Постанова
від 25.06.2012 по справі 2а-4471/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 червня 2012 р. № 2а-4471/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-судді Ланкевича А.З.

секретар судового засідання Гіщинська С.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби до Приватного малого підприємства «Стимул» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом, в якому просить надати дозвіл на погашення суми податкового боргу у розмірі 28 450 грн. 00 коп. за рахунок майна платника податків - Приватного малого підприємства «Стимул», що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача наявний податковий борг по платежах до бюджету на загальну 28 450 грн. 00 коп., що виник внаслідок нездійснення підприємством своєчасної сплати податкових зобов'язань, проте, відповідачем не вживаються заходи щодо його погашення, відтак, просить суд надати дозвіл на погашення всієї суми податкового боргу 28 450 грн. 00 коп. за рахунок майна боржника Приватного малого підприємства «Стимул», що перебуває у податковій заставі.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшло клопотання в якому він позов підтримує з підстав наведених в позовній заяві, просить слухати справу за його відсутності, а відтак, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі представників сторін.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відповідно до п.14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України , орган стягнення - це державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Пунктом 20.1.28 статтею 20 ПК України визначено права органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належить застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

В силу п.15.1 ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п.16.1.4 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідач - Приватне мале підприємство «Стимул»зареєстроване як юридична особа 13.12.1994 року, включене до ЄДРПОУ та присвоєно ідентифікаційний код 22382108, взяте на облік платника податків в Державній податковій інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби 27.12.1994 року за №149, що підтверджується довідкою №70 від 08.05.2012 року про взяття на облік платника податків.

Як вбачається з довідки №2629/10/19-0 від 07.05.2012 року Приватне мале підприємство «Стимул», згідно карток особових рахунків, має податковий борг по сплаті грошових зобов'язань до бюджету станом на 04.05.2012 року в сумі 28 450 грн. 00 коп., наявною в матеріалах справи.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Пуктом 87.2 статтею 87 ПК України вказано, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно із п.89.2 ст.89 ПК України , право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. Пунктом 3.1. Порядку застосування податкової застави органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України №1043 від 24.12.2010 року , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 року за №1438/18733, встановлено, що податковий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі застав.

З матеріалів справи вбачається, що майно Приватного малого підприємства «Стимул»перебуває у податковій заставі та згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна податковим органом здійснено запис в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна про податкову заставу.

22.09.2008 року податковим керуючим здійснено опис активів, на які поширюється право податкової застави відповідача, який оформлений актом №16 від 22.09.2012 року на загальну суму 20 000 грн. 00 коп.

Державною податковою інспекцією у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби винесено першу податкову вимогу форми "Ю1" №1/258 від 24.12.2001 року та другу податкову вимогу форми "Ю2" №2/12 від 21.01.2003 року, які відповідач отримав 24.12.2001 року та 22.01.2003 року.

Відповідно до п.95.1 та п.95.2 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно із нормою п.95.3 ст.95 ПК України , орган державної податкової служби повинен звернутися до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Відтак, лише рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Оскільки податковий борг в сумі 28 450 грн. 00 коп. Приватним малим підприємством «Стимул»самостійно не сплачено, докази сплати відповідачем боргу в матеріалах справи відсутні, вжиті податковим органом заходи погашення податкового боргу не дали позитивних результатів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задоволити в повному обсязі.

Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби на погашення податкового боргу в сумі 28 450 (двадцять вісім тисяч чотириста п'ятдесят) грн. 00 коп. за рахунок майна, що належить Приватному малому підприємству «Стимул», що перебуває у податковій заставі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий Ланкевич А.З.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.06.2012
Оприлюднено22.08.2012
Номер документу25388477
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4471/12/1370

Постанова від 25.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Ланкевич Андрій Зіновійович

Ухвала від 24.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Ланкевич Андрій Зіновійович

Ухвала від 24.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Ланкевич Андрій Зіновійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні