Рішення
від 24.07.2012 по справі 5006/2/56/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

24.07.12 р. Справа № 5006/2/56/2012

Господарський суд Донецької області у складі судді Уханьової О.О. при секретарі судового засідання Фоменко А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали:

за позовом - Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» м. Київ

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛГ» м. Маріуполь

про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 111471,24грн.

за участю представників сторін:

від позивача - Приходько В.М. - за довіреністю,

від відповідача - не явився

СУТЬ СПРАВИ:

26.06.2012р. ПАТ «ОТП Банк» м. Київ (далі - позивач) звернулочь господарського суду Донецької області з позовом №902-12-4-3/384 від 11.06.2012р. про стягнення з ТОВ «СЛГ» м. Маріуполь заборгованості за договором про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. в розмірі 111471,24грн., з яких: заборгованість за кредитом - 97188,68грн., заборгованість за нарахованими відсотками - 10464,42грн., пеня за несвоєчасне виконання умов договору - 3818,14грн.

В підтвердження позовних вимог надав копію договору про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р., рух коштів по рахунку ТОВ «СЛГ», розрахунок заборгованості за договором овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р.

У зв'язку з неявкою відповідача у судове засідання та необхідністю витребування додаткових документів господарський суд на підставі ст. 77 ГПК України відклав розгляд справи на 24.07.2012р.

24.07.2012р. через канцелярію господарського суду позивач надав оригінали виписок по рахунку ТОВ «СЛГ».

Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81-1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Приймаючи до уваги, що ухвали господарського суду направлялись відповідачу за належною адресою (тобто зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до спеціального витягу №14217809 від 09.07.2012р.), він вважається належним чином повідомленим про час і місце розгляду судом справи.

Господарський суд вирішує спір по суті без явки представників відповідача на підставі ст. 75 ГПК України за наявними в матеріалах справи документами, оскільки вони є достатніми для вирішення спору.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,

ВСТАНОВИВ :

Предметом спору по даній справі є стягнення з відповідача заборгованості в сумі в розмірі 111471,24грн., з яких: заборгованість за кредитом - 97188,68грн., заборгованість за нарахованими відсотками - 10464,42грн., пеня за несвоєчасне виконання умов договору - 3818,14грн.

Підставою звернення є неналежне виконання відповідачем підписаного сторонами договору овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.

З матеріалів справи вбачається, що 28.11.2012р. ПАТ «ОТП Банк» м. Київ (далі - банк) та ТОВ «СЛГ» М. Маріуполь (далі - позичальник) підписали договір про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р.

Відповідно до термінів, зазначених в п.4 частини №1 договору цей договір зі всіма змінами та додатками до нього - кредитний договір.

Овердрафт - короткостроковий кредит, при якому позичальник має поновлювальне право на здійснення оплати розрахункових документів понад залишок коштів на поточному рахунку, відкритому в банку, в межах ліміту овердрафту, що встановлюється банком (відповідно до термінів договору).

За своєю правовою природою договір №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. є кредитним договором, правовідносини за яким регулюються розділом 2 глави 71 Цивільного кодексу України "Позика. Кредит. Банківський вклад", параграфом 1 глави 35 Господарського кодексу України, Законами України "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та іншими нормативно-правовими актами.

Істотними умовами у кредитному договорі є мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов'язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов'язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту (ч.2 ст.345 ГК України).

Відповідно до умов цього договору банк надав позичальнику овердрафт в межах ліміту, визначеного у частині №1 цього договору, а позичальник прийняв овердрафт, зобов'язався належним чином використати та повернути банку суму отриманого овердрафту, а також сплатити відповідну плату за користування овердрафтом і виконати всі інші зобов'язання, як вони визначені у цьому договорі.

Відповідно до п.2. частини №1 договору банк надав позичальнику овердрафт, а позичальник прийняв його на наступних умовах:

Ліміт овердрафту - 100000,00грн.

Цільове використання овердрафту - на поповнення обігових коштів, на погашення процентів, що нараховані на непрострочений кредит.

Річна база нарахування - 365календарних днів у році.

Строк дії ліміту овердрафту - до 27.11.2012р. Строк користування овердрафтом - 30 календарних днів з дня виникнення заборгованості за овердрафтом до дня погашення заборгованості за овердрафтом. День виникнення та день погашення заборгованості вважаються одним днем.

Сторони домовились, що для розрахунку процентів за користування кредитом буде використовуватись фіксована процентна ставка - 30% річних, з розрахунку річної бази нарахування процентів.

Відповідно до п.1.3. частини №2 договору право позичальника на отримання овердрафту виникло з моменту виконання наступних умов:

1) за вимогою, на умовах та за переліком запропонованим банком укладення та набрання чинності документом чи документами забезпечення;

2) наявність в банку поточного рахунку позичальника в українській гривні та сплати банку комісії у відповідності з тарифами;

3) надання позичальником та/чи будь-якими третіми особами, що виступають майновими поручителями, поручителями чи гарантами позичальника: копій установчих документів (рішення про заснування підприємства, статут, свідоцтво про державну реєстрацію та інше, всіх доповнень і змін до них; копій документів, що прийнятті на основі положень чинного законодавства України і установчих документів, що підтверджують повноваження представників, які необхідні для укладання цього договору та інших договорів, посилання на які є в цьому договорі; копій документів, що підтверджують додержання порядку укладання (схвалення, обговорення, затвердження) цього договору та інших договорів, посилання на які є в цьому договорі;

4) за вимогою банку надання банку звіту про проведення незалежної оцінки предмету застави в порядку, передбаченому чинним законодавством України;

5) на умовах, що визначаються банком, укладання договору страхування предмету застави та інших договорів страхування додатково визначених банком та отримання банком платіжного/их документу/ів, що свідчить про сплату позичальником страхового/их платежу/ів (премії/й);

6) надання позичальником в банк копії/й діючого/их договоріу/ів оренди предмету застави (за наявності);

7) надання позичальником в банк копії/й діючого договору/ів оренди предмету застави (за наявності);

8) виконання умов цього договору, документів забезпечення та інших договорів, вказаних в п.1.3. цього договору, які мають бути виконані до надання банком кредиту (траншу) (якщо такі умови будуть визначені);

9) відсутність у позичальника власних коштів для погашення нарахованих процентів на непрострочений кредит та за умови, що наданий кредит не буде перевищувати ліміт овердрафту.

Відповідно до п.1.4. ч.2 договору проценти за користування кредитом розраховуються на основі фіксованої процентної ставки, з розрахунку річної бази нарахування процентів.

Проценти нараховуються на фактичну суму наданих кредитних коштів і за фактичний час використання таких коштів, включаючи день видачі та виключаючи день повернення. Нарахуванню підлягають проценти в останній календарний день місяця включно.

Нараховані проценти (крім процентів за прострочений кредит) сплачується позичальником щомісячно, в перший банківський день кожного календарного місяця, наступного за місяцем нарахування процентів. Проценти за користування простроченим кредитом підлягають оплаті одночасно із поверненням простроченого кредиту. Проценти сплачується позичальником шляхом внесення коштів на поточний рахунок у банку.

Сторони цим дійшли згоди, що в разі порушення позичальником умов п.2.3.5.,2.3.11,2.3.12 та/чи підпункту к) п.2.3.7., цього договору, розмір фіксованої процентної ставки, що застосовується за цим договором, підвищується на 2% річних.

Підвищення розміру фіксованої процентної ставки, передбачене п.1.4.1.4. цього договору, буде здійснено в разі порушення та не потребує укладання будь-якого додаткового договору до кредитного договору та сторони згодні з таким підвищенням фіксованої процентної ставки по відношенню до всієї неповернутої суми кредиту, при цьому, фіксована процентна ставка по кредиту підлягає підвищенню в перший банківський день місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено та/чи виявлено порушення.

Після підвищення фіксованої процентної ставки, в порядку передбаченому будь-яким з підпунктів п.1.4.1.4. цього договору та за умови усунення позичальником порушення та подальшого належного виконання позичальником умов кредитного договору, розмір фіксованої процентної ставки зменшується на 2% річних відповідно та в порядку передбаченому цим договором.

Зменшення фіксованої процентної ставки, передбачене п.1.4.1.4.2. цього договору, буде здійснено в силу усунення позичальником порушення з обов'язковим повідомленням банку щодо усунення порушення, та не потребує укладання додаткового договору до кредитного договору, та сторони згодні з таким зменшенням фіксованої процентної ставки по відношенню до всієї неповернутої суми кредиту, при цьому фіксована процентна ставка по кредиту підлягає зменшенню в перший банківський день місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено усунення порушення та подальше належне виконання позичальником своїх зобов'язань передбачених умовами договору.

Відповідно до застереження, визначеного у підпункті 1.4.4.3. договору підписанням цього договору сторони висловлюють свою цілковиту згоду щодо зафіксованого кредитним договором порядку зміни розміру фіксованої процентної ставки без укладання будь-яких додаткових договорів до кредитного договору та сторони підтверджують, що зафіксований кредитним договором порядок зміни розміру фіксованої процентної ставки не є збільшенням розміру процентів за користування кредитом в односторонньому порядку. Сторони цим також підтверджують, що вони повністю ознайомлені та цілком згодні з порядком визначення плати за кредит та окремими елементами цього порядку.

При надходженні до банку коштів для виконання боргових зобов'язань, банк спрямовує такі кошти в погашення боргових зобов'язань в такій черговості: прострочені проценти за користування кредитом( якщо прострочення матиме місце); проценти, нараховані на прострочену до сплати суму кредиту (якщо прострочення матиме місце); прострочена до повернення сума кредиту (якщо прострочення матиме місце); пеня за несплату в строк процентів (якщо прострочення матиме місце); пеня, за неповернення в строк суми кредиту (якщо прострочення матиме місце); термінові проценти за користування кредитом; сума основного боргу за кредитом; інші платежі.

Сума всіх траншів виданих в рамках ліміту овердрафту, крім простроченого кредиту, підлягає поверненню не пізніше останнього банківського дня строку користування овердрафтом. Прострочений кредит підлягає поверненню банку негайно, з моменту його виникнення . На момент закінчення останнього банківського дня строку користування овердрафтом, у позичальника не повинно бути дебетового залишку на поточному рахунку.

Надання позичальнику овердрафту в рамках цього договору припиняється по закінченню останнього банківського дня строку дії ліміту овердрафту, при цьому, не зважаючи на положення п.1.6.1. цього договору, позичальник зобов'язаний повернути банку суму всіх траншів, що видані в рамках цього договору, не пізніше останнього банківського дня строку дії ліміту овердрафту. Позичальник несе відповідальність за незалежне визначення строку повернення кредиту.

Відповідно до п.1.8. договору у випадку невиконання позичальником боргових зобов'язань понад 7 календарних днів чи невиконання позичальником або третіми особами інших умов кредитного договору, документів забезпечення та/чи будь-яких інших умов договорів (право чинів) укладених між банком та позичальником, та/чи між банком та третіми особами, що існували на момент укладання кредитного договору, чи таких, що будуть укладені в майбутньому, понад 7 календарних днів та/або у випадку пред'явлення будь-яких позовів відносно предмету застави на суму (ціну). Що складає більш ніж 10% від ринкової вартості предмета застави, та/або у випадку пред'явлення будь-яких позовів відносно позичальника на суму (ціну), що складає більш ніж 10% від розміру (суми) кредиту), та/або у випадку пред'явлення позичальником та/або третіми особами будь-яких позовів до банку вважається таким, що реалізував своє право щодо вручення позичальнику вимоги про дострокове виконання боргових зобов'язань у повному розмірі, а позичальник вважається таким, що допустив істотне порушення умов кредитного договору та отримав вимогу банку в зв'язку з чим позичальник зобов'язаний погасити боргові зобов'язання в повному розмірі протягом наступних 7 календарних днів, що слідують за останнім днем строку порушення зобов'язань.

Незважаючи на інші положення цього договору, банк має право вимагати дострокового виконання боргових зобов'язань в цілому або у визначеній банком частині у випадку невиконання позичальником та/або поручителем, та/або майновим поручителем своїх боргових та/чи інших зобов'язань за цим договором чи іншими укладеними з банком договорами та/або умов документів забезпечення. При цьому, зобов'язання позичальника щодо дострокового виконання боргових зобов'язань в цілому настає з дати відправлення банком на адресу позичальника, зазначену у цьому договорі, відповідної письмової вимоги та повинно бути проведено позичальником протягом 7 календарних днів з дати відправки вимоги.

За невиконання або неналежне виконання прийнятих на себе зобов'язань по цьому договору позичальник несе відповідальність в порядку і на умовах, визначених в цьому договорі, а саме: за порушення позичальником прийнятих на себе зобов'язань стосовно повернення кредитних коштів, сплаті процентів за користування кредитними коштами у визначені цим договором строки, позичальник сплачує банку пеню за кожний день порушення грошових зобов'язань виходячи з розміру подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діє на момент такої сплати від суми простроченого/несвоєчасного сплаченого платежу, до повного виконання такого зобов'язання (п.4.1. договору).

Цей договір набуває чинності з моменту підписання сторонами обох частин цього договору (дата договору), включаючи всі додатки до нього (додатки складають невід'ємну частину цього договору), і діє до виконання сторонами взятих на себе зобов'язань по цьому договору в повному обсязі (п.8.1. договору).

Господарський суд робить висновок, що сторонами в договорі про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. погоджені всі істотні умови, відсутні докази його припинення або визнання недійсним, тому зазначений договір наразі є чинним, дійсним та обов'язковим для виконання сторонами.

За умовами ст.193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст.ст.525-526 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК України) зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.3 ст. 1049 ЦК України позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

Як вбачається з матеріалів справи, протягом дії договору про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. банком надавались позичальнику грошові кошти, в межах встановленого договором ліміту, за користування якими банк відповідно до п.1.4. договору нараховував відсотки за користування кредитом .

Факт надання кредиту банком та отримання позичальником кредитних коштів підтверджується випискою з банківського рахунку позичальника №26003201318802, відповідно до якої заборгованість відповідача за договором про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. становить 97188,68грн.

Всупереч приписам закону та умовам договору, позичальник взяті на себе зобов'язання належним чином не виконував, отримані кошти у встановлені строки не повертав, плату за кредит своєчасно та в повному обсязі не сплачував, у зв'язку з чим банк звернувся до нього з вимогою №902-01-06/266 від 24.04.2012р., в якій банк повідомив ТОВ «СЛГ» про суму заборгованості за кредитним договором станом на 12.04.2012р. та на підставі п. п. 1.8. кредитного договору вимагав дострокового виконання боргових зобов'язань у повному розмірі протягом 7 календарних днів з дати відправлення даної вимоги. Незважаючи на отримання зазначеної вимоги відповідачем (факт отримання 10.05.2012р. директором ТОВ «СЛГ» зазначеного повідомлення підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, наданого до матеріалів справи), воно було залишено ним без відповіді та задоволення, доказів протилежного під час вирішення спору сторонами не надано.

Згідно з ч.2 ст.1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу. Частиною другою ст.530 Цивільного кодексу України встановлено, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Враховуючи наведені обставини та беручи до уваги приписи викладених норм, господарський суд робить висновок, що позичальник був зобов'язаний достроково виконати в повному обсязі зобов'язання за договором про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р.

Оскільки, як зазначає позивач, вищевказаний обов'язок відповідачем виконаний не був, в подальшому банк відповідно до п. 4.2. кредитного договору №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р нараховував пеню за кожний день порушення грошових зобов'язань з розмірі подвійної ставки НБУ, яка діє на момент такої сплати від суми простроченого/несвоєчасного сплаченого платежу, до повного виконання такого зобов'язання.

Як зазначає позивач, наразі позичальником не повернуті банку грошові кошти в сумі 111471,24грн., а саме: не сплачена заборгованість за кредитом в сумі 97188,68грн., не сплачені відсотки за користування ними в сумі 10464,42грн. за період з 30.11.2011р. по 10.06.2012р., не сплачена пеня за порушення строків повернення кредитних коштів та сплаті процентів за користування ними в сумі 3818,14грн. за період з 30.12.2011р. по 30.03.2012р. На вимогу суду, позивачем до матеріалів справи №5006/2/56/2012 надані документи первинного бухгалтерського обліку (виписки з відповідних рахунків), які відповідно до ст.ст. 1,9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» підтверджують наявність у відповідача заборгованості у зазначених сумах.

Відповідно до ст.ст.611, 612 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов'язання, якщо він не приступив до його виконання або не виконав у строк, встановлений договором або законом.

За приписами ч.6 ст.232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підставі умов кредитного договору нараховано та пред'явлено до стягнення пеню за порушення строків повернення кредитних коштів та сплаті процентів за користування ними в сумі 3818,14грн. за період з 30.12.2011р. по 30.03.2012р.

Проаналізувавши надані позивачем розрахунки, господарський суд дійшов висновку щодо правомірності стягнення зазначеної пені, тому задовольняє позовні вимоги про стягнення штрафних санкцій в обґрунтованій частині в сумі 3818,14грн.

Відповідачем до прийняття судового рішення не надано доказів погашення заборгованості за кредитним договором, в результаті чого господарський суд робить висновок, що сплату цих сум заборгованості не здійснено до теперішнього часу.

Таким чином, господарський суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості за договором про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. в розмірі 111471,24грн., з яких: заборгованість за кредитом в розмірі 97188,68грн., заборгованість за відсотками в розмірі 10464,42грн. за період з 30.11.2011р. по 10.06.2012р., пеня в розмірі 3818,14грн., нарахована за період з 30.12.2011р. по 30.03.2012р., є правомірними, доведеними та обґрунтованими належним чином, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи, що вимоги позивача задоволені в повному обсязі, спір виник з вини відповідача, на останнього покладається сплачений позивачем судовий збір в повному обсязі, відповідно до ст. 49 ГПК України.

На підставі гл. 48,71 Цивільного кодексу України, гл. 35,ст.67,193 Господарського кодексу України, ст.ст.33,43,49,75,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

В И Р І Ш И В:

Задовольнити позов Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛГ» м. Маріуполь про стягнення заборгованості за договором про надання овердрафту №OD-SME 102/064/2011 від 28.11.2011р. в розмірі 111471,24грн. в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛГ» (87556, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 102/11, ЄДРПОУ 34440297) на користь Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 43, ЄДРПОУ 21685166) заборгованість за кредитом в розмірі 97188,68грн., заборгованість за відсотками в розмірі 10464,42грн., пеню в розмірі 3818,14грн., 2229,42грн. судового збору.

Повний текс рішення підписаний 24.07.2012р.

Суддя Уханьова О.О.

Рішення господарського суду може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд у десятиденний термін з дня підписання повного тексту рішення

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення24.07.2012
Оприлюднено30.07.2012
Номер документу25404944
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/2/56/2012

Ухвала від 11.07.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Уханьова О.О.

Рішення від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Уханьова О.О.

Ухвала від 26.06.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Уханьова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні