроково його розірвало, про що також повідомило відповідача. З урахуванням часткової сплати заборгованість КП «Галинка»станом на 26 травня 2012 року становить 1412,77 грн. і залишається непогашеною, у зв'язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду. Представник позивача таку позицію підтримав, просив позов задовольнити повністю.

Відповідач не забезпечив участь свого представника у судовому засіданні. Про місце, дату та час судового розгляду справи повідомлений завчасно належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Причин неявки не повідомив, заперечень проти позову чи клопотань процесуального характеру суду також не подавав. За таких обставин суд на підставі ст.ст. 71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі відповідача.

Суд заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі -Закон № 2464), який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку. У абзаці 5 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

КП «Галинка»як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до п. 6 ч. 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Статтею 20 згаданого Закону визначено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача відповідно до вимог пункту 1 статті 14 цього Закону є календарний місяць.

Згідно із п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

У пункті 14-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що суми накладених (нарахованих) штрафів та пені у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року і суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, можуть бути за бажанням страхувальника розстрочені на 60 календарних місяців у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, з відстроченням першого платежу на 90 календарних днів. Договір про розстрочення підлягає достроковому розірванню, якщо страхувальник не сплачує в повному обсязі поточні платежі із страхових внесків або не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості із штрафів та пені протягом трьох базових звітних періодів.

Відповідно до пунктів 4, 6, 8, 9 Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, затвердженого постановою Пенсійного фонду України № 15-1 від 21.05.2009 року (який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин), розстрочення здійснюється за рішенням органів Пенсійного фонду України за заявою страхувальника, яка надається (надсилається) управлінню Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті за місцем взяття на облік страхувальника за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. На підставі рішення про розстрочення управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті укладає з страхувальником договір про розстрочення за зразковою формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Сплата розстрочених сум здійснюється рівними частками у строки, установлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для місячного базового звітного періоду. Керівник управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті зобов'язаний прийняти рішення про дострокове розірвання договору про розстрочення, якщо, зокрема, страхувальник не сплачує у повному обсязі поточні платежі із сплати страхових внесків. З дня дострокового розірвання договору про розстрочення страхувальник зобов'язаний сплатити невнесену суму розстроченого боргу зі сплати штрафів та пені.

06 серпня 2009 року управлінням ПФУ у Городоцькому районі Львівської області уклало з комунальним підприємством «Галинка»договір про розстрочення сплати накладених (нарахованих) штрафів та пені на суму 1716,73 грн. з серпня 2009 року до травня 2014 року з відстрочкою першого платежу на 90 календарних днів.

11 травня 2012 року позивач надіслав КП «Галинка»повідомлення про те, що через несплату розстрочених сум у визначені строки згаданий вище договір від 06.08.2009 року розірвано, у зв'язку з чим необхідно сплатити заборгованість в сумі 1562,57 грн. Свідченням того, що відповідач отримав зазначений лист є повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого долучена до справи.

Судячи з долучених до справи доказів, зокрема картки особового рахунку страхувальника загальна сума заборгованості відповідача по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням часткової сплати, станом на 26.05.201 2року становить 1412,77 грн. та залишається непогашеною.

Отже, позовні вимоги управління ПФУ у Городоцькому районі є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи та дослідженими у судовому засіданні доказами, і підлягають до задоволення.

З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 71, 94, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з колективного підприємства «Галинка»(Львівська область, Городоцький район, село Коропуж; ідентифікаційний код: 30933969) на користь управління Пенсійного фонду України у Городоцькому районі Львівської області (Львівська область, м. Городок, вул. Львівська, 16; ідентифікаційний код 20847508) заборгованість в сумі 1412 (одна тисяча чотириста дванадцять) гривень 77 копійок.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2012 року.

Суддя Москаль Р.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.07.2012
Оприлюднено23.08.2012
Номер документу25388396
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-5907/12/1370

Ухвала від 10.04.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 23.05.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кухар Наталія Андріївна

Постанова від 19.07.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 06.07.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 06.07.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні