Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
13.07.2012 р. справа № 2а-3132/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Гаращенко Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області, вул. Очаківська, 125-а, м. Миколаїв, 54036
доПриватного підприємства "Миколаївський агробуд", вул. Веселинівська, 53, м. Миколаїв, 54000
простягнення заборгованості в сумі 769,13 грн., В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області (далі - Управління) звернулося до суду з позовом до Приватного підприємства "Миколаївський агробуд" (далі - Підприємство) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за травень 2012 р. в сумі 769,13 грн.
Позовні вимоги Управління обґрунтовує тим, що Підприємство є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і має заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту "б" - "з" статті 13 Закону України від 5 листопада 1992 року № 1778-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-ХІІ) за травень 2012 р. в сумі 769,13 грн.
Управлінням надіслано клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у судовому засіданні в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштових відправлень.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено і матеріалами справи підтверджено, що Підприємство перебуває на обліку в Управлінні як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Колишньому працівнику відповідача ОСОБА_1 відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України № 1788-XII призначено пенсію на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Згідно із підпунктом 6.8. пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до підпункту 6.4. пункту 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Управлінням надіслано Підприємству розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України № 1778-ХІІ за травень 2012 р.
Відповідно до розрахунку позивача, загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за травень 2012 р. склала 769,13 грн.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, позовні вимоги Управління про стягнення з Підприємства боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень 2012 р. в сумі 769,13 грн., підлягають задоволенню повністю.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 КАС, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Миколаївський агробуд" (54000, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Веселинівська, 53, ЄДРПОУ 00858639) на користь Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області (54036, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Очаківська, 125-а, ОКПО 20900467) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за травень 2012 р. в сумі 769 (сімсот шістдесят дев'ять) 13 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя А. П. Єнтіна
Повний текст складено 18.07.2012 р.
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2012 |
Оприлюднено | 23.08.2012 |
Номер документу | 25457258 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Єнтіна А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні