Рішення
від 30.07.2012 по справі 5011-34/7055-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-34/7055-2012 30.07.12

За позовомПублічного акціонерного товариства "Дельта Банк" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Кейсінг Груп" простягнення 14 241 042,48 грн. СуддяСташків Р.Б. Представники: від позивача -Бауліна В.О., представник за довіреністю; від відповідача -не з'явився. СУТЬ СПОРУ:

У травні 2012 року Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" (далі -позивач) звернулось до Господарського суду м. Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кейсінг Груп" (далі -відповідач) про стягнення боргу в сумі 14 241 042,48 грн., який складається з:

- суми заборгованості за кредитом (1 транш) у розмірі 380 000 грн.;

- пені за несвоєчасне повернення кредиту (1 транш) у розмірі 9 264,40 грн.;

- суми заборгованості за відсотками (1 транш) у розмірі 181 707,48 грн.;

- пені за несвоєчасне повернення відсотків (1 транш) у розмірі 11 966,06 грн.;

- суми заборгованості за кредитом (2 транш) у розмірі 8 908 503 грн.;

- пені за несвоєчасне повернення кредиту (2 транш) у розмірі 233 621,03 грн.;

- суми заборгованості за відсотками (2 транш) у розмірі 4 237 238,06 грн.;

- пені за несвоєчасне повернення відсотків (2 транш) у розмірі 278 742,45 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за кредитним договором № 162/КВ-08 від 17.07.2008 на відкриття невідновлювальної мультивалютної кредитної лінії, укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кейсінг-Груп".

30.06.2010 між Публічним акціонерним товариством «Дельта Банк», Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Національним банком України укладено договір про передачу Активів та Кредитних зобов'язань Укрпромбанку на користь Дельта Банку.

Таким чином, відповідно до умов договору про передачу Активів та Кредитних зобов'язань Укрпромбанку на користь Дельта Банку у зобов'язанні Позичальника за Кредитним договором відбулася заміна кредитора, а Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк»набуло статусу нового кредитора.

Ухвалою суду від 29.05.2012 було порушено провадження у справі №5011-34/7055-2012, розгляд справи було призначено на 18.06.2012.

Ухвалою суду від 18.06.2012 розгляд справи було відкладено на 30.07.2012.

Ухвала суду про порушення провадження у справі та призначення судового засідання була надіслана за адресою місцезнаходження відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: 02099, м. Київ, вул. Російська, буд. 64, офіс 8.

Вказана адреса зазначена і позивачем у поданій ним позовній заяві.

Проте, за зазначеною адресою відповідача не було розшукано, а тому конверт з вказаною ухвалою суду було повернуто назад до суду, із відповідною відміткою про це органу поштового зв'язку.

Відповідно до статті 64 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Отже, відповідач був належним чином повідомлений про час, дату та місце проведення судового засідання.

Клопотань про відкладення чи перенесення розгляду справи відповідачем не подавались, відтак відповідно до статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

17 липня 2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»(далі -Банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кейсінг Груп»(далі -відповідач або Позичальник) укладено Кредитний договір № 162/КВ-08 на відкриття невідновлювальної мультивалютної кредитної лінії (далі -Кредитний договір).

Згідно з пунктом 1.1 Кредитного договору Банк відкриває Позичальнику невідновлювальну відкличну мультивалютну кредитну лінію та в її межах надає кредитні кошти (далі - Кредит) на наступних умовах:

- ліміт кредитування, валюта ліміту кредитування: еквівалент 10 988 616 грн., що змінюється відповідно до Графіка зменшення ліміту кредитування, наведеного у Додатку №1 до цього Договору;

- валюти кредиту: долари США, гривня;

- строк кредитної лінії: з 17 липня 2008 до 16 липня 2015 включно;

- процентна ставка:

у доларах США 15 % річних;

у гривні 22% річних;

- мета використання коштів: придбання нерухомості.

Відповідно до пункту 4.1 повернення кредиту Позичальником здійснюється шляхом перерахування коштів із своїх поточних рахунків на відповідні позичкові рахунки у валютах фактичної заборгованості за Кредитом, згідно з Графіком зменшення ліміту кредитування (додаток №1 до цього Договору), а у випадку, якщо такий не був укладений - не пізніше останнього дня строку кредитної лінії, передбаченого п. 1.1 цього Договору.

У випадку, якщо цей день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, сплата здійснюється в перший за ним робочий день.

При зменшенні ліміту кредитування відповідно до встановленого Графіка зменшення ліміту кредитування, терміном погашення Позичальником заборгованості за кредитом, яка перевищує ліміт кредитування, встановлений на наступний строк, є день, що передує дню, з якого починає діяти новий ліміт кредитування. Якщо такий день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, сплата здійснюється в перший за ним робочий день.

У випадку порушення Позичальником встановлених цим пунктом Договору строків повернення Кредиту, сума несплаченої в строк заборгованості за Кредитом вважається простроченою та переноситься Банком на рахунки для обліку простроченої заборгованості Позичальника за Кредитом.

У випадку непогашеної Позичальником простроченої заборгованості за Кредитом, Банк, починаючи з дня виникнення такої заборгованості, може скористатися правом, зазначеним у п. 5.2.7. цього Договору.

Відповідно до пункту 4.2 Кредитного договору проценти за користування Кредитом нараховуються у валюті Кредиту за період з дня надання Кредиту до дня його повернення на суму фактичної заборгованості за Кредитом, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та 360 днів у році - при нарахуванні процентів у доларах США, та виходячи з фактичної кількості днів у місяці та у році - при нарахуванні процентів у гривнях.

Нарахування та сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у валюті Кредиту.

Згідно з пунктом 4.3 Кредитного договору нарахування Банком процентів здійснюється щомісячно за період з 28 числа минулого місяця по 27 число поточного місяця включно та у день остаточного повернення Кредиту. День повернення кредитних коштів в часовий інтервал при розрахунку процентів не включається.

Якщо 28 число поточного місяця припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, нарахування здійснюється напередодні.

Пунктом 4.4 Кредитного договору передбачено, що сплата Позичальником процентів здійснюється щомісячно в строк з 28-го числа по останній робочий день поточного місяця, включно.

У випадку порушення Позичальником встановлених цим пунктом Договору строків сплати процентів, сума несплачених в строк процентів, вважається простроченою, переноситься Банком на рахунки для обліку прострочених нарахованих доходів.

У випадку непогашення Позичальником простроченої заборгованості за процентами, Банк, починаючи з дня виникнення такої заборгованості, може скористатися правом, зазначеним у п. 5.2.7. цього Договору.

Проценти, нараховані за останній (неоплачений) період користування Кредитом, сплачуються одночасно з остаточним поверненням Кредиту.

Відповідно до пункту 4.5 Кредитного договору при надходженні від Позичальника та/або його поручителів (заставодавців, іпотекодавців, гарантів, інших осіб, згідно з вимогами чинного законодавства України) коштів на сплату заборгованості за Кредитом за наявності простроченої заборгованості, у відповідності до умов цього Договору, Банк має право самостійно направляти кошти на погашення заборгованості Позичальника у черговості, що передбачена п. 6.1.4. цього Договору.

Згідно з пунктом 4.6 Кредитного договору у разі несвоєчасного повернення заборгованості по Кредиту, Позичальник сплачує у строки, передбачені п. 4.4 цього Договору, проценти з розрахунку 16% (шістнадцять) процентів річних у доларах США та 23% (двадцять три) проценти річних у гривні, що нараховуються на суму простроченої заборгованості з дати її виникнення до дати її повного погашения.

24 липня 2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кейсінг Груп»укладено було укладено Додатковий договір №1 про внесення змін та доповнень до Кредитного договору № 162/КВ-08 на відкриття невідновлювальної мультивалютної кредитної лінії від 17.07.2008, яким встановлено ліміт кредитування - еквівалент 11 368 616 грн. що змінюється відповідно до Графіка зменшення ліміту кредитування, наведеного у Додатку №2 до цього Договору.

18 грудня 2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кейсінг Груп»укладено Додатковий договір №2 про внесення змін та доповнень до Кредитного договору № 162/КВ-08 на відкриття невідновлювальної мультивалютної кредитної лінії від 17.07.2008 року, яким сторони домовилися внести зміни до Додатку №2 до Кредитного договору.

13 січня 2009 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кейсінг Груп»укладено Додатковий договір №3 про внесення змін та доповнень до Кредитного договору № 162/КВ-08 на відкриття невідновлювальної мультивалютної кредитної лінії від 17.07.2008 року, яким сторони домовились викласти в новій редакції назву кредитного договору, а саме: Кредитний договір № 162/КВ-08 (в національній валюті) від 17 липня 2008 року та його текст (далі -Кредитний договір в редакції Додаткового договору №3).

Згідно пункту 1.1 Кредитного договору в редакції Додаткового договору №3 Банк надав Позичальнику на наступних умовах сума кредиту 11 024 831,60 грн., кінцева дата повернення кредиту до 16 липня 2015 року, мета використання кредиту придбання нерухомості, поповнення обігових коштів, процентна ставка 22% процентів річних.

Відповідно до пункту 4.1. Кредитного договору в редакції Додаткового договору №3 повернення Кредиту здійснюється шляхом перерахування коштів Позичальником зі свого поточного рахунку на позичковий рахунок. Заборгованість за кредитом повертається Позичальником у відповідності до графіка повернення заборгованості (Додаток №3 до цього договору), а у випадку, якщо такий не був укладений - не пізніше кінцевої дати повернення кредиту, передбаченого п. 1.1 цього Договору.

Згідно з пунктом 4.6 Кредитного договору в редакції Додаткового договору №3 у разі несвоєчасного повернення заборгованості по Кредиту, Позичальник сплачує у строки, передбачені п. 4.4 цього Договору, проценти з розрахунку 23% (двадцять три) проценти річних, що нараховуються на суму простроченої заборгованості з дати її виникнення до дати її повного погашення.

На виконання умов Кредитного договору Банк надав кредитні кошти, що підтверджується виписками з особового рахунку, які містяться в матеріалах справи.

30.06.2010 між Публічним акціонерним товариством «Дельта Банк», Товариством з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»та Національним банком України укладено та посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Соколовим О.Є. Договір про передачу Активів та Кредитних зобов'язань Укрпромбанку на користь Дельта Банку (зареєстрований в реєстрі за № 2258) (далі -Договір про передачу Активів та Кредитних зобов'язань).

Відповідно до пункту 4.1 Договору про передачу Активів та Кредитних зобов'язань, в порядку, в обсязі та на умовах, визначних цим Договором, Укрпромбанк передає (відступає) Дельта Банку права вимоги за кредитними та забезпечувальними договорами, що забезпечують виконання кредитних зобов'язань перед Національним банком, внаслідок чого Дельта Банк замінює Укрпромбанк як кредитора (стає новим кредитором) у зазначених зобов'язаннях. Відповідно до положень ст. 516 Цивільного кодексу України відступлення Укрпромбанком прав вимоги за кредитними та забезпечувальними договорами до Дельта Банку не вимагає отримання згоди боржників.

Згідно з пунктом 4.2 Договору про передачу Активів та Кредитних зобов'язань, внаслідок передачі Укрпромбанком Дельта Банку прав вимоги до Боржників, Дельта Банку переходить (відступається) право вимагати (замість Укрпромбанку) від боржників повного, належного та реального виконання обов'язків за кредитними та забезпечувальними договорами.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно зі статтею 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з частиною 1 статті 516 ЦК України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, відповідно до умов Договору про передачу Активів та Кредитних зобов'язань Укрпромбанку на користь Дельта Банку та ст.ст. 512, 513, 514, 516 ЦК України у зобов'язанні Позичальника за Кредитним договором відбулася заміна кредитора, а Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк»набуло статусу нового кредитора.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідач користуючись наданим кредитом, свої зобов'язання за Кредитним договором не виконав.

Станом на 23.05.2012 за відповідачем обліковувалась заборгованість за Кредитним договором на суму 13 707 448,54 грн. з яких:

- сума заборгованості за кредитом (1 транш) у розмірі 380 000 грн.;

- сума заборгованості за відсотками (1 транш) у розмірі 181 707,48 грн.;

- сума заборгованості за кредитом (2 транш) у розмірі 8 908 503 грн.;

- сума заборгованості за відсотками (2 транш) у розмірі 4 237 238,06 грн.

За таких обставин справи позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).

Відповідно до статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Статтею 536 ЦК України встановлено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Пунктом 2 статті 1056-1 ЦК України передбачено, розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Враховуючи дані норми кредитний договір за своєю правовою природою є відплатним договором.

Відповідно до статті 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться (частина 1). Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу (частина 2). Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань (частина 7).

Аналогічні положення містяться і у статтях 525, 526 ЦК України.

Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з частиною 2 статті 1050 ЦК України,якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 6.1.1 Кредитного договору Позичальник зобов'язаний використати Кредит за цільовим призначенням і своєчасно повернути його відповідно до умов цього Договору.

Відповідно до пункту 6.1.2 Кредитного договору Позичальник зобов'язаний своєчасно сплачувати проценти за користування Кредитом та комісії в порядку, передбаченому цим Договором.

Згідно з пунктом 6.1.3 Кредитного договору Позичальник зобов'язаний достроково повернути всю заборгованість за цим Договором, а саме: повернути всю суму Кредиту, сплатити усі нараховані проценти, комісії, штрафні санкції (за наявності), а також сплатити всі інші платежі, передбачені цим Договором, у випадках, строки та в порядку, передбачених п. п. 9.1., 9.2. цього Договору. Невиконання Позичальником зобов'язань, передбачених цим пунктом, є підставою для здійснення Банком договірного списання суми заборгованості Позичальника за цим Договором та/або для примусового стягнення.

Відповідно до пункту 5.2.6 Кредитного договору при настанні випадків, передбачених п. п. 9.1., 9.2. даного Договору, призупинити подальше кредитування Позичальника та/або здійснити договірне списання (у тому числі й дострокове) суми заборгованості Позичальника за цим Договором та/або достроково стягнути (в тому числі примусово шляхом звернення стягнення на заставлене майно) всю заборгованість за цим Договором (Кредит, проценти, комісії, штрафні санкції та інші платежі).

Також в вищезазначених випадках Банк має право надавати інформацію про невиконання Позичальником своїх зобов'язань за цим Договором третім особам (правоохоронним органам, тощо).

Відповідно до пункту 9.2 Кредитного договору Банк має право зупинити подальше кредитування Позичальника та/або вимагати дострокового повернення Кредиту, сплати процентів, комісій та штрафних санкцій, що передбачені цим Договором, а також відшкодування збитків, завданих Банку внаслідок невиконання або неналежного виконання Позичальником та/або іншими особами, що є поручителями Позичальника (в т.ч. гарантами, майновими поручителями, заставодавцями та ін.), умов даного Договору та/або угод (договорів), укладених у забезпечення виконання Позичальником зобов'язань (Договорів забезпечення) за цим Договором, а Позичальник зобов'язаний протягом 10 (десяти) календарних днів, а у випадку, якщо зобов'язання Позичальника за цим Договором забезпечуються заставою майнових прав на грошові кошти, розміщені на депозитному рахунку в ТОВ "Укрпромбанк" - не пізніше наступного робочого дня, з дати надіслання Банком відповідної вимоги, повернути суму заборгованості по Кредиту, що залишилась, сплатити проценти, комісії, інші платежі за цим Договором та штрафні санкції, а також відшкодувати збитки, завдані Банку, в наступних випадках:

28.10.2011 позивач звернувся до відповідача з письмовою претензією вих. №02.1-1460, яка містить зміст порушених зобов'язань, вимогу про виконання порушеного зобов'язання у тридцятиденний строк та попередження про стягнення достроково заборгованості в судовому порядку у разі невиконання цієї вимоги.

Проте, як встановлено судом, відповідачем в порушення умов Кредитного договору свої зобов'язання щодо сплати у встановлені строки кредиту та процентів на загальну суму 13 707 448,54 грн. станом на момент порушення провадження у справі не виконало.

Відтак станом на 23.05.2012 загальна заборгованість відповідача за Кредитним договором становить 13 707 448,54 грн., а саме:

- сума заборгованості за кредитом (1 транш) у розмірі 380 000 грн.;

- сума заборгованості за відсотками (1 транш) у розмірі 181 707,48 грн.;

- сума заборгованості за кредитом (2 транш) у розмірі 8 908 503 грн.;

- сума заборгованості за відсотками (2 транш) у розмірі 4 237 238,06 грн.

Розрахунок суми вказаної заборгованості, доданий позивачем до матеріалів справи, відповідає умовам Кредитного договору та матеріалам справи, тому позов в цій частині підлягає задоволенню.

Позивач також просить стягнути з відповідача пеню за прострочення сплати суми кредиту та нарахованих відсотків, яка відповідно до розрахунку позивача складає 533 593,94 грн., з яких:

- пеня за несвоєчасне повернення кредиту (1 транш) у розмірі 9 264,40 грн.;

- пеня за несвоєчасне повернення відсотків (1 транш) у розмірі 11 966,06 грн.;

- пеня за несвоєчасне повернення кредиту (2 транш) у розмірі 233 621,03 грн.;

- пеня за несвоєчасне повернення відсотків (2 транш) у розмірі 278 742,45 грн.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до частини 2 статті 193 ГК України порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Аналогічне положення міститься й у статті 611 ЦК України, згідно з якою у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно з частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статей 546, 549 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися, в тому числі неустойкою. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 1 статті 230 ГК України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до пункту 8.1 Кредитного договору у випадку порушення строків (термінів) повернення Кредиту та/або сплати нарахованих процентів за користування ним та/або комісій Позичальник сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період прострочення, від невчасно сплаченого платежу за кожен день прострочення.

Статтею 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Згідно з статтею 3 вказаного Закону розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Аналогічні положення закріплені й у частині 2 статті 343 ГК України, відповідно до якої платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Таким чином, розрахунок суми пені за несвоєчасне повернення кредиту, несвоєчасну сплату процентів з користування кредитом відповідає нормам законодавства, матеріалам справи та умовам кредитного договору, відтак вимога позивача про стягнення з відповідача пені підлягає задоволенню в сумі 533 593,94 грн.

Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачем не спростовано належними засобами доказування обставин на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог.

Відповідно до статті 49 ГПК України витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються при задоволенні позову на відповідача.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 32-34, 43, 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кейсінг Груп»(02099, м. Київ, вул. Російська, буд. 64, офіс 8, ідентифікаційний код 33632318) на користь Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк»(01133, м. Київ, вул. Щорса, буд. 36-Б, ідентифікаційний код 34047020) 9 288 503 (дев'ять мільйонів двісті вісімдесят вісім тисяч п'ятсот три) грн. заборгованості за кредитом, 4 418 945 (чотири мільйони чотириста вісімнадцять тисяч дев'ятсот сорок п'ять) грн. 54 коп. заборгованості за процентами, 533 593 (п'ятсот тридцять три тисячі п'ятсот дев'яносто три) грн. 94 коп. пені, 64 380 (шістдесят чотири тисячі триста вісімдесят) грн. судового збору.

Видати наказ.

Повне рішення складено 01.08.2012

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя Сташків Р.Б.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.07.2012
Оприлюднено06.08.2012
Номер документу25500032
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-34/7055-2012

Ухвала від 23.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 10.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Рішення від 30.07.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 29.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні