ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17 липня 2012 року № 2а-8821/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качура І.А., при секретарі Хрімлі К.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредо Престиж»про стягнення заборгованості у розмірі 1555, 14 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва (надалі по тексту також -Позивач) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредо Престиж»(надалі -Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 1555, 14 грн.
Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито скорочене провадження у справі на підставі статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідача зобов'язано у сток до 17.07.2012р. або у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення на позов або заяву про визнання позову через канцелярію суду.
Поштове відправлення з ухвалою про відкриття скороченого провадження у справі, надіслане відповідачу на адресу, яка міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 167 КАС України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що поштове відправлення надсилалось на адресу відповідача, інформація про яку внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вважається врученою відповідачу.
Оскільки відповідачем не подано заперечення на позов, судом на підставі частин третьої, п'ятої статті 183-2 КАС України здійснено розгляд справи за наявними матеріалами.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.
Відповідач перебуває на обліку як платник єдиного внеску в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва з 29.08.2007р. і згідно ст. 444 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010р. (надалі по тексту також - Закон) є платником єдиного внеску. Згідно ч. 8 ст. 9 даного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідній базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Згідно ч. 12 ст. 9 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до закону нараховується єдиний внесок.
Днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду -день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою -день прийняття до виконання банком або іншою установою -членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно -правову або кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 ч. 1 ст. 4, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 ч. 1 ст. 7 Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платника податків єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Матеріалами справи встановлено, що Відповідач як платник єдиного внеску має 5 клас професійного ризику виробництв та розмір єдиного внеску -36, 8%.
ч.2 ст. 25 встановлено, що у разі виявлення своєчасно несплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплати суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує з органом Пенсійного фонду, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом 10 робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до Пенсійного фонду вищого рівня чи у судовому порядку.
Якщо платник єдиного внеску протягом 10 днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до розділу VI п. 6.3. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки у випадках: - якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доводу (прибутку) фізичних осіб -підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті; - якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску; - якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій.
Судом встановлено, що за таких обставин Відповідачу було виписано вимогу №516 від 07.05.2012р. про сплату боргу в розмірі 12648, 48 грн., яка була отримана повноважним представником Відповідача 11.05.2012р.
При цьому, заборгованість виникла за жовтень, лютий, березень 2012р. у розмірі 1555, 14 грн., що підтверджується належним чином засвідченою копією картки особового рахунку Відповідача за вказаний період.
Таким чином на момент подачі позову, заборгованість зі сплати єдиного внеску Відповідача не ліквідована у розмірі 1555, 14 грн., з них 1416, 56 грн., заборгованість як платника єдиного внеску, який має найманих працівників; 138, 58 грн. заборгованість по утриманні із заробітної плати найманих працівників.
Згідно з частиною першою статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69-71, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредо Престиж», код ЄДРПОУ 35316266, що зареєстроване за адресою, 03115, м. Київ, пр. Перемоги, 136, кв. 34, на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 1555 грн. 14 коп. (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят п'ять гривень чотирнадцять копійок) на рахунки: 1416, 56 грн. на р/р 37198005002628; 138, 58 грн. на р/р 37198083002628, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019.
Постанову суду виконати негайно.
Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя І.А. Качур
Суддя І.А. Качур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25404499 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Качур І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні