номер провадження справи 31/79/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.08.12 Справа № 5009/2496/12
Господарський суд Запорізької області у складі судді Хуторного В.М., при секретарі Романовій К.І.
За участю представників сторін: від позивача - Воропай М.І., довіреність № 05/27 від 03.01.2012 р.; від відповідача -не з'явився;
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 5009/2496/12
за позовом: Концерну «Міські теплові мережі»в особі Філії Концерну «Міські теплові мережі»Хортицького району, м. Запоріжжя (скорочено Концерн «МТМ»);
до відповідача: Житлово -будівельного кооперативу «Автомобіліст -7», м. Запоріжжя (скорочено ЖБК «Автомобіліст -7»);
про стягнення суми
Ухвалою господарського суду від 03.07.2012 р. позовна заява прийнята до розгляду, порушено та присвоєно номер провадження 31/79/12, судове засідання призначено на 01.08.2012 р.
За клопотанням представника позивача розгляд справи здійснювався без застосування засобів фіксації судового процесу.
У відповідності до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
СУТНІСТЬ СПОРУ:
Концерн «МТМ»звернувся до господарського суду Запорізької області з позовною заявою про стягнення з ЖБК «Автомобіліст -7»заборгованості за договором на відпуск теплової енергії в гарячій воді №60 від 07.08.2002 р. в розмірі 170459,29 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач за період з січня 2012 р. по травень 2012 р. поставив відповідачу теплової енергії на загальну суму 198772,85 грн. Взяті на себе зобов'язання за вказаним договором щодо оплати поставленої теплової енергії відповідач належним чином не виконує. В обґрунтування вимог посилається на ст. ст. 526, 527, 530, ч. 1 ст. 625, ст. 629, ч. 1 ст. 903 ЦК України, ст. ст. 173, 193, 198,199 ГК України, ст. ст. 1, 49, 54 -55 ГПК України, ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» та умовами договору № 60 від 07.08.2002 р.
В судовому засіданні 01.08.2012 р. представником позивача надано заяву про зменшення позовних вимог №06/150 від 01.08.2012 р., у зв'язку з частковою сплатою відповідачем заборгованості в розмірі 40000 грн. після подання позову. В підтвердження доказів часткової сплати надано копію банківської виписки. Просить стягнути з відповідача 130459,29 грн.
Вказана заява судом приймається, оскільки відповідає вимогам ст. 22 ГПК України.
ЖБК «Автомобіліст -7», відповідач у справі, відзиву на позовну заяву не надало, представник в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, що підтверджується підписом уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Згідно ст. 75 ГПК України справу розглянуто за наявними матеріалами, які суд визнав достатніми для вирішення спору.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
07.08.2002 року між Концерном «МТМ»в особі Повіреного КП «Теплові мережі Хортицького району»(Теплопостачальна організація, позивач у справі) та ЖБК «Автомобіліст -7»(Споживач, відповідач у справі), був укладений договір № 60 на відпуск теплової енергії у гарячій воді. Додатковою угодою №1 від 01.10.2004 р. у преамбулу Договору №60 внесено зміни та викладено в новій редакції: Концерн «Міські теплові мережі», надалі Енергопостачальна організація, в особі директора філії Концерну «МТМ»Хортицького району та ЖБК «Автомобіліст -7»уклали договір про постачання теплової енергії в гарячій воді»(надалі Договір №60).
Теплова енергія відпускається Споживачу в Гкал згідно з додатком №1 до цього договору в гарячій воді на такі потреби:
опалення на протязі опалювального періоду;
гаряче постачання -за наявної можливості (в редакції Додаткової угоди №3 від 01.09.2007 р.).
Умови припинення постачання теплової енергії викладено у Додатку до Договору на відпуск теплової енергії в гарячій воді (а. 16 с.).
Додатковою угодою №2 від 01.06.2006 р. договір №60 від 07.08.2002 р. доповнено п. 3.5, п. 3.6, п. 3.7 та викладено їх в наступній редакції:
П. 3.5 Платіжними документами, які пред'являються Теплопостачальною організацією згідно з п. 3.2 Договору, є рахунки на постачання теплової енергії, які нараховуються згідно Акту виконаних робіт.
П. 3.6 Рахунки на постачання теплової енергії та Акти виконаних робіт (2 екземпляри: по одному екземпляру для кожної сторони) Споживачі отримують особисто у відділі збуту Теплопостачальної організації, про що робиться запис у відповідному журналі реєстрації отримання платіжних документів або направляються Споживачу замовною кореспонденцією.
П. 3.7 Акт виконаних робіт повинен бути узгоджений та підписаний Споживачем протягом 10 робочих днів з моменту отримання. Один екземпляр підписаного Акту виконаних робіт Споживач повинен повернути Теплопостачальній організації. У випадку неповернення Акту виконаних робіт, він вважається визнаним та підписаним Споживачем.
Цей договір набуває чинності після підписання його обома сторонами та діє з 07.08.2002 р. по 07.08.2003 р.
Договір вважається пролонгований на кожний наступний рік, окрім досягнення взаємної згоди сторін про його розірвання ( п. 7. 2 Договору №60).
На момент подання позову до суду договір є чинним.
Позивач, виконуючи договірні зобов'язання, за період з січня 2012 р. по травень 2012 р. поставив відповідачу теплової енергії на загальну суму 198772,85 грн., за яку останній розрахувався частково, сплативши 68313,56 грн.
Стягнення заборгованості за поставлену теплову енергію за період з січня 2012 р. по травень 2012 р. в сумі 130459,29 грн. є предметом розгляду по даній справі.
Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, заслухавши представників позивача , суд вважає, що позовні вимоги з урахуванням зменшення розміру позовних вимог підлягають задоволенню з наступних підстав.
Правовідносини сторін є господарськими, які виникли на підставі договору енергопостачання .
Згідно ч. 1 ст. 275 ГК України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і підігріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 276 ГК України, розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що проводиться за фактично відпущену енергію.
Відповідно до п. 5 в редакції Додаткової угоди №3 від 01.09.2007 р., що є невід'ємною частиною Договору №60, оплата за теплову енергії проводиться шляхом перерахування грошових коштів у розрахунковому періоді на поточний рахунок Теплопостачальної організації. Остаточні розрахунки за відпущену теплову енергію у розрахунковому періоді здійснюється Споживачем на підставі акту приймання -передачі теплової енергії у термін до 25 числа місяця, наступного за попереднім календарним роком.
Позивач за період з січня 2012 р. по травень 2012 р. поставив теплової енергії на загальну суму 198772,85 грн., що підтверджується актами приймання - передачі теплової енергії (а. 29 - 33 с.) та рахунками (а. 24 -28 с.).
Сторони в Договорі № 60 (в редакції Додаткової угоди від 01.09.2007 р. встановили наступний порядок розрахунків.
Споживач з 10 по 12 число місяця, наступного за розрахунковим, повинен отримати від Теплопостачальної організації за адресою: вул. Задніпровська, 5 документи за розрахунковий період: рахунок -фактуру; акт приймання -передачі теплової енергії.
Отриманий Акт приймання - передачі теплової енергії Споживач повинен підписати, оформити належним чином та повернути на адресу Теплопостачальної організації на протязі п'яти днів з дати отримання. Датою отримання акту вважається:
при отриманні нарочним - дата вручення представнику Споживача;
при направленні рекомендованим листом - дата, зазначена у відбитку поштового штемпеля на документі, що зроблений поштовим відділенням та підтверджує відправлення, з урахуванням поштового пробігу документа (по місту-3 дні, ю області - 5- днів, по Україні - 7 днів).
У разі неотримання Теплопостачальною організацією підписаного акту приймання-передачі, або обґрунтованих заперечень в його підписанні у термін, встановлений договором, акт підписується Теплопостачальною організацією з позначенням про відмову у підписанні його Споживачем, та оформлений таким чином акт вважається погодженим і є підставою для проведення остаточних розрахунків за зазначений в ньому розрахунковий період.
В разі наявності заперечень щодо даних, зазначених в Акті, Споживач зобов'язаний надати Теплопостачальній організації нормативно обґрунтовані письмові заперечення до даного Акту з додаванням відповідних документів та погодити з Теплопостачальною організацією всі розбіжності у встановлений цим пунктом договору строк. При отриманні заперечень в підписанні Акту та доказів в обґрунтування заперечень до нього, Теплопостачальна організація розглядає їх та надає відповідь про прийняття або відмову у прийнятті заперечень. При прийнятті заперечень до акту вносяться відповідні коригування в Акті наступного місяця. У разі відмови у прийнятті заперечень, Теплопостачальна організація надає нормативно обґрунтовану відповідь та вважає акт прийнятим до розрахунку, якщо цей акт в місячний строк не буде оскаржений Споживачем у господарському суді.
В даному випадку, акти приймання-передачі теплової енергії підписані уповноваженими представниками сторін, скріпленими печатками підприємств, тому вони є належними доказами, що підтверджують факт постачання теплової енергії та її вартість.
Відповідно до ч. 1 ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідач договірних зобов'язань належним чином не виконав, оплату за отриману теплову енергію в повному обсязі не здійснив, чим порушив умови договору.
На час розгляду справи в суді позивачем надано копію банківської виписки станом на 03.07.2012 р., згідно якої відповідачем частково сплачено заборгованість в сумі 40000 грн., а тому позов в цій частині підлягає припиненню на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, а в частині стягнення решти заборгованості в сумі 130459,29 грн. вимога є законною та такою, що підлягає задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Припинити провадження по справі №5009/2496/12 в частині стягнення 40000 грн.
Позов задовольнити.
Стягнути з Житлово - будівельного кооперативу «Автомобіліст -7»(69097, м. Запоріжжя, проспект Радянський, буд. 9, кв. 102, код ЄДР 20514540) на користь Концерну «Міські теплові мережі»(69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137, поточний рахунок зі спеціальним режимом використання № 26030301001951, Філія - Запорізьке обласне управління ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957, код ЄДР 32121458) заборгованість в розмірі 130459 (сто тридцять тисяч чотириста п'ятдесят дев'ять) грн. 29 коп. та 3409 (три тисячі чотириста дев'ять) грн. 18 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.М. Хуторной
Повний текст рішення складено 01.08.2012 р.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2012 |
Оприлюднено | 03.08.2012 |
Номер документу | 25478705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Хуторной В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні