cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" липня 2012 р. Справа № 49/136-б
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Хандуріна М.І., суддів:Білошкап О.В., Погребняка В.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні скарги Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 31.05.2012 у справі господарського суду№ 49/136-б міста Києва за заявоюПриватного підприємства "Трейдмакс-Інвест" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Електро-Ком-Дн" про визнання банкрутом, за участю представників сторін:
ДПІ у Печерському районі м. Києва -Ткач С.С. (дов. від 05.03.2012);
встановив:
Ухвалою господарського суду м. Києва від 08.08.2011 за заявою Приватного підприємства "Трейдмакс-Інвест" порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Електро-Ком-Дн" з урахуванням особливостей, визначених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду м. Києва від 19.08.2011 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Електро-Ком-Дн", визнано Приватне підприємство "Трейдмакс-Інвест" кредитором боржника на суму 20000,00 грн. Відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора - Приватне підприємство "Трейдмакс-Інвест", якого зобов'язано подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом та письмово повідомити всіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, в строк до 19.08.2012 надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 21.03.2012 (суддя Митрохіна А.В.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута. Ліквідовано ТОВ "Електро-Ком-Дн" як юридичну особу у зв'язку з банкрутством.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 31.05.2012 (колегія суддів у складі: Кошіль В.В. -головуючий, Моторний О.А., Шапран В.В.) ухвалу господарського суду м. Києва від 21.03.2012 залишено без змін.
В касаційній скарзі Державна податкова інспекція (ДПІ) у Печерському районі м. Києва просить скасувати ухвалу суду першої інстанції від 21.03.2012 та постанову суду апеляційної інстанції від 31.05.2012, справу направити до суду першої інстанції. В обґрунтування посилається на порушення норм матеріального та процесуального права, а саме ст.ст. 33, 34, 43 ГПК України, ст.ст. 1, 7, 23, 30, 32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку постанову апеляційної інстанції та ухвалу суду першої інстанції на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судами норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом, з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон), норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України та чинного цивільного законодавства.
Згідно з ч. 6 ст. 3 1 Закону при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Згідно зі ст. 25 Закону з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження керівника боржника банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, вживає заходів спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.
За приписами частин 1, 2, 6 ст. 30 Закону після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів.
Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень, порушених кредиторами боржника та повідомлення зазначених кредиторів про перебування боржника в ліквідаційній процедурі та права кредиторів згідно з частиною 5 статті 52 подати свої грошові вимоги. Наслідком належного виконання ліквідатором зазначених обов'язків буде встановлення заставних, конкурсних кредиторів боржника.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавцем передбачено подання за наслідком проведеної ліквідаційної процедури повного звіту ліквідатора про всі дії, вчинені ліквідатором в ході процедури ліквідації, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом, та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками всієї ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).
Як вбачається з матеріалів справи, постановою господарського суду м.Києва від 19.08.2011 ТОВ "Електор-Ком-ДН" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру; зобов'язано ліквідатора боржника подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом та письмово повідомити всіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, в строк до 19.08.2012 надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора.
На виконання вказаної постанови 22.07.2012 ліквідатором подано на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, які ухвалою суду від 21.03.2012 були затверджені.
Затверджуючи ліквідаційний баланс господарський суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, виходили з того, що ліквідатор належним чином вжив усіх необхідних заходів для розшуку майна та коштів ТОВ "Електор-Ком-ДН" , зокрема були направлені запити до ГУ МВС в м. Києві УДАІ, ГУ земельних ресурсів КМДА управління земельного кадастру, ГУ статистики в м. Києві, Інспекції в м. Києві, Інспекції державного технічного нагляду, Інспекції головного державного реєстратора флоту України, Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, ДП "Український інститут промислової власності" Філія "Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг", Державного департаменту інтелектуальної власності, інспекції головного державного реєстратора флоту України, Державної митної служби України, Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України, обслуговуючого банку боржника про закриття рахунків.
До звіту додані відповіді на вказані запити від Головного управління земельних ресурсів про відсутність у боржника земельних ділянок, від Інспекції державного технічного нагляду про відсутність у власності боржника тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів; від Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про те, що боржник серед власників, які володіють 10% і більше пакетів акцій емітентів відсутній, від Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС в м. Києві про відсутність у боржника на праві власності транспортних засобів; від Київського міського бюро технічної інвентаризації про те, що право власності на об'єкти та нежилі приміщення за боржником не зареєстровані.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами, долученими ліквідатором до матеріалів справи із звітом ліквідатора про проведену роботу (а.с. 137 - 175 т. 1).
Тобто, як вірно встановлено судами попередніх інстанцій, ліквідатором була проведена робота щодо виявлення товарно-матеріальних цінностей та інших активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського володіння, розрахункових рахунків боржника та грошових коштів на них
Зважаючи на вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які дослідивши звіт ліквідатора ТОВ "Електро-Ком-ДН", визнали його повним, виваженим, а дії ліквідатора такими, що здійснені у межах та відповідності до приписів ст.ст. 31, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому дійшли обґрунтованого висновку про його затвердження ухвалою від 21.03.2012.
Твердження скаржника про безпідставне порушення провадження у справі, оскільки ініціюючим кредитором не буди дотримані вимоги ст. 7, 52 Закону, так як не надані докази неплатоспроможності боржника, колегією суддів до уваги не приймаються як такі, що спростовуються матеріалами справи.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, грошові вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Трейдмакс-Інвест" підтверджені виконавчим написом № 982 приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу на підставі протесту векселя про неоплату простого векселя серії АА № 148677 від 12.11.2009.
03.08.2011 державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві було винесено постанову ВП № 27935226 про повернення виконавчого документа стягувачеві у зв'язку з неможливістю виконання.
Отже, судами встановлено безспірність вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство.
Крім того, судом першої інстанції прийнято як належний доказ відсутності боржника за адресою місцезнаходження - витяг з ЄДРПОУ станом на 28.12.2010, в якому вказано про відсутність юридичної особи ТОВ "Електор Ком-Дн" за місцезнаходженням.
Суд апеляційної інстанції погодився із зазначеними висновками місцевого господарського суду.
За таких обставин, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що під час розгляду справи господарським судами попередніх інстанцій фактичні обставини справи встановлено на основі повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки судів відповідають цим обставинам і їм надана правильна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для скасування ухвали суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції немає.
Керуючись статтями 111 7 , 111 9 , 111 12 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва залишити без задоволення.
Постанову Київського апеляційного господарського суду від 31.05.2012 у справі № 49/136-б залишити без змін.
Головуючий Хандурін М.І.
Судді Білошкап О.В.
Погребняк В.Я.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2012 |
Оприлюднено | 30.07.2012 |
Номер документу | 25404814 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Хандурін М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні