ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"30" липня 2012 р. Справа № 5019/1135/12
Суддя Войтюк В.Р. розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства «АЕС Рівнеобленерго»
до відповідача Відкритого акціонерного товариства Костопільська Агропромтехніка
про стягнення 2 248 грн. 29 коп.
В засіданні приймали участь:
Від позивача: Мельник О.П. дов. № 06 від 15.04.11 р.
Від відповідача: не з`явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство «АЕС Рівнеобленерго», звернувся до господарського суду з позовною заявою у якій просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства Костопільська Агропромтехніка 2 248 грн. 29 коп. за перевищення договірних величин споживання електричної енергії.
У судовому засіданні 30 липня 2012 року представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
До господарського суду повернувся конверт, в якому відповідачу за адресою:35000, м. Костопіль, вул. Бурова, 17 направлено ухвалу суду з довідкою відділення підприємства зв'язку "По закінченню терміну зберігання".
Адреса, за якою направлено вищевказане поштове відправлення відповідає юридичній адресі відповідача, вказаній у спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.31-38) .
Причини відсутності за юридичною адресою відповідача суду невідомі.
Оскільки ухвалою від 19.07.12р. явка уповноважених представників сторін в судове засідання 30.07.12 р. обов'язковою не визнавалася, суд здійснює розгляд справи № 5019/1135/12 за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 ГПК України.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, вивчивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
22 січня 2007 року між ЗАТ «Ей-І-ЕС Рівненерго»(правонаступником якого є ПАТ «АЕС Рівнеобленерго») та ВАТ Костопільська Агропромтехніка укладено договір № 38 про постачання електричної енергії.
Відповідно до п.1 договору постачальник (позивач) продає електричну енергію споживачу (відповідачу) для забезпечення потреб електроустановок споживача з сумарною приєднаною потужністю 420 кВт, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює платежу згідно з умовами договору.
Позивач зобов`язався постачати відповідачу електроенергію, як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 договору (додаток № 1 «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу»).
Згідно п. 4.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 року (із внесеними змінами та доповненнями) (ПКЕЕ), постачання електричної енергії всім споживачам здійснюється відповідно до режимів, передбачених договорами. Узгоджені сторонами обсяги очікуваного споживання електроенергії оформлюються додатком до договору як договірні величини (п.4.2. ПКЕЕ). Відомості про обсяги очікуваного споживання електроенергії в наступному році подаються споживачами постачальнику електричної енергії у термін, обумовлений договором. Відповідно до п.4.2 ПКЕЕ та п.5.1 договору у разі ненадання споживачем зазначених відомостей розмір очікуваного споживання електроенергії на наступний рік установлюється постачальником електроенергії за фактичними обсягами споживання у відповідних періодах поточного року.
Додатком № 4 до договору визначено, що покази засобів обліку відповідно до Переліку об'єктів і точок комерційного обліку споживача фіксуються споживачем 15 числа кожного місяця о 9-00 год. та вибірково контролюються (знімаються) постачальником.
Після зняття показів засобів обліку споживач оформляє Звіт про використану електроенергію, який складається у 2-х примірниках, по одному для кожної сторони та надає постачальнику нарочним, не пізніше наступного робочого дня після зняття показів і одночасно отримує рахунок за фактично спожиту електроенергію.
Відповідачем надано ПАТ «АЕС Рівнеобленерго»звіт про використання електроенергії за грудень 2011 року (а.с.23).
З Додатку № 1 до Договору № 38 убачається, що відповідачу на грудень 2011 року встановлено споживання електроенергії по кожному окремому об'єкту, а саме:
1. на об'єкт ВАТ «Костопільська Агропромтехніка»цех у розмірі - 500 кВт/год.
проте відповідачем фактично спожито - 2080 кВт/год., різниця між договірною величиною споживання електроенергії фактично спожитою електроенергією становить - 1580 кВт/год.
2.на об'єкт деревообробний цех у розмірі - 700 кВт/год. проте відповідачем фактично спожито - 1160 кВт/год., різниця між договірною величиною споживання електроенергії фактично спожитою електроенергією становить - 460 кВт/год
3. на об'єкт ферма у розмірі - 700 кВт/год. проте відповідачем фактично спожито -800 кВт/год., різниця між договірною величиною споживання електроенергії фактично спожитою електроенергією становить - 100 кВт/год.
Всього перевищення споживачем договірної величини споживання електроенергії у грудні 2011 року становить - 2140 кВт/год.
Пунктом. 4.2.2. договору сторони погодили, що за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, споживач сплачує постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величини.
Статтею 26 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Згідно з ч.6 ст.26 Закону України "Про електроенергетику" cпоживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
За порушення умов договору та вимог діючого законодавства, відповідачу нарахована двократна вартість різниці фактично спожитої та договірної величини, яка становить 2 248 грн. 29 коп.
Згідно з ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Відповідно до ст. 11 ЦК України, однією з підстав виникнення зобов'язань, є зокрема договори та інші правочини.
Відповідно до п. 5.1 Правил користування електричною енергією, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
Частиною 1 ст.275 ГК України визначено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 ст. 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Позивачем виставлено відповідачу рахунок №9722592467 від 20.12.11 р. у якому зазначено нарахування за перевищення у сумі 2 248 грн. 29 коп. Однак відповідачем вказана сума не оплачена.
Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно з ст.34 ГПК України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Доказів сплати заборгованості відповідачем суду не представлено, у зв'язку з чим вимога про стягнення 2 248 грн. 29 коп. заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії є підставною та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст.49, 82 - 84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Костопільська Агропромтехніка (35000, м.Костопіль, вул.Бурова, 17, код 03760326) на користь Публічного акціонерного товариства „АЕС Рівнеобленерго" (33000, м.Рівне, вул.Кн.Володимира, 71, код 05424874) 2 248 грн. 29 коп. заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії, 1 609 грн. 50 коп. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 01 .0 8 .2012р.
Суддя В.Р.Войтюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2012 |
Оприлюднено | 03.08.2012 |
Номер документу | 25479213 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Войтюк В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні