ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
31 липня 2012 р. Справа № 2а/0270/3660/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Сала П.І.,
за участю:
секретаря судового засідання: Колос М.С.,
представника заявника: Коломієць І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області про стягнення коштів за податковим боргом з приватного підприємства "Зелений Акр-Біз",
ВСТАНОВИВ :
27.07.2012 року Вінницька об'єднана державна податкова інспекція Вінницької області (далі - Вінницька ОДПІ) в порядку ст. 183-3 КАС України звернулася до суду з поданням про стягнення з приватного підприємства "Зелений Акр-Біз" (далі - ПП "Зелений Акр-Біз") коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 4030,54 грн.
У судовому засіданні представник заявника повністю підтримала вимоги за поданням та надала пояснення згідно із наведеними у ньому обґрунтуваннями.
Відповідач участі в судовому засіданні свого представника не забезпечив та на неодноразові судові виклики за номером телефону, вказаним у позовній заяві та поданій ним до податкового органу декларації, не відповідав.
Згідно із ч. 7 ст. 183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 3 ст. 33 КАС України судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до ст. 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Положеннями частини 7 статті 183-3 КАС України передбачено, що неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів, суд вважає можливим провести розгляд і вирішення справи у відсутності представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд приходить до переконання, що подання підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних мотивів.
ПП "Зелений Акр-Біз" як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований 08.06.2011 року (код ЄДРПОУ 37691010) та перебуває на податковому обліку у Вінницькій ОДПІ починаючи з 10.06.2011 року (реєстраційний № 62957).
Встановлено, що станом 25.07.2012 року відповідач має непогашену заборгованість з податку на прибуток в сумі 4030,54 грн., яка виникла у результаті подання підприємством декларації з даного виду податку за I квартал 2012 року на суму 6 484,00 грн., а також у зв'язку із нарахуванням пені за несвоєчасну сплату грошових зобов'язань у розмірі 30,54 грн. (а.с. 4, 7-9).
За даними облікової картки платника податку (а.с. 5-6) ПП "Зелений Акр-Біз" визначено податкові зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 6866,00 грн., з яких ним самостійно сплачено 2866,00 грн.
Таким чином, станом на час звернення заявника з поданням до суду податковий борг відповідача з урахуванням пені становить 4030,54 грн.
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Згідно із п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг -це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Приписами пункту 59.1 статті 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи (а.с. 11), 29.05.2012 року директору ПП "Зелений Акр-Біз" було вручено корінець податкової вимог № 465 від 22.05.2012 року на суму 6484,00 грн., які повністю відповідачем не виконана.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно із ч. 1, 7 ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом. Суд у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, приймає постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Відповідачем ПП "Зелений Акр-Біз" у встановлений законом строк добровільно не сплачено суму узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства, яка є предметом даного публічно-правового спору.
За таких обставин та з урахуванням раніше врученої відповідачу податкової вимоги № 465 від 22.05.2012 року, суд приходить до висновку про наявність у податкового органу права на стягнення податкового боргу за цим поданням.
Згідно із ст.ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
Вимоги заявника стосовно стягнення податкового боргу є обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, та з огляду на відсутність витрат позивача-суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 158, 160, 162, 163, 167, 183-3, 254, 256 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ :
подання Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Зелений Акр-Біз" в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 4030 (чотири тисячі тридцять) грн. 54 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника податків.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2012 |
Оприлюднено | 22.08.2012 |
Номер документу | 25456270 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні