Рішення
від 24.11.2008 по справі 5020-2/432
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

5020-2/432

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

"24" листопада 2008 р. справа № 5020-2/432

За позовом відкритого акціонерного товариства „Енергетична компанія „Севастопольенерго”  (99040, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 44)

до відповідача приватного підприємства „ДунайЕнергоальянс”

(99042, м. Севастополь, вул. Каліча, 14, кв.4)

про стягнення 7722,18 грн.

Суддя Шевчук Н.Г.

Представники:

позивача –Філатова Л.Б., довіреність №9/0/2-08 від 02.01.2008;

відповідача –не з'явився;

        СУТЬ СПОРУ:

         Відкрите акціонерне товариство „Енергетична компанія „Севастопольенерго” звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до приватного підприємства „ДунайЕнергоальянс” про стягнення 7722,18 грн.   

         Позовні вимоги з посиланням на норми статей 174, 275-277 Господарського кодексу України, статтю 526 Цивільного кодексу України, Правила користування електричною енергією, затверджені постановою НКРЕ 31.07.1996 №28 (у відповідній редакції) ВАТ “ЕК “Севастопольенерго” обґрунтовує тим, що відповідачем шляхом самовільного підключення до мереж енергопостачальної організації здійснено споживання електричної енергії без укладання відповідного договору з позивачем про постачання електричної енергії, вартість якої відповідно до розрахунку становить 7722,18 грн., які відповідачем не сплачені.       

         Ухвалою від 14.10.2008 позовна заява ВАТ „ЕК „Севастопольенерго” прийнята до розгляду суддею Шевчук Н.Г. та порушено провадження у справі №5020-2/432.

Відповідач не скористався правом, наданим йому статтею 59 Господарського процесуального кодексу України: не надав господарському суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку уповноваженого представника у судові засідання не забезпечив, причини неявки суду не повідомив, вимоги суду не виконав. Факт отримання відповідачем судових документів підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №353342 (арк.с. 17).

Беручи до уваги наявні у справі матеріали суд на підставі статті 75 Господарського процесуального кодексу України з метою уникнення необґрунтованого затягування розгляду справи вбачає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

                 

    25 червня 2008 року ВАТ “ЕК “Севастопольенерго” в ході проведення перевірки стану розрахункових приладів обліку електроенергії на будівництві житлового будинку по вул. Репіна, 15 у м. Севастополі було встановлено порушення підрядником –приватним підприємством „ДунайЕнергоальянс” Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996, у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 №910 (далі –Правила). Вказане порушення, як зазначено в акті №100598, виразилося у „самовільному підключенні КЛ-0,4 кВт від ТП-1093, руб. №19...” (п. 7.6 правил ПКЕЕ)”.

    Вказаний акт складений трьома представниками позивача та підписаний комерційним директором відповідача Даніліним А.В. без будь-яких заперечень та зауважень.

   22.07.2008 на засіданні комісії по розгляду Актів про порушення Правил користування електричною енергією ВАТ „ЕК „Севастопольенерго” у присутності представника відповідача (комерційного директора) був розглянутий Акт № 100598 від 25.06.2008 (протокол № 666). На підставі акту визначений обсяг недоврахованої електроенергії за період з 21.06.2008 по 25.06.2008 (5 календарних днів), визначена її вартість, всього на суму 7722,18 грн. та виставлений на її оплату рахунок №37832 від 24.07.2008.

         Відповідачем виставлений рахунок сплачено не було, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду із вимогою про стягнення з відповідача спірної суми.

         Відносини електроенергетики в Україні регулюються Законом України „Про електроенергетику” та Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996, у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 №910.

Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України, частини першої статті 26 Закону України “Про електроенергетику” та Правил користування електричною енергією, зокрема пункту 5.1, споживання електричної енергії можливе  лише  на  підставі  договору  з енергопостачальником.

Згідно пункту 1.6 Правил договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 3) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.

Умови договору про купівлю-продаж електричної енергії між споживачем (субспоживачем) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом визначаються за згодою сторін. Цей договір укладається відповідно до законодавства України.

Згідно підпункту 16 пункту 8.1. Правил позивач має право складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору про постачання електричної енергії та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці.

Пунктом 6.41 передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Як зазначалось раніш, представниками позивача в результаті проведеної перевірки встановлено бездоговірне споживання відповідачем електричної енергії, шляхом самовільного підключення до мереж енергопостачальної організації.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що акт від 25.06.2008 № 100598 про порушення ПКЕЕ, на який посилається позивач, є доказом самовільного підключення відповідачем до мереж енергопостачальної організації.

Згідно пункту 7.6 Правил у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку або порушення розрахункового обліку електричної енергії, зриву чи пошкодження пломб, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.

Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законом відповідальність, зокрема цивільну (стаття 27 Закону України "Про електроенергетику").

     Відповідно до Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2006 року №122 (далі-Порядок), визначається розмір збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок недоотримання коштів за електричну енергію, викрадену споживачем шляхом її самовільного використання без застосування приладів обліку (якщо таке застосування обов'язкове) або у разі умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а також проводиться відшкодування завданих енергопостачальнику збитків. Дія цього Порядку поширюється на всіх споживачів електричної енергії - суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб, що використовують електричну енергію для власних потреб.

Пункт 4 Порядку установлює, що обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом періоду порушення на підставі акта виявлених порушень, складеного відповідно до методики визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Розрахунок вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, здійснюється за встановленими для відповідної групи споживачів тарифами, що діяли у період порушення (пункт 5 Порядку).

На підставі акта виявлених порушень енергопостачальник розраховує розмір завданих внаслідок викрадення електричної енергії збитків та надсилає споживачеві електричної енергії рахунок для їх оплати (пункт 6 Порядку).

Споживач електричної енергії здійснює оплату зазначених збитків протягом 30 днів після отримання рахунка (частина 2 пункту 6 Порядку).

У разі відмови споживача відшкодувати збитки підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення збитків здійснюється у судовому порядку (частина третя пункту 6 Порядку).

Порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ встановлений Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року N 562 (далі-Методика).

  Згідно підпункту 7 пункту 2.1 Методики методика застосовується у разі виявлення самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації (субспоживачем до мереж основного споживача).

Протоколом № 666 від 22.07.2008 оформлено рішення комісії позивача за результатами розгляду акту про порушення відповідачем ПКЕЕ, визначено обсяг недоврахованої електричної енергії –13721 кВт/год. та суму заподіяння споживачем шкоди –7722,18 грн., яка на день вирішення спору відповідачем не сплачена.

          За таких обставин суд визнає позовні вимоги ВАТ „ЕК „Севастопольенерго” про стягнення з приватного підприємства „ДунайЕнергоальянс” суми вартості недоврахованої електричної енергії у результаті порушення ПКЕЕ у розмірі 7722,18 грн. правомірними та такими що підлягають задоволенню.

          Витрати позивача по сплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову покладаються на відповідача.

        На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 75, 82, 84-85, 115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1.              Позов задовольнити повністю.

           2. Стягнути з приватного підприємства „ДунайЕнергоальянс” (99042, м. Севастополь, вул. Калича, 14, кв. 4, ідентифікаційний код 34522762, відомості про наявні рахунки в установах банків відсутні) на користь відкритого акціонерного товариства “Енергетична компанія “Севастопольенерго” (99040, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 44, код у ЄДРПОУ 05471081, рахунок зі спеціальним режимом використання № 2603830131168 у Севастопольському міському відділенні Ощадбанку № 4548, МФО 384027) заборгованість у сумі 7722,18 грн. (сім тисяч сімсот двадцять дві грн. 18 коп.).

            Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

          3. Стягнути з приватного підприємства „ДунайЕнергоальянс” (99042, м. Севастополь, вул. Калича, 14, кв. 4, ідентифікаційний код 34522762, відомості про наявні рахунки в установах банків відсутні) на користь відкритого акціонерного товариства “Енергетична компанія “Севастопольенерго” (99040, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 44, код у ЄДРПОУ 05471081, п/р № 260073537 у АБ „Перший інвестиційний банк” м. Києва, МФО 300506) витрати по сплаті державного мита у сумі 102,00 грн. (сто дві грн. 00 коп.); витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 118,00 грн.  (сто вісімнадцять грн. 00 коп.).

             Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                                                                            Н.Г. Шевчук

Рішення оформлено відповідно до вимог

ст. 84 Господарського процесуального кодексу України

і підписано 01.12.2008.

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення24.11.2008
Оприлюднено23.12.2008
Номер документу2554927
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-2/432

Рішення від 24.11.2008

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Шевчук Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні