Ухвала
від 31.07.2012 по справі 5006/1/34-9б/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

31.07.12р. № 5006/1/34-9б/2012

За заявою кредитора (заявника) Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТМЕТ» м.Донецьк (код ЄДРПОУ 37224649)

про визнання банкрутом

Суддя Гурова А.І.

26.07.2012р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСТМЕТ» м.Донецьк на підставі ст.ст. 6, 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Надана суду заява підлягає поверненню без розгляду, оскільки:

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо: вимоги кредитора безспірні; грошові вимоги складають 300 мінімальних розмірів заробітної плати; вимоги не задоволенні боржником протягом 3 місяців після встановленого строку для їх погашення.

Заява кредитора повинна містити відомості передбачені ч. 1 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у тому числі виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": до заяви кредитора про порушення справи додаються відповідні документи, зокрема: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копії неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо).

П. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009р. „Про судову практику в справах про банкрутство" передбачає, що за змістом частини третьої статті 6 та частин першої і восьмої статті 7 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом лише в разі підтвердження кредитором (кредиторами) своєї (своїх) вимоги (вимог) до неплатоспроможного боржника документами, що свідчать про їх безспірність. Безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".

П. 32 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09р. «Про судову практику в справах про банкрутство» передбачено, що відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суд має повертати заяву кредитора про порушення справи про банкрутство, якщо заявником не дотримано мінімального тримісячного строку прострочення боржником виконання свого зобов'язання. За змістом приписів частин восьмої та десятої статті 7 Закону кредитор має у цей тримісячний строк здійснити заходи щодо стягнення боргу шляхом пред'явлення виконавчого документа до виконання відповідно до вимог Закону України "Про виконавче провадження", зокрема з дня винесення постанови державним виконавцем про порушення виконавчого провадження, чи погашення податкового боргу за вимогами Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і додати докази цього до своєї заяви.

Враховуючи вищевказане, тримісячний строк, передбачений ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство, починає свій відлік саме з моменту відкриття виконавчого провадження.

З матеріалів заяви Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області вбачається, що безспірність підтверджена виконавчим написом №4474, вчиненим 09.07.2012року приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Подолян О.О., який відповідно до вимог Закону України "Про виконавче провадження " є виконавчим документом. При цьому, у заяві не вказано та до заяви не додано постанови про відкриття виконавчого провадження за виконавчим написом №4474 від 09.07.2012р.

Однак, відповідно до матеріалів заяви постановою Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку від 20.07.2012р. виконавчий документ - виконавчий напис нотаріуса №4474 від 09.07.2012р. було повернуто стягувачеві.

Таким чином, вбачається, що заявником не дотримано мінімального тримісячного строку прострочення боржником виконання свого зобов'язання, як це вимагають норми закону.

У зв'язку з чим суд дійшов висновку, що до заяви не надано належних доказів ознак неплатоспроможності боржника в розумінні норм Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з ч.1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": "Суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону".

З огляду на наведене суд дійшов висновку, що надана заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТМЕТ» м.Донецьк не містить всіх відомостей, перелічених у ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", не надані підтверджуючі документи у повному обсязі, у зв'язку з чим заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області підлягає поверненню без розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": „Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення."

Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", приймаючи до уваги Постанову Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009р. „Про судову практику в справах про банкрутство", суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Макіївка Донецької області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТМЕТ» м.Донецьк повернути без розгляду.

Додаток: заява з додатками на 19 аркушах.

Суддя Гурова А.І.

Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення31.07.2012
Оприлюднено15.08.2012
Номер документу25466130
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/1/34-9б/2012

Ухвала від 31.07.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гурова А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні