Постанова
від 17.07.2012 по справі 2а/0570/7509/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/7509/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Циганенка А.І.

при секретарі Зикун Ю.В.

з участю прокурора Новосельцевої О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю ФК «Спецтранс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень, -

В С Т А Н О В И В:

Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор ( далі - «прокурор») звернувся до суду з позовною заявою в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі - «позивач» або «Інспекія» ) до Товариства з обмеженою відповідальністю ФК «Спецтранс» (далі - «відповідач» або «ТОВ ФК «Спецтранс») про стягнення фінансових санкцій. Позов обґрунтований тим, що 16.11.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірки ТОВ ФК «Спецтранс» встановлено порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» при наданні послуг вантажного автомобільного транспорту. За наслідками перевірки Інспекцією був складений акт та винесена постанова про застосування до ТОВ ФК «Спецтранс» фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій не сплачена, тому позивач просить стягнути на користь держбюджету фінансові санкції у розмірі 1700 грн.

В судовому засіданні прокурор підтримала позовні вимоги, просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не прибув і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.

Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.

Відповідно до «Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, в редакції постанови від 31 березня 2010 року №287 (далі - Положення), позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно з п. 4 Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п. 8 Положення Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

З наведеного випливає, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як органи державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

Товариство з обмеженою відповідальністю ФК «Спецтранс» зареєстровано в якості юридичної особи 12.11.2010 та внесено до ЄДРПОУ за номером 37320468, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 04.07.2012.

Відповідно до ст.6 Закону України від 5 квітня 2001 року №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344-III) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Статтею 39 Закону №2344-III передбачене, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

16.11.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за адресою м. Маріуполь, ДП «Маріупольський морський торгівельний порт» проведено перевірку транспортного засобу марки «Сканія» R 380 LA, номерний знак АН 4163 УХ, що належить ТОВ ФК«Спецтранс». За результатами перевірки був складений «Акт № 045645 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.11.2011 (далі за текстом - Акт). Згідно Акту під час надання послуг з перевезення вантажів ТОВ ФК «Спецтранс» не забезпечило водія документами, які передбачені статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме був відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України з перевищенням вагових обмежень.

19.12.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143387, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ ФК «Спецтранс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн. (а.с.6).

При прийнятті постанови суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 №2344-ІІІ, в редакції Закону України від 5 липня 2011 року №3565-VI (далі - Закон № 2344-ІІІ), центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Частиною 4 статті 60 Закону №2344-ІІІ передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Пунктами 3,4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567 (далі - Порядок № 1567) визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону №2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Статтею 48 Закону №2344-III передбачено, що водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, які здійснюються на договірних умовах чи для власних потреб, обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.

Відповідно до статті 1 Закону №2344-III дозвіл узгодження умов та режимів перевезень це додатковий дозвіл, що видається уповноваженими органами на проїзд великовагового та (або) великогабаритного транспортного засобу.

Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 21 Порядку №1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

Відповідно до абзацу 2 пункту 27 Порядку №1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

З урахуванням встановлених обставин у справі суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю ФК «Спецтранс» про стягнення фінансових санкцій підлягають задоволенню.

Питання розподілу судових витрат слід вирішити у відповідності до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 8-11; 17-20; 69-72; 86; 94; 158-164; 167; 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ФК «Спецтранс» (83059, м.Донецьк, проспект Ілліча, буд. 91, офіс 8, код ЄДРПОУ 37320468) на користь державного бюджету м. Донецька, ГУДК Донецької області р/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 239977045, код 21081100 фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судому засіданні 17 липня 2012 року.

Повний текст постанови складений 20 липня 2012 року.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Циганенко А.І.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.07.2012
Оприлюднено22.08.2012
Номер документу25456403
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/7509/2012

Ухвала від 23.06.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Циганенко А.І.

Постанова від 17.07.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Циганенко А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні