9093-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309
РІШЕННЯ
Іменем України
13.11.2008Справа №2-22/9093-2008
13 листопада 2008 р. Справа №2-22/9093-2008
За позовом Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Ялтинського району електричних мереж
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аю-Даг-97»
про стягнення 4076,29 грн.
Суддя: Калініченко А.А.
Представники сторін:
Позивача : Тоскіна А.Л. – ю/к, дов № 036-Д від 03.01.2008 р.
Відповідача: Пєшков К.О. – представник, дов. у справі
Позивач - Відкрите акціонерне товариство «Крименерго» в особі Ялтинського району електричних мереж - звернувся до Господарського суду АР Крим із позовною заявою, у якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аю-Даг-97» 4076,29 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію понад встановлену договірну величину, а також витрати по сплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Відповідач проти позову заперечував, пояснив, що звертався до позивача із проханням збільшити договірну величину споживання електричної енергії, але ВАТ «Крименерго» договірна величину була збільшена лише частково від його потреб.
У порядку статті 77 ГПК України розгляд справи відкладався у зв'язку із неявкою представника відповідача.
Оскільки матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, підстав для відкладення розгляду справи судом не вбачається.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані сторонами документи, вислухавши пояснення представників сторін, суд
встановив:
Між ВАТ «Крименерго» та ТОВ «Аю-Даг-97» 13.06.2000 р. було укладено договір № 1967, відповідно до якого Відкрите акціонерне товариство «Крименерго» прийняло на себе зобов'язання поставляти відповідачу електроенергію, а останній - сплачувати її вартість та здійснювати інші платежі.
Згідно з п. 6 договору він укладений терміном до 31.12.2000 р., набирає сили з моменту підписання ( тобто з 13.06.2000 р.) та вважається щорічно продовженим , якщо не надійшло заяви від однієї з сторін про його припинення або перегляд.
Згідно з п.1.1 договору сторони зобов'язались керуватись договором, тарифами, Правилами користування електричною енергією.
На підставі п.2.1.1 договору енергопостачальна організація зобов'язана поставляти електроенергію абоненту після оплати спожитої електроенергії та передоплати у відповідності із встановленими договором умовами та величинами споживання згідно з Додатком до договору № 1.
Згідно з п 3.2.2 додаткової угоди від 16.09.2005 р. до договору, підписаної позивачем та відповідачем, дата розрахунку - 15 число місяця, гранична дата оплати розрахунку – 20 число місяця. Споживач зобов'язаний протягом календарних п'яти днів після дати розрахунку сплатити отриманий у енергопостачальника рахунок.
Згідно з додатком № 1 до договору від 13.06.2000 р. відповідачу встановлена величина споживання електроенергії на розрахунковий період – грудень 2007 р. у обсязі 2000 кВт/ч.
Пунктом 1 додаткової угоди від 20.07.2007 р. сторони передбачили додаток № 4.1 до договору № 1967 від 13.06.2000 р., згідно з п. 7.8 якого, рахунки на оплату перевищення граничної величини споживання електроенергії та /або потужності, за перетоки реактивної електроенергії, пеню та 3 % річних, інфляційні нарахування виписуються постачальником електричної енергії окремо та надаються споживачу. Зазначені рахунки мають бути сплачені споживачем протягом 5 операційних днів з дня отримання.
Споживач 10.12.2007 р. звернувся до Ялтинського району електричних мереж з листом про коректування договірної величини споживання електроенергії на грудень 2007 р. до 16000 кВт/ч.
Листом від 20.12.2007 р. на грудень 2007 р. відповідачу встановлена гранична величина споживання електроенергії у розмірі 4464 кВт/ч.
Згідно з наданою відповідачем довідкою, фактичне споживання електроенергії за грудень 2007 р. – 14908 кВт/ч.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.4.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ №28 від 31.07.1996 року споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п'яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
У разі коригування за заявою споживача договірної величини споживання обсягу електричної енергії здійснюється відповідне коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності.
Датою коригування вважається дата попередньої оплати додатково заявлених обсягів активної електричної енергії. У разі, якщо договором про постачання електричної енергії попередня оплата не передбачена, датою коригування вважається дата прийняття постачальником електричної енергії рішення про коригування договірних величин на підставі письмового звернення споживача. Для споживача, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, та/або споживача постачальника за нерегульованим тарифом, електроустановки якого обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, за дату коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності приймається дата отримання постачальником електричної енергії звернення від споживача.
Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.
За результатами розгляду споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обґрунтована відмова здійснення коригування. Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин обсягу споживання та електричної потужності є невід'ємною частиною договору.
Листом від 10.12.2007 ТОВ «Аю-Даг-97» звернулось до ВАТ «Крименерго» з проханням збільшити договірну величину споживання електричної енергії з 2000 кВт/ч до 16 000 кВт/ч.
Листом від 20.12.2007 ВАТ «Крименерго» повідомило ТОВ «Аю-Даг-97» про те, що збільшення договірної величини споживання електричної енергії можливе лише до 4464 кВт/ч у зв'язку з тим, що додатком №3 до договору №1967 від 13.06.2000 встановлено дозволену до використання потужність, яка складає 6 кВт.
У судовому засіданні представник ВАТ «Крименерго» пояснив, що збільшення обсягів споживання електричної енергії до 16 000 кВт/ч, про яке просив споживач, призводило до значного збільшення навантаження на електричну мережу, що в свою чергу, могло привести до перебоїв в роботі електричної мережі.
За викладених вище обставин, збільшення договірної величини споживання для ТОВ «Аю-Даг-97» до 16 000 кВт/ч, з метою недопущення перевантаження електричної мережі, було можливе за умов дотримання відповідачем порядку отримання технічних умов на енергопостачання, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №2328 від 20.12.1999 «Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу» та відповідного збільшення дозволеної договірної величини споживання електричної потужності. Однак, як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника відповідача, ця процедура їм реалізована не була, у зв'язку з обмеженими строками будівництва.
Таким чином, перевищення договірної величини споживання електроенергії з боку ТОВ «Аю-Даг-97» у грудні 2007 р. склало 10444 кВт/ч, двократна вартість спожитої електроенергії складає 4076,29 грн.
Частиною 5 статті 26 Закону України «Про електроенергетику» та п. 6 додаткової угоди від 16.09.2005 р. до договору передбачено, що у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період споживачі сплачують енергопостачальнику двократну вартість різниці від фактично спожитої та договірної величини.
Відповідно до статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком (стаття 546 ЦК України).
Відповідно до статті 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
У матеріалах справи є копії актів про об'єми спожитої електричної енергії, складені відповідачем, а також копії актів про перевищення договірної величини обсягу споживання електричної енергії за грудень 2007 р. згідно із якими загальна сума заборгованості за перевищення договірної величини споживання електроенергії складає 4076,29 грн.
Крім того, у матеріалах справи є копія рахунку, надісланого позивачем на адресу відповідача про необхідність сплати заборгованості у сумі 4076,29 грн.
Однак відповідач рахунок про необхідність здійснення оплати за перевищення договірної величини споживання не сплатив.
У порядку, передбаченому статтею 33 ГПК України, відповідач не надав доказів сплати заборгованості за перевищення договірної величини споживання електроенергії у сумі 4076,29 грн..
За таких обставин позовні вимоги про стягнення з відповідача 4076,29 грн. підлягають задоволенню.
Згідно зі статтею 49 ГПК України судові витрати підлягають віднесенню на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82 – 85 ГПК України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аю-Даг-97» ( смт. Гурзуф, Гурзуфське шосе, 13, п/р 26000301440777 ЯФ АКБ «Нацкредит» МФО 384715 ЄДРПОУ 24875022) на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Ялтинської міської електромережі (м.Ялта, вул.Бирюкова, 16, спец/р 260343011532 ВАТ «Державний Ощадний банк України» Ялтинська філія МФО 384038 ЄДРПОУ 00131400) 4076,29 грн., заборгованості за перевищення договірної величини споживання електроенергії, 102 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Калініченко А.А.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2008 |
Оприлюднено | 23.12.2008 |
Номер документу | 2553780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Калініченко А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні