Постанова
від 31.07.2012 по справі 2а-7315/12/0170/15
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 липня 2012 р. Справа №2а-7315/12/0170/15

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря судового засідання Кисельової А.Є.,

представника прокуратури - Березовиченко Ю.Ю.;

представника позивача - Корж Ю.С.;

представника відповідача - не з'явився ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Бахчисарайського району АРК в інтересах держави в особі Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим

до Громадської організації Ради батьків шкіл м. Бахчисараю «Емель»

про ліквідацію громадської організації,

Обставини справи: Прокурор Бахчисарайського району АРК в інтересах держави в особі Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Громадської організації Ради батьків шкіл м. Бахчисараю «Емель» (далі - відповідач) про ліквідацію громадської організації.

Позов мотивовано порушенням відповідачем вимог статей 13, 15, 24, 25, 26 Закону України "Про об'єднання громадян" у зв'язку із тим, що відповідач не знаходиться за адресою, вказаною у статутних документах, не реєструє зміни до статуту щодо свого місцезнаходження, а також тим, що порушення законодавства не були усунуті відповідачем після направлення письмового попередження.

Ухвалами суду від 09.07.2012 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору. Представник прокуратури наполягав на задоволенні адміністративного позову.

Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив, будь яких клопотань до суду не надіслав.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтею 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Положенням «Про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції», затвердженого Наказом від 14.02.2007 року № 47/5 Міністерства юстиції України, районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції (далі - управління юстиції) є територіальними органами Міністерства юстиції України.

Відповідно до абзацу дев'ятого пункту 3 Положення одним з основних завдань є здійснення легалізації місцевих об'єднань громадян та реєстрації інших юридичних осіб у порядку, установленому чинним законодавством, здійснення в межах компетенції контролю за їх діяльністю.

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про об'єднання громадян" і Положення про порядок легалізації об'єднань громадян, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1993 року № 140 на органи юстиції покладено функції державної реєстрації і контролю за діяльністю громадських організацій. Відтак, відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України "Про об'єднання громадян" органи юстиції мають право звертатися з позовами до адміністративного суду про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян.

Положеннями ч. 1 ст. 1 Закону України "Про об'єднання громадян" визначено, що об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян, згідно із ст. 14 Закону України "Про об'єднання громадян" є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною. Після реєстрації об'єднання громадян воно набуває статус юридичної особи. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Відповідача зареєстровано Бахчисарайською районною державною адміністрацією11.06.1998 року, адреса, вказана у статутних документах -98400, АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Пушкіна, 1 (ЄДРПОУ 24875996).

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про об'єднання громадян" органи, що проводять легалізацію об'єднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту.

Перевіркою Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим статутної діяльності організації було встановлено, що за адресою, вказаною у статутних документах відповідача, останній не знаходиться, у зв'язку з чим проведення перевірки стало неможливим. Про відсутність організації складено акт від 19.03.2012 року.

Згідно із ст. 13 Закону України "Про об'єднання громадян" інформація стосовно місцезнаходження організації є невід'ємною частиною статуту організації. Згідно статті 15 вищезгаданого Закону зміни та доповнення до статуту підлягають обов'язковій реєстрації.

Як вбачається з п. 3 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру.

Судом встановлено, що відповідачем документи на реєстрацію змін до статуту у зв'язку зі зміною місцезнаходження відповідача до органу реєстрації не надавались.

Таким чином, відповідачем порушено вимоги ст. 15 Закону України "Про об'єднання громадян" та статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в частині обов'язкової реєстрації змін у статутних документах.

Згідно із ст. 29 Закону "Про об'єднання громадян" якщо об'єднанням громадян вчинено правопорушення, яке не тягне за собою обов'язкового застосування іншого виду стягнення, передбаченого цим Законом, відповідний легалізуючий орган виносить письмове попередження.

Бахчисарайським районним управлінням юстиції в Автономній Республіці Крим на підставі ст. ст. 28, 29 Закону України "Про об'єднання громадян" винесено попередження № 02-2/9/352 від 26.04.2011 року, у якому вимагалось надати інформацію про статутну діяльність організації.

За даними Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АР Крим(далі - Управління), відповідач зареєстрований як платник страхових внесків з 01.07.1998р., проте звітність не надавалась.

Крім цього згідно пояснення, отриманого Бахчисарайським районним управлінням юстиції від Голови Громадської організації Ради батьків шкіл м. Бахчисараю «Емель»(далі - Громадська організація) 21.03.2012р. вбачається що Громадська організація припинила свою діяльність.

За таких обставин суд дійшов висновку, що відповідач не знаходиться за юридичною адресою, не проводить реєстрацію змін до статуту, не надає звітність до управління пенсійного фонду за місцем реєстрації, що є порушенням ст.ст. 24, 26 Закону України "Про об'єднання громадян" і заподіює шкоду інтересам держави, зважаючи на неможливість держави в особі уповноважених нею органів контролювати фінансово-господарську діяльність громадської організації.

Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Відповідачем не надало суду доказів виконання попередження Бахчисарайського районного управління юстиції та усунення порушень законодавства.

Відповідно до п. 3 статті 32 Закону України "Про об'єднання громадян" примусовий розпуск (ліквідація) об'єднань громадян за поданням реєструючого органу або прокурора, здійснюється за рішенням суду у разі продовження протиправної діяльності після накладення стягнень передбачених вищезгаданим законом.

Відповідач після винесення попередження продовжує ухилятись від державного контролю, порушуючи тим самим статтю 25 Закону України "Про об'єднання громадян", тому знайшов підтвердження факт існування законної підстави для примусового розпуску (ліквідації) громадської організації.

Відповідно до частини 3 статті 32 Закону України "Про об'єднання громадян" , про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян реєструючий орган протягом п'ятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомляє у засобах масової інформації.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 31.07.2012р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 02.08.2012р.

Керуючись статтями 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Примусово розпустити (ліквідувати) Громадську організацію Ради батьків шкіл м. Бахчисараю «Емель» (АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Пушкіна, 1, ЄДРПОУ 24875996), зареєстровану Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим11.06.1998 року.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Тоскіна Г.Л.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення31.07.2012
Оприлюднено23.08.2012
Номер документу25469101
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-7315/12/0170/15

Ухвала від 20.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Тоскіна Г.Л.

Постанова від 31.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Тоскіна Г.Л.

Ухвала від 09.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Тоскіна Г.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні