Справа № 2019/274/2012
Провадження № 2/2019/60/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2012 року с. Різуненкове
Коломацький районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Яковенко А.О., при секретарі судового засідання - Талавиря С.Г.,
за участю:
позивача -не прибув
відповідача -не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Коломацького районного суду Харківської області з позовною заявою, у якій просив суд стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь позивача аліменти на утримання доньки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ј частини доходу щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до її повноліття.
В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, в обґрунтування яких зазначив наступне. Перебуваючи з ОСОБА_2 у цивільному шлюбі, у неї народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка на теперішній час потребує відповідної матеріальної підтримки з боку батька, у зв'язку з чим просила суд позов задовольнити.
В судове засідання, призначене на 26.07.2012 року, позивач не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 19).
В попередньому судовому засіданні відповідач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував.
В судове засідання, призначене на 26.07.2012 року, відповідач не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі та визнанням позову (а.с. 20).
Відповідно до ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до фактичних обставин справи ОСОБА_2 є батьком, а ОСОБА_1 - матір'ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області 23 травня 2008 року, актовий запис № 15 (а.с. 5).
Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України при призначенні аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні відповідач зазначав, що на теперішній час тимчасово не працює.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього кодексу.
Згідно з ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до довідки № 670 від 08 червня 2012 року про склад сім'ї, виданої Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області, ОСОБА_1, проживає разом з дитиною: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6).
Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»15.05.2006 N 3 при вирішенні спору про стягнення аліментів на неповнолітню дитину судам необхідно враховувати, що укладення нею шлюбу не припиняє передбаченого законом обов'язку утримувати її до досягнення повноліття, а утримання дитини, на яку стягуються аліменти, у державному чи комунальному закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі - стягнення аліментів на користь того з батьків, з яким до цього проживала дитина, якщо він витрачає їх за цільовим призначенням.
Згідно з п. 17 Постанови Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»15.05.2006 N 3 за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідач правом участі у судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав, тобто використав свої процесуальні права як особи, яка бере участь у справі, на власний розсуд. Крім того, визнання позову відповідачем не суперечить вимогам ч. 2 ст. 11 ЦПК України та не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів.
Враховуючи досліджені судом факти, суд приходить до висновку про можливість прийняття визнання позову, оскільки таке визнання не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів та не суперечить вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим -до задоволення позову про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує чи є підстави допустити негайне виконання судового рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про: стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Таким чином, суд приходить до висновку про звернення до негайного виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати по справі підлягають розподілу відповідно до ст. 88 ЦПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174, 209, 212, 214, 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 140, 180, 181, 182, 184, 191, 192 СК України, Постановою Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»15.05.2006 N 3, суд,-
В И Р І Ш И В :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів -задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_3) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, мешкаючої за адресою: АДРЕСА_2) аліменти на утримання доньки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ј частини доходу щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до її повноліття.
3. Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_3) на користь держави (код ЄДРПОУ суду: 23328542 УДК у Коломацькому районі, код отримувача коштів за ЄДРПОУ: 24134372 ГУДКУ у Харківській області, МФО: 851011, код класифікації доходів бюджету: 22030001, номер доходного рахунку щодо сплати судового збору: 31212206700294) судовий збір в розмірі 214.60 (двісті чотирнадцять грн. 60 коп.) грн.
4. Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
5. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Коломацький районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
6. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Коломацький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2012 |
Оприлюднено | 31.07.2012 |
Номер документу | 25408058 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коломацький районний суд Харківської області
Яковенко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні